Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Sen kinomaniaka - test projektora Benq PE7700
    

 

Sen kinomaniaka - test projektora Benq PE7700


 Autor: NimnuL | Data: 20/01/06

Pudło i jego wnętrze

Komplet jest bogaty w szpargałki różnego rodzaju.


(kliknij, aby powiększyć)

W wachlarz przewodów wchodzą: VGA-BNC do podłączenia komputera, video i S-Video do wpięcia DVD, kamery etc, a także przewód zasilający. To w zasadzie pełen komplet najpopularniejszych przewodów, chociaż oba przewody wizji (S-Video oraz composite) są trochę za krótkie.


(kliknij, aby powiększyć)

W skład makulatury otrzymamy bardzo solidną dokumentację wraz z gwarancją. Parasol ochronny rozciągnięty jest nad projektorem przez okres 3 lat, nad lampą czuwać będzie natomiast przez 6 miesięcy.


(kliknij, aby powiększyć)

Pilot wraz z bateriami wykańczają komplet zestaw standardowy. Przy tym elemencie wyposażenia na chwilkę jednak przystanę, bo warto powiedzieć o nim kilka słów więcej.

Pilot zdalnego sterowania jest bardzo starannie wykonany z solidnego, polerowanego plastiku. Wygodnie leży w dłoni, a przyciski rozmieszczone są logicznie przez co sterowanie funkcjami jest szybkie i wygodne. Dodatkowo otrzymujemy jednak coś jeszcze.


(kliknij, aby powiększyć)

Pomarańczowe podświetlenie guziczków, które niesamowicie usprawnia sterowanie projektorem po ciemku (a w takich warunkach przecież będzie on pracował). Bardzo dobry pomysł, idealnie sprawdzający się w praktyce. Warto też wspomnieć o tym, iż pilotem nie trzeba celować w projektor. Z powodzeniem można kierować go w wyświetlany ekran na ścianie, sufit czy podłogę. Trudno znaleźć miejsce z którego zdalne sterowanie projektorem nie będzie możliwe. Jeśli dodam do tego, iż z poziomu pilota sterować możemy wszystkimi funkcjami projektora, a najistotniejsze funkcje wyciągnięto na klawisze, otrzymamy obraz pilota idealnego. Pełnia szczęścia jak dla mnie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Co się natomiast tyczy samego projektora. Jest to kawał sprzętu, bo mierząc aż 380mm szerokości, 300mm głebokości i 150cm wysokości (przy nóżkach wkręconych) i ważąc 7,6kg sprawia wrażenie urządzenia klasy przemysłowej :) Jest to zdecydowanie urządzenie stacjonarne, co potwierdza to też brak torby w komplecie. Projektor wykonano z polerowanego plastiku w kolorze kości słoniowej (lub czegoś zbliżonego), boki ozdobiono natomiast srebrnymi wstawkami. Całość sprawia wrażenie estetyki i dbałości o detale.


(kliknij, aby powiększyć)

Front urządzenia zawiera duży, zmiennoogniskowy obiektyw pozwalający powiększać obraz w zakresie do 137%. Nad obiektywem umieszczono okienko czujnika IR, z lewej strony natomiast jest wywietrznik przez które wydmuchiwane jest gorące powietrze.


(kliknij, aby powiększyć)

Z lewej strony umieszczono komorę, w której znajduje się lampa.


(kliknij, aby powiększyć)

Wymiana lampy przebiega w szybki i bardzo łatwy sposób. Po otworzeniu komory wyjmujemy tylko koszyk z lampą i zastępujemy go nowym.


(kliknij, aby powiększyć)

Prawa strona natomiast zawiera wlot powietrza oraz gniazdo Kensington lock.


(kliknij, aby powiększyć)

Wlot wyposażono w wymienny filtr przeciwkurzowy, a dodatkową jedną sztukę znajdziemy w komplecie. Kratka osadzona jest w slocie przez co jej wymiana jest banalnie prosta.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Tył usiany jest szeregiem gniazd komunikacyjnych znajdujących się pierwotnie pod klapką maskującą. W skład panelu wchodzą takie wejścia jak S-Video oraz composite, serwisowe gniazdo RS-232C, trzy wejścia component oraz szereg pięciu wejść BNC. Całość kończy cyfrowe wejście HDMI (High Definition Multimedia Interface) przeznaczone dla urządzeń cyfrowych. Z prawej strony dupki projektora umieszczono natomiast włącznik oraz gniazdo zasilania.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Ustawienie właściwej pozycji projektora odbywa się za pośrednictwem dwóch gumowych i wykręcanych nóżek, które pozwalają podnieść przód urządzenia o około 3cm. Dodatkowo na brzuchu zainstalowano cztery metalowe, gwintowane otwory do montażu projektora pod sufitem.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

W górnej części projektora znajduje się druga czujka IR oraz panel przycisków umożliwiających poruszanie się po wszystkich ustawieniach projektora. Przyciski są oczywiście podświetlone (kolorem zielonym) podczas pracy monitora. Schludnie i czytelnie, i to chodzi.


(kliknij, aby powiększyć)

Z przodu, w zagłębieniu obudowy na obiektywie, umieszczono dwa pierścienie: do zmiany ogniskowej oraz ostrości. Pierścienie obracają się z wyczuwalnym oporem. Wbrew temu co się może wydawać, dostęp do nich nie jest utrudniony.


Benq PE7700 podczas pracy (kliknij, aby powiększyć)


Pokój podczas projekcji (kliknij, aby powiększyć)

To byłoby wszystko, co chciałbym Wam przekazać o zewnętrznych cechach tego projektora. Włączmy zatem to ustrojstwo.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Sen kinomaniaka - test projektora Benq PE7700
 
 » Trochę liczb
 » Pudło i jego wnętrze
 » Tuż przed seansem
 » Seans
 » Informacje wieńczące dzieło
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »