Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Noctua NH-D15 : Cryorig R1 : RaiJintek Nemesis
    

 

TEST: Noctua NH-D15 : Cryorig R1 : RaiJintek Nemesis


 Autor: DYD | Data: 26/05/14

Cryorig R1

Firma Cryorig na razie jest mocno egzotyczna w naszym kraju, a po za nim też jeszcze nie wiele o niej słychać. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż powstała w 2013 roku. Założyciele mają jednak kilkunastoletnie doświadczenie w segmencie PC DIY ('Do it yourself,' czyli zrób to sam) oraz overclockingu. Współpracowali także z takimi producentami jak Thermalright, Prolimatech czy Phanteks. Obecnie misją firmy jest skupienie się na produktach o bardzo wysokiej jakości, skierowanych do entuzjastów, modderów i overclockerów.

Listę produktów marki Cryorig na razie można policzyć na palcach jednej ręki. Wyróżniają się jednak dwa modele: C1, czyli niskoprofilowy system chłodzenia procesorów w komputerach klasy HTPC oraz testowany właśnie R1 UNIVERSAL - zaawansowana jednostka chłodząca do schładzania pełnowymiarowych, wydajnych zestawów PC. Model R1 prezentuje się bardzo okazale i nowocześnie, biało-czarna kolorystyka radiatora o ciekawym designie standardowo oferowana jest z dwoma wentylatorami z automatycznym doborem obrotów z PWM, dzięki zakończeniom 4-pinowym. Jest także w wyposażeniu kabel-przejściówka typu "Y", do podłączenia dwóch wentylatorów do jednego 4-pinowego gniazda FAN. Wentylatory maja różną grubość - 13 i 25.4 mm, długość pozostała ta sama 140 mm. Pracują w zakresie obrotów 700 ~ 1300 RPM. Nie schodzą więc na tak niskie obroty jak w modelu Noctua. Odpowiednio wyprofilowana konstrukcja radiatora w połączeniu z cienkim coolerem, przełożyła się na większą przestrzeń przy gniazdach pamięci RAM, dzięki czemu nie będzie blokowany najbliższy port pamięci znajdujący się przy sekcji CPU, nawet kiedy obsadzimy go wysokimi modułami RAM. Spód radiatora został bardzo dobrze wypolerowany, jednak nie jest to typ wykończenia w stylu "lustra", więc nie znajdziemy w nim efektu odbicia... choć oczywiście nie ma to większego znaczenia, oprócz wizualnego. Waga Cryorig R1 wynosi 1181 g wraz z wentylatorami.

Wyposażenie Cryorig R1 jest prawie tak dopieszczone jak w modelu Noctua. Brakuje jedynie bardziej czytelnych i kolorowych instrukcji montażu. Jest za to także dołączony śrubokręt, pasta w strzykawce, pogrupowane sekcje montażu, a także karta rejestracyjna VIP do przedłużenia gwarancji do 6 lat, a także specjalne ściereczki alkoholowe do przecierania i oczyszczania spodu radiatora z resztek pasty i ewentualnych zabrudzeń.

Montaż jest praktycznie równie szybki i prosty jak przy modelu Noctua. Jest także bardzo zbliżony wedle użytych elementów mocujących, można więc wnioskować, że Cryorig czerpał ze sprawdzonych rozwiązań i źródeł ;-) Różnice są takie, że koszyk w R1 dokręcamy ręcznie, a w NH-D15 trzeba było użyć śrubokręta. Jedynie trochę mniej czytelna instrukcja niż u Austriaków spowodowała, że montaż wydłużył się do 12 minut (2 minuty dłużej). Składanie całości przeszło jednak sprawnie i nie było żadnych blokujących elementów radiatora z płytą główną. Bardzo dobrze wykonano uchwyty montażowe wentylatorów. W razie zapotrzebowania można zamontować trzeci wentylator na radiatorze.

Cryorig R1 powinien już być dostępny w USA i niektórych krajach europy (UK, Niemcy), u nas jeszcze nie ma go w dystrybucji. Producent ustalił cenę SRP wynoszącą w zależności od rynku: GBP 55 / EUR 69.90 / USD 89.90. Producent oferuje na niego 6 lat gwarancji po rejestracji na Cryorig.com.

Cryorig R1
Cryorig R1 (kliknij, aby powiększyć)

Cryorig R1
Cryorig R1 (kliknij, aby powiększyć)

Cryorig R1
Cryorig R1 (kliknij, aby powiększyć)


Cryorig R1 (kliknij, aby powiększyć)


Cryorig R1 (kliknij, aby powiększyć)


Cryorig R1 (kliknij, aby powiększyć)









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Noctua NH-D15 : Cryorig R1 : RaiJintek Nemesis
 
 » Wstęp i video UNBOXING
 » Noctua NH-D15
 » Cryorig R1
 » RaiJintek Nemesis
 » Test temperatur i głośności (video)
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »