Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja elektrycznej bieżni Xiaomi WalkingPad R1 Pro
    

 

Recenzja elektrycznej bieżni Xiaomi WalkingPad R1 Pro


 Autor: Redakcja | Data: 06/04/21

W praktyce

Po rozłożeniu bieżni od razu, z pomocą pilota lub przycisków na obudowie, możemy uruchomić tryb manualny (M). Po uruchowmieniu bieżnia staruje po 3 sekundach i zaczyna od prędkości 2km/h, którą możemy zwiększać/zmniejszać co krok 0.5km/h do maksymalnie 10km/h. Prędkość startową można później zmienić z poziomu aplikacji. Jeśli zejdziemy z bieżni bez zatrzymania z pilota, bieżnia automatycznie po paru sekundach, sama się zatrzyma, zrobi pauzę. Następnie, jak ponownie wejdziemy, możemy kontynuować trening od wcześniejszego momentu zatrzymania.

Jeśli chcemy dodatkowo monitorować swoje treningi, zarządzać bieżnią i uruchomić tryb automatyczny (A) to trzeba zainstalować aplikację "KS Fit". Po jej instalacji łączymy się z bieżnią poprzez Bluetooth i zakładamy profil użytkownika. Aplikację teoretycznie można powiązać z Google Fit, ale jeszcze nie jest to dopracowane, bo u nas nie zadziałało i czytaliśmy inne opinie, że nie tylko u nas tak się zadziało. Apka działa w języku polskim i analizuje nasze wszystkie treningi z podziałem na całość, roczne, miesięczne, tygodniowe i dzienne. Każdy zapisany automatycznie pojedynczy trening posiada takie dane jak czas trwania, dystans, średnie tempo, średnią prędkość, kroki i kalorie. Bieżnia każdy trening zapisuje u siebie w pamięci i jak uruchomimy aplikację, to nastąpi synchronizacja i dane zostaną do niej przesłane. Apka także monitoruje na wykresie naszą wagę, ale dane do niej trzeba wpisywać za każdym razem ręcznie, szkoda że sama nie może nas zważyć ;-)


Apka KS Fit i kilka podstawowych ekranów

Pilot ma ten sam przycisk dla start/stop i wyłączania (dłuższe przytrzymanie to tryb standby) bieżni. Oprócz tego są dwa przycisku do dodawania/odejmowania prędkości poruszania się bieżni. Ostatni przycisk to zmiana trybu z manualnego (M) na automatyczny (A). Pilot ma dodatkową zawieszkę na rękę, dzięki czemu mamy większą pewność, że nam nie wypadnie podczas treningu. Choć przy 10 km/h manewrowanie nim może być utrudnione, jeśli wypuścimy go z dłoni.

Możemy uruchomić bieżnie w trybie automatycznym (A) , tylko dla prędkości marszu, czyli do 6 km/h. Ten tryb działa tylko, jeśli położymy poręcz na płasko wzdłuż bieżni. Prędkość w tym trybie można wyregulować pozycją własnego ciała, czyli w zależności od tego, gdzie znajdujmy się na bieżni. W aplikacji możemy zwiększyć prędkość w tym trybie do 6 km/h maksymalnie (standardowo ustawione są 3 km/h). Przejście na tył bieżni powoduje jej zatrzymanie.


Bieżnia w trybie pracy automatycznej (kliknij, aby powiększyć)

Jakie możliwości oferuje bieżnia Xiaomi WalkingPad R1 Pro możecie przejrzeć na poniższym filmie.


Bieżnia Xiaomi WalkingPad R1 Pro w działaniu



Pas do chodzenia/biegania jest na tyle wygodny, że możemy także korzystać z niego bez pomocy obuwia, choć trening w dobrych sportowych butach będzie przyjemniejszy. Jeśli jednak robimy sobie chwilowe przerwy w pracy, można bez problemu pochodzić trochę i rozprostować kości w skarpetkach.

Wyświetlacz na bieżni jest czytelny i prezentuje nam w skrótowym języku angielskim dane na temat aktualnej prędkości bieżni (SPD), przebytego dystansu (KM), ilości kroków (STEP), czasu trwania treningu (TIME) oraz kalorii (CAL). Co chcemy, aby było prezentowane na wyświetlaczu obudowy, definiujemy w aplikacji. Trzeba wybrać minimum trzy wartości. Obok wyświetlacza na obudowie znajdują się jeszcze przyciski do trybu manualnego, auto i włącznik/wyłącznik bieżni. Jest jeszcze kontrolka, która miga, jeśli nie mamy aktualnego połączenia z aplikacją.


Pas bieżni, przyciski na obudowie, wyświetlacz (kliknij, aby powiększyć)

Na koniec nieco o zużyciu prądu przez naszą bieżnię, a trzeba wiedzieć że nie są to małe wartości. Jest one zależne od prędkości działania bieżni oraz wagi użytkownika. Sprawdziliśmy wartości dla użytkowników o wadze 50kg i 80kg. Pobór mocy sprawdzaliśmy przy prędkości 2km/h, 5 km/h, 8 km/h oraz 10km/h. W trybie standby pobór mocy wynosi około 2.70W.


Pobór mocy (W) dla bieżni Xiaomi WalkingPad R1 Pro









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja elektrycznej bieżni Xiaomi WalkingPad R1 Pro
 
 » Wstęp
 » Bieżnia
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »