Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test NZXT H440 i Antec P100 - obudowy dla koneserów
    

 

Test NZXT H440 i Antec P100 - obudowy dla koneserów


 Autor: DYD | Data: 05/05/14

NZXT H440 w środku

Po zdjęciu grubych, sztywnych i pokrytych matami bitumicznymi paneli mamy dostęp do wnętrza obudowy. Plastikowe okno w razie potrzeby może zostać wymienione, trzeba wówczas poodginać blaszane uchwyty. W środku obudowy znajdziemy także wyposażenie, na które składa się zestaw śrub bardzo skrupulatnie posegregowanych i oznaczonych, zestaw opasek zaciskowych, logo NZXT na naklejce i ulotka producenta. Nie było jednak drukowanej instrukcji, producent chyba uznał, że za obudowę wezmą się tylko znawcy tematu :-) Mimo wszystko by się jednak przydała...


Boczne panele (kliknij, aby powiększyć)


Zestaw wyposażenia (kliknij, aby powiększyć)

Wnętrze obudowy po zdjęciu lewego panela odkrywa przed nami równie ładnie i solidnie wykończone elementy, z jakimi mieliśmy do czynienia badając obudowę od zewnątrz. Tutaj również wszystko zostało pomalowane, wygładzone i dopieszczone, abyśmy mieli pełen komfort działania, o względach czystko wzrokowych nie wspominając. Mamy dużą przestrzeń na płytę główną wraz z dolną, oddzielną komorą dla zasilacza oraz wysokim stelażem z tackami na dyski 3.5/2.5 cala. Z tyłu mamy firmowo zamontowany wentylator 140 mm, siedem miejsc na karty rozszerzeń z czarnymi zaślepkami oraz obok nich dwa otwory na kable głownie do chłodziw za pomocą cieczy.


Wnętrzności ...(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


U góry mamy sporo miejsca nad płytą główną (kliknij, aby powiększyć)

Analizując wnętrze obudowy widać również, że tacka montażowa płyty głównej ma sporo otworów, a jej brzeg jest nieco pochyły, dzięki czemu z drugiej strony będzie więcej miejsca na okablowanie. Na górnej części stalowej komory dla zasilacza mamy przygotowane dwa miejsca na dyski 2.5 cala. Już za pomocą jednej szybkośrubki można łatwo zamontować dysk SSD lub HDD 2.5 cala. Dzięki czemu maksymalnie można w obudowie zamontować np. zestaw 2xSSD i 6xHDD (3.5 lub 2.5 cala).


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Na tych tackach montujemy dyski 2.5 cala (kliknij, aby powiększyć)

Przechodzimy teraz na prawy bok obudowy, gdzie z początku ukaże nam się widok sporej wiązki kabli. Wszystkie bowiem wentylatory (4 sztuki) oraz kable do podświetlenia (umieszczonego w komorze zasilacza) podpięte są do małej płytki drukowanej zasilającej wspominane elementy. Zasilana przez jeden 4-pinowy molex posiada wyprowadzenia łącznie na 10 gniazd FAN (3-pinowych). Zabrakło jedynie sterowania tymi wentylatorami - jakiś regulator obrotów mógłby się przydać. Dyski mocowane są na tackach na śruby, same tacki wkładamy od prawej strony, są także przymocowane na dwie śruby.


Odsłonięty prawy bok obudowy (kliknij, aby powiększyć)


Mniejsza płyta do zarządzania podświetlaniem LED (kliknij, aby powiększyć)


Trochę większa z gniazdami FAN 3-pin (10 sztuk) (kliknij, aby powiększyć)


Widać tutaj jak duża wiązka kabli prowadzona jest we wgłębieniu tacki montażowej, o czym wcześniej pisaliśmy (kliknij, aby powiększyć)









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test NZXT H440 i Antec P100 - obudowy dla koneserów
 
 » Wstęp i specyfikacje: H440 i P100
 » NZXT H440 od zewnątrz
 » NZXT H440 w środku
 » H440 wyposażamy w komponenty
 » Rzut oka na zasilacz Antec HCG-520M
 » Antec P100 od zewnątrz
 » Antec P100 w środku
 » Antec P100 wyposażamy w komponenty
 » Rzut oka na zasilacze Antec TP-650C i TP-750C
 » Testy temperatur
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »