Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Tanio i dobrze? Test notebooka BenQ Joybook R53EG
    

 

Tanio i dobrze? Test notebooka BenQ Joybook R53EG


 Autor: NimnuL | Data: 07/07/06

Wygląd


(kliknij, aby powiększyć)

Skromny karton skrywa w swoim wnętrzu podstawową zawartość wyposażenia.


(kliknij, aby powiększyć)

Prócz samego notebooka znajdziemy tutaj także zasilacz, pakiet oprogramowania, akumulator, 24 miesięczną gwarancję oraz podręcznik użytkownika. Szkoda, że w komplecie nie znajdziemy także torby, choć w tej klasie produktu nie ma sensu wymagać takich dodatków. W pakiecie oprogramowania znajduje się: Ulead Photo Explorer, Trend PC-Cilin, Nero Express V6,0, Adobe Acrobat Reader, Cyberlink PowerDVD, natomiast system operacyjny dostarczony do komputera to Linux Linpus 9.2.


(kliknij, aby powiększyć)

Joybook R53EG prezentuje się dość typowo pod względem wyglądu zewnętrznego. Po otwarciu komputera naszym oczom ukaże się klawiatura okrojona do 86 przycisków, jednak ich wielkość na tym nie ucierpiała w stosunku do pełno wymiarowych modeli klawiatur. Z przodu umieszczono Touchpad z dwoma przyciskami, natomiast za klawiaturą znajdziemy szereg diod sygnalizacyjnych oraz przycisków dodatkowych. Dwa z nich przypisano domyślnej przeglądarce internetowej oraz programowi pocztowemu. Dwa kolejne można natomiast skonfigurować samemu. Diody świecą modnym ostatnio kolorem niebieskim, za wyjątkiem diody baterii, która podczas ładowania akumulatora zmienia kolor na pomarańczowy. Nad klawiszami góruje panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 15,4''.


(kliknij, aby powiększyć)

Na przedniej krawędzi, nieco pod spodem umieszczono stereofoniczne głośniczki. To wszystko co tu znajdziemy.


(kliknij, aby powiększyć)

Na bocznych krawędziach jest ciekawiej. Na lewej zainstalowano dwa porty USB 2.0, gniazdo LAN oraz FireWire, a także czytnik kart flashowych oraz gniazdo PCMCIA. Dodatkowo nieco z lewej strony znajduje się kratka wentylacyjna oraz gniazdo Kensington Lock. Na prawej krawędzi zamontowano natomiast kolejne dwa gniazda USB 2.0 oraz nagrywarkę DVD. Dalej umieszczono szereg trzech gniazd: wejście liniowe oraz mikrofonowe, a także gniazdo słuchawkowe będące jednocześnie wyjściem SPIDF. Dodatkowo znajdziemy tu także przełącznik uaktywniający kartę WiFi.


(kliknij, aby powiększyć)

Tylna krawędź komputera zawiera gniazdo zasilania, wyjście TV (SVIDEO) oraz analogowe gniazdo D-Sub. Trochę szkoda, że w nowoczesnym notebooku zainstalowano przestarzałe już analogowe wyjście wizji zamiast DVI. Dodatkowo z lewej strony napotkamy gniazdo modemowe. A na tyle klapy monitora dumnie prezentuje się logo producenta.


(kliknij, aby powiększyć)

Spód prezentuje się dość zwyczajnie. Kilka gumowych nóżek, pokrywy CPU oraz HDD, a także akumulator oraz wlot wentylacyjny to wszystko co tutaj znajdziemy. Dostęp do pamięci RAM uzyskamy dopiero po wyjęciu akumulatora i odkręceniu klapki.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

To wszystko co mam Wam do przekazania w temacie wyglądu zewnętrznego. Przejdźmy teraz do sprawdzenia szeroko pojętej wydajności.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Tanio i dobrze? Test notebooka BenQ Joybook R53EG
 
 » Specyfikacja
 » Wygląd
 » Wydajność
 » Informacje użytkowe
 » Na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »