Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
    

 

Test Hercules All-In-Wonder 9800SE


 Autor: Kris | Data: 23/01/04

Wyposażenie

Karta zapakowana jest w średniej wielkości pudełko, w jasnej tonacji, gęsto pokryte przeróżnymi informacjami dotyczącymi zawartości. W środku znajdziemy również pilota radiowego wraz z odbiornikiem na USB i bateriami (4x AAA), płytę CD ze sterownikami oraz oprogramowaniem multimedialnym, przejściówkę DVI->VGA umożliwiającą podłączenie monitora z wejściem analogowym D-Sub, panel wejściowy zawierający gniazda Composite (Cinch), S-Video (miniDIN 4-piny), Audio (2x Cinch), kabel rozgałęziający wyjście zakończony gniazdami 2x Cinch (Żółty: Composite, Czarny: S/PDIF), mini Jack (stereo audio), miniDIN 4-piny (S-Video), krótką instrukcję użytkowania pilota (kilka języków bez polskiego), kabel S-Video (2x miniDIN 4-piny), kabel Composite (2x Cinch), rozgałęźnik zasilania.


Kliknij, aby powiększyć zdjęcie w nowym oknie.


Kliknij, aby powiększyć zdjęcie w nowym oknie.

Przyjrzyjmy się zawartości płyty. Znajdziemy na niej sterowniki Catalyst v3.7 (WDM Capture v3.08RC5), kompletne oprogramowanie ATI Multimedia Center v8.6 (w tym kodek DVD v2.2), program muvee autoProducer v2.1 do szybkiej edycji własnych filmów, sterowniki i program obsługi pilota ATI Remote Wonder v2.0, oprogramowanie zarządzające pulpitami HydraVision v3.25.0004, wykorzystujące możliwości układu odtwarzacze Divx i RealOne, demonstracje możliwości 3D karty, instrukcje instalacji i użytkowania karty w formacie PDF, w kilku językach, łączenie z polskim.

  
Kliknij, aby powiększyć zdjęcie w nowym oknie.

Teraz parę słów na temat okablowania. Panel wejściowy wyposażono w długi i stosunkowo giętki przewód, co umożliwia umiejscowienie go i unieruchomienie (dwustronnie klejąca pianka), w dogodnym miejscu. Do podłączenia źródła sygnału A/V najlepiej wykorzystać, załączone w zestawie, kable (S-Video lub ewentualnie Composite). Szkoda, że w pudełku nie znajdziemy również kabla stereofonicznego audio (4x Cinch), bo sądzę, że byłby przydatny. W stosunku do wyposażenia najnowszych kart AiW konkurencji (szczególnie chodzi o ATI AiW9800Pro sprzedawanego w USA, który stanowi bazę sprzętową dla tego produktu Herculesa), oszczędzono również na kablu wyjściowym sygnałów komponentowych (YPrPb). Wprawdzie większość telewizorów, wyposażonych jest w wejście Composite, RGB oraz ewentualnie S-Video, a telewizja HDTV w Europie nie odnosi sukcesu, to coraz większą popularność zdobywają rzutniki, a i wśród najlepszych klasycznych telewizorów oraz wzmacniaczy A/V można już znaleźć takie wejścia. Nie ma co ukrywać, że byłaby to najlepsza opcja sygnałowa dla wysokiej jakości obrazu. Oczywiście taki kabel można kupić w sklepach, patronowanych przez ATI, za ok. $30. Jako, że może się znaleźć, zainteresowany takim połączeniem, hobbysta to postanowiłem opisać komplet sygnałów z wyjścia karty AiW9800SE. Dzięki pomocy Kolegów: Artura i Szymona z serwisu dystrybutora, udało się stworzyć poniższe zestawienie. Jeśli komuś uda się je wykorzystać to proszę o kontakt.

Oprócz tych dwóch, w sumie mało znaczących drobiazgów, do okablowania Herculesa nie mam zastrzeżeń. Wszystko jest najwyższej jakości i w pełni funkcjonalne.

Analizując wyposażenie karty widzę w zasadzie tylko jedną, ale za to, moim zdaniem, dosyć poważną wadę. Jest nią brak klasycznego oprogramowania do edycji filmów. Aktualnie większość nowych kart All-In-Wonder wyposażona jest w dedykowaną dla ATI wersję Pinnacle Studio 8 (cena >$80). Niestety Hercules zdecydował się na kolejną "oszczędność" i zaproponował w zamian proste, automatyczne oprogramowanie zapewniające absolutne minimum funkcjonalności. W znaczącym stopniu ogranicza to możliwości użytkownika w zakresie produkcji filmów, lub zmusza do dodatkowego wydatku. Ewentualne, częściowe wyjście z impasu można próbować realizować za pomocą darmowego oprogramowania o ograniczonych możliwościach.

Podsumowując zestaw Herculesa, jest on oczywiście dosyć bogaty, ale jeśli porównać go do innych kart All-In-Wonder to jednak pozostawia minimalny niedosyt. Karta jest dostępna w sklepach, w cenie zbliżonej do 1300 zł wraz z 3-letnią gwarancją.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
 
 » Wstęp
 » Konstrukcja
 » Wyposażenie
 » Uruchomienie
 » Instalacja oprogramowania
 » Konfiguracja Multimedia Center
 » Tuner
 » Framegrabber
 » Odtwarzacz DVD, HydraVision, Pilot
 » Muvee, ATI VCD, CD, File...
 » EasyLook, EasyShare
 » Odblokowanie strumieni renderowania
 » Wydajność
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »