Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Hercules Prophet All-in-Wonder 9000 Pro
    

 

Hercules Prophet All-in-Wonder 9000 Pro


 Autor: Kris | Data: 15/05/03

Pilotujemy

W pudełku Hercules AiW9000Pro pozostały nam już tylko dwa elementy sprzętowe do wykorzystania. Chodzi o pilota oraz jego odbiornik. W kartonie nie znalazłem baterii (potrzeba czterech "paluszków"), więc musiałem zastosować własne. Odbiornik podłączany i zasilany jest z USB. Jako, że wcześniej zainstalowaliśmy sterowniki to wystarczy go wcisnąć do odpowiedniego gniazda. Kabel pomiędzy wtyczką a odbiornikiem umożliwi nam optymalne jego umieszczenie. W przypadku pilotów radiowych chodzi wyłącznie o zwiększenie zasięgu, bo odbiornik nie musi pozostawać w zasięgu "wzroku" nadajnika. System wykrywa odbiornik i automatycznie instaluje odpowiednie oprogramowanie. Sam pilot wykonany jest solidnie i nieźle leży w ręce. Gorzej z dobraniem się do niektórych przycisków ze względu na jego długość. Trochę czasu minie zanim nauczymy się sprawnie przesuwać go wzdłuż dłoni, aby sięgnąć do dowolnego przycisku.


Pilot (kliknij, aby powiększyć)

Na belce narzędziowej systemu pojawia się specjalna aplikacja służąca do konfiguracji pilota. Przyjrzyjmy się jego przyciskom. Można je podzielić na następujące bloki funkcjonalne: przełączanie aplikacji, zastępowanie myszy, tuner, menu DVD/VCD oraz odtwarzacz. Domyślnie jest on ustawiony na sterowanie kursorem oraz wsparcie wszystkich programów ATI w zakresie sterowania funkcjami. Aplikacja sterująca ma jednak otwarty charakter i za pomocą gotowych wtyczek (plug-in) możemy uzyskać możliwość kontroli nad dowolnym programem. ATI udostępnia darmowo pakiet dla programistów, którzy chcieliby napisać własną wtyczkę, więc większość z popularnych odtwarzaczy multimedialnych została już wcześniej oprogramowana. Na stronie miłośników ATI Remote Wonder (tak nazywa się nasz pilot w wersji sprzedawanej oddzielnie) znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy łącznie z instrukcjami użycia a nawet sterownikami (w tym również dla Linux'a), które mogą zastąpić oryginalne. Są również wtyczki, za pomocą których pilot stanie się kompatybilny z najpopularniejszym na świecie programem do zdalnego sterowania, jakim jest Girder. Pilot wyposażony jest również w kilka uniwersalnych przycisków, którym przyporządkować możemy konkretne działania lub aplikacje (program sterujący umożliwia ich oddzielne konfigurowanie).

    
Konfiguracja pilota... (kliknij, aby powiększyć)

Możliwości pilota ATI są duże a jeśli ktoś sądzi, że jakaś jego namiastka działająca na podczerwień jest niewiele mniej wygodna to jest w błędzie. Odbiornik możemy wrzucić za obudowę peceta lub wręcz do jej środka, możemy siedzieć pomiędzy telewizorem a komputerem i sterować bez dodatkowej gimnastyki, możemy sterować znajdując się w innym pomieszczeniu niż nasz blaszak (przydatne, jeśli telewizor mamy w innym pokoju) itd. Mogę tak pisać długo, bo mam taki sam sprzęt, o czym już kiedyś pisałem. Co ważne nadal uważam go za rewelację i mogę śmiało polecać dowolnym kartom, nie wyłączając GeForce'ów (wersja OEM samego pilota kosztuje ok. 100zł).

Zasięg w linii prostej wynosi ok. 10m. Nie miałem również problemu z "przebiciem" sygnałem pojedynczej ściany. Sterujemy odtwarzaczami multimedialnymi, surfujemy po menu płyt DVD, przeglądamy strony internetowe, uruchamiamy programy a nawet teoretycznie możemy sterować grą czy pisać pismo (nie ma w tym ani sensu ani wygody). Głównie jednak pilot jest oczywiście wsparciem przy oglądaniu filmów serwowanych przez peceta naszemu telewizorowi.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Hercules Prophet All-in-Wonder 9000 Pro
 
 » Teoretyzujemy
 » Rozpakowujemy
 » Kompletujemy oprogramowanie
 » Ożywiamy
 » Oglądamy telewizję
 » Czytamy gazetę, nagrywamy...
 » Odtwarzamy filmy i muzykę, katalogujemy pliki multimedialne
 » Wprowadzamy sygnał z kamery, tworzymy własny film
 » Podłączamy telewizor
 » Pilotujemy
 » Gramy
 » Oceniamy
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »