Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test obudów Antec oraz Casetek
    

 

Test obudów Antec oraz Casetek


 Autor: NimnuL | Data: 06/09/04

Zasilacz Antec SL350SP SmartPower

Wspomniałem wcześniej, że w obudowie Antec znajdował się zasilacz, teraz słów kilka o nim samym. Jest to model o oznaczeniu SL350SP z serii SmartPower z pasywnym układem PFC i mocy 350W.

  
(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Jest to standardowo wyglądający zasilacz w kolorze szarym, chłodzony 8cm, idealnie cichym wentylatorem. Piszę „idealnie" bo zasilacz jest praktycznie niesłyszalny w ogóle, przyłożenie ucha do wylotu powietrza umożliwia usłyszenie bardzo cichego szmeru. Wentylator obraca się z prędkością minimalną wynoszącą 1150rpm, po rozgrzaniu udało mi się rozpędzić go do około 1600rpm, wciąż był niesłyszalny. Wykonanie zasilacza jest bardzo dobre, nie ma odstających elementów obudowy czy ostrych krawędzi.

Dostępne przewody i złączki:


Molexy i floppy (kliknij, aby powiększyć)


ATX, ATX12V, AUX oraz przewód do kontroli prędkości obrotowej wentylatora (kliknij, aby powiększyć)

W sumie do dyspozycji otrzymujemy:
  • przewód ATX o długości 40cm
  • ATX12V – 45cm
  • AUX – 45cm
  • wiązka z trzema wtyczkami molex: 45/55/70cm
  • dwie wiązki molex/molex/flopp długie odpowiednio na 40/55/70cm
  • oraz przewód do kontroli obrotów wentylatora w zasilaczu o długości 40cm
Dla porównania zasilacza Anteca wystąpił również produkt Cooler Master o oznaczeniu RS-350-AMSP. Jest to również 350W zasilacz o nieco niższych parametrach technicznych, jednak porównywalnej klasy.


(kliknij, aby powiększyć)


DANE TECHNICZNE

Platforma sprzętowa na której oba zasilacze były sprawdzane to: Epox 8RDA+, Athlon 2500+@3200+, 512MB DDR 400 (w 2 modułach), Ati Radeon 9600Pro 128MB, 2x HDD 7200RPM, 2x napęd optyczny, modem, karta sieciowa, karta TV, 4 wentylatory 12V. Sposób pomiaru:
  • Pomiar napięć podczas maksymalnego (100%) i minimalnego (0%) obciążenia systemu komputerowego. Wartości mierzone przy pomocy miernika Mastech model MY-64 przyłożonego do wolnych wtyczek molex (+5 i +12V).
  • Maksymalne obciążenie systemu: uruchomiony program Prime95 dla maksymalnego obciążenia procesora, kopiowania na każdym z dysków pliku z jednej partycji na druga, dodatkowo uruchomione kopiowanie płyty CDRW "w locie", uruchomiony 3DMark2003 w wysokiej rozdzielczości dla obciążenia karty graficznej.
  • Pomiar głośności - "na ucho", po zatrzymaniu reszty wentylatorów w komputerze. Pomiar głośności mierzony z odległości około 15 cm.
  • Temperatura zasilacza mierzona gdy zasilacz był wyjęty z obudowy w celu uniknięcia zawyżenia temperatury przez cieple powietrze z wnętrza komputera.
  • Długość przewodów mierzona z zaokrągleniem do dziesiątek lub połowy dziesiątek cm. Przewody napięte z umiarem. Po maksymalnym napięciu przewodów średnia ich długość zwiększała się o około 3-5cm.
Wyniki przedstawiają się następująco:

Z powyższych wyników widać wyraźnie, że zasilacz zamontowany w Antecu poradził sobie doskonale. Występują bardzo niewielkie wahania napięć między obciążonym, a nieobciążonym systemem, jednak wszystko jest w granicach bezpiecznej normy. SmartPower podczas testów nagrzał się bardzo nieznacznie i po dwóch godzinach pracy na mocno obciążonym systemie wydmuchiwał jedynie nieco ciepłe powietrze. Widać zatem, że zasilacz dysponuje jeszcze wyraźnym zapasem mocy i powinien sprostać wymaganiom bardzo rozbudowanym konfiguracjom.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test obudów Antec oraz Casetek
 
 » Antec SLK2650-BQE
 » Casetek iQ-eye 1020-2A
 » Zasilacz Antec SL350SP SmartPower
 » Zakończenie
Wyświetl komentarze do artykułu »