Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja inteligentnego gniazdka Fritz!DECT 200
    

 

Recenzja inteligentnego gniazdka Fritz!DECT 200


 Autor: DYD | Data: 19/03/14

Recenzja inteligentnego gniazdka Fritz!DECT 200Zarządzanie energią to temat coraz bardziej popularny i interesujący zarówno domownika, czy też właściciela małego biura pragnącego nie tylko poznać, ile prądu przepływa przez urządzenia znajdujące się na wyposażeniu, lecz także zarządzać pracą tych urządzeń. Można oczywiście zainwestować w system sterowania w postaci 'cyfrowego domu', jednak takie rozwiązania wymagają sporej inwestycji. Analizę poboru energii i sterowania harmonogramem pracy urządzeń można jednak zacząć od prostszego rozwiązania - choćby takiego jakie proponuje sprytne gniazdko FRITZ!DECT 200 firmy AVM, które w niniejszym artykule zaprezentujemy. Dzięki niemu m.in. mamy możliwość zdalnego sterowanie podłączonymi urządzeniami za pomocą komputera, smartfona lub tabletu.

Fritz!DECT 200 - opis i specyfikacja

Gniazdko Fritz! DECT 200 do poprawnej pracy wymaga przede wszystkim routera marki Fritz!, gdyż komunikuje się bezprzewodowo nie za pomocą Wi-Fi, lecz korzysta ze standardu bezprzewodowego DECT. Jest to typ połączenia radiowego znanego choćby z systemu telefonii bezprzewodowej. Trochę zawęża to pracę gniazdka, gdyż nie wykorzystamy jego pełni możliwości na innym routerze niż macierzysty produkt firmy. Nowe routery Fritz! wyposażone w system DECT są w stanie komunikować się z gniazdkiem, tak jak choćby model Fritz!Box 7272, który niebawem wejdzie do sprzedaży.


Router obsługuje wszystkie połączenia z liniami ADSL oraz wszelkie połączenia telefoniczne. Posiada zintegrowany modem ADSL2+, możliwość działania z zewnętrznymi modemami, dwa gigabitowe porty LAN, dwa porty Ethernet oraz WLAN N 450 (MIMO 3x3), które zapewniają notebookom, smartfonom, tabletom oraz dowolnym urządzeniom multimedialnym bezprzewodowy transfer danych z prędkością do 450 Mbit/s w popularnym paśmie 2.4 GHz. Router wyposażony jest w zintegrowany system telefoniczny z bazą DECT do obsługi telefonii internetowej, analogowej, ISDN oraz IP. Wspiera także inteligentne gniazdko Fritz! DECT 200 w ramach usługi ‘Smart Home’. Router Fritz!Box 7272 będzie bohaterem w kolejnych recenzjach, teraz wróćmy do naszego gniazdka.

Co potrafi gniazdko? Pozwala na automatyczne lub ręczne sterowanie podłączonymi urządzeniami elektronicznym. Gniazdko wyposażone jest w mechaniczny przycisk włączenia/wyłączenia, lecz pełnie swoich możliwości oferuje po zalogowaniu się do urządzenia przy pomocy routera. Do gniazdka można podłączyć zarówno jedno urządzenie, jak i cały zestaw sprzętu przy pomocy listwy. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej wartości 2300 W (10 Amperów) dla jednego gniazdka Fritz!DECT 200. Zarządzanie gniazdkiem odbywa się przy pomocy routera oraz podłączonego do niego komputera, tabletu, telefonów FRITZ!Fon (także DECT) oraz przez Internet za pomocą smartfona/tabletu z zainstalowaną aplikacją MyFRITZ!App. Gniazdko przekazuje na bieżąco informacje o statusie działania, mocy, kosztach zużycia energii elektrycznej i ilość wytworzonego CO2. Wszystkie informacje mogą być wysłane na życzenie za pomocą push-email.

Specyfikacja techniczna Fritz!DECT 200:

  • Standard połączenia radiowego DECT
  • Zasięg: w budynkach do 40 m, na zewnątrz do 300 m
  • Maksymalny pobór mocy gniazdka: ok 1.5W
  • Pobór mocy w trybie czuwania: ok. 0.9W
  • Dokładność pomiaru: +/- 100mW (do 5W), +/-2% (od 5W)
  • 230 V, 50 Hz A/C
  • Wymiary (bez wtyczki) 93 mm x 59 mm x 41 mm
  • Waga: ok. 135 g
  • Podłączone urządzenia: do 2300W / 10A
  • Temperatura robocza: od 0°C do 40°C
  • W tym momencie oprogramowanie pozwala na jednoczesne podłączenie max. 10 gniazdek

poprzednia strona (Fritz!DECT 200 - opis i specyfikacja)    -   następna strona (Wygląd gniazdka)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja inteligentnego gniazdka Fritz!DECT 200
 
 » Fritz!DECT 200 - opis i specyfikacja
 » Wygląd gniazdka
 » Odpalamy gniazdko!
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »