Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Głośniki 2.0 vs. 2.1 - GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1
    

 

Głośniki 2.0 vs. 2.1 - GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1


 Autor: NimnuL | Data: 22/08/07

Wzornictwo - Genius SW-HF2.1 1250

Wewnątrz kolorowego pudła, prócz samych głośników znajdziemy również dwa przewody. Jeden zakończony z obu stron dwiema końcówkami RCA, natomiast drugi to 2RCA-jack 3,5mm. Niestety ten ostatni, z racji swojej długości lub raczej "krótkości", należy traktować jako przejściówkę. Nie zabrakło również krótkiej instrukcji obsługi oraz gwarancji opiewającej na okres dwóch lat.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Głośniki z zewnątrz wyglądają bardzo elegancko. Czarno-brązowa kolorystyka nadaje im dodatkowo stonowanego i klasycznego wyglądu. Wzornictwo jest tu wyjątkowo proste, bez zbędnych zaokrągleń i błyskotek. Głośniki satelitarne są jednodrożne, z centralnie umieszczoną membraną o średnicy 3''. Zamknięte są w obudowie o wymiarach 9,5x15x11cm (SxWxG) wykonanej z 0,5cm MDF.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wedle indywidualnych upodobań, maskownice można zdjąć odsłaniając tym samym głośniki o bardzo wątpliwej urodzie. Pomijam już fakt niedbałego wykończenia maskownic wewnątrz.

Elementem aktywnym zestawu jest subwoofer o wymiarach 15,5x26x24cm (SxWxG). Jego sercem jest 4'' głośnik obudowany płytą MDF o grubości 0,5cm.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Na przedzie głośnika basowego znajduje się panel z przyciskiem zasilania oraz trzy pokrętła regulujące barwę dźwięku oraz jego natężenie. Dodatkowo jest tu też niebieska dioda sygnalizacyjna, chyba nawet jeszcze jaśniejsza jak w T20. Według mnie na przednim panelu brakuje wyjścia słuchawkowego tak przydatnego w głośnikach komputerowych. Nieco niżej umieszczony został pokaźny otwór bass reflex. Natomiast z tyłu znajduje się zestaw gniazd wejściowych i wyjściowych. W obudowie upchnięto nie tylko wzmacniacz ale i zasilacz. Z tego też powodu z tyłu wyprowadzony jest tylko przewód zasilania o długości około 1m zamocowany na stałe.

Deklarowana przez producenta moc znamionowa całego zestawu ma wynosić 40W z czego na subwoofer przypada 15W, a na każdy z satelitów 12,5W. Sumaryczne pasmo przenoszenia ma się zawierać w przedziale pomiędzy 20Hz, a 20kHz. Satelity według producenta powinny reprodukować dźwięki z zakresu 100Hz-20kHz, natomiast subwoofer od 20 do 300Hz. Na papierze wygląda to bardziej obiecująco niż w przypadku T20. Oczywiście jest to tylko teoria, bo i tutaj nie znamy wartości tłumienia.


(kliknij, aby powiększyć)

Na tyle obu satelit znajduje się niewielki otwór bass reflex. To fatalne rozwiązanie gdyż wymusza pozostawienie za głośnikiem przestrzeni, której często na biurku nie ma. A i z pewnością znajdą się osoby chcące powiesić takie głośniczki na ścianie. Z tyłu obu głośników wyprowadzony jest przewód łączący je ze wzmacniaczem w subwooferze. Niestety są one za krótkie. Mierzą zaledwie 1,2 metra co uniemożliwia ich szerokie rozstawienie na biurku gdy subwoofer spoczywać będzie na podłodze.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Dobrze. Mamy zatem nieduże głośniki 2.0 oraz nieco większy zestaw 2.1. Wygląda to na nierówną walkę, prawda? Zgadza się, jednak przewaga leży po innej stronie niż pozornie może się wydawać. O tym jednak za chwilę.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Głośniki 2.0 vs. 2.1 - GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1
 
 » Wzornictwo - Creative GigaWorks T20
 » Wzornictwo - Genius SW-HF2.1 1250
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »