Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test 4 elegenckich skrzynek komputerowych
    

 

Test 4 elegenckich skrzynek komputerowych


 Autor: NimnuL | Data: 10/09/04

Zasilacz Cooler Master RS-350-AMSP

Wspomniałem wcześniej, że w obudowie Centurion 5 znajdował się zasilacz, teraz słów kilka o nim samym. Jest to model o oznaczeniu RS-350-AMSP z pasywnym układem PFC i mocy 350W.

    
(aby powiększyć fotki, kliknij)

Jest to standardowo wyglądający zasilacz w kolorze szarym, chłodzony 8cm, bardzo cichym wentylatorem. Wykonanie zasilacza jest bardzo dobre, nie ma odstających elementów obudowy czy ostrych krawędzi.


(aby powiększyć fotki, kliknij)

Przewód zasilania ATX odziany jest w siateczkę spinającą wszystkie przewody.

    
(aby powiększyć fotki, kliknij)

W sumie do dyspozycji otrzymujemy:
  • przewód ATX o długości 50cm
  • jedną wiązkę z dwiema wtyczkami SATA, długość 45 i 70cm
  • dwie wiązki molex/molex/flopp długie odpowiednio na 45/50/70cm
  • oraz dwie wtyczki molex przeznaczone tylko dla wentylatorów, długość: 30 i 40cm.
Dla porównania zasilacza Cooler Master wystąpił również produkt Anteca o oznaczeniu SL350SP. Jest to również 350W zasilacz o nieco lepszych parametrach, ale do porównania się nadaje.

Platforma sprzętowa na której oba zasilacze były sprawdzane to: Epox 8RDA+, Athlon 2500+@3200+, 512MB DDR 400 (w 2 modułach), Ati Radeon 9600Pro 128MB, 2x HDD 7200RPM, 2x napęd optyczny, modem, karta sieciowa, karta TV, 4 wentylatory 12V. Sposób pomiaru:
  • Pomiar napięć podczas maksymalnego (100%) i minimalnego (0%) obciążenia systemu komputerowego. Wartości mierzone przy pomocy miernika Mastech model MY-64 przyłożonego do wolnych wtyczek molex (+5 i +12V).
  • Maksymalne obciążenie systemu: uruchomiony program Prime95 dla maksymalnego obciążenia procesora, kopiowania na każdym z dysków pliku z jednej partycji na druga, dodatkowo uruchomione kopiowanie płyty CDRW "w locie", uruchomiony 3DMark2003 w wysokiej rozdzielczości dla obciążenia karty graficznej.
  • Pomiar głośności - "na ucho", po zatrzymaniu reszty wentylatorów w komputerze. Pomiar głośności mierzony z odległości około 15 cm.
  • Temperatura zasilacza mierzona gdy zasilacz był wyjęty z obudowy w celu uniknięcia zawyżenia temperatury przez cieple powietrze z wnętrza komputera.
  • Długość przewodów mierzona z zaokrągleniem do dziesiątek lub połowy dziesiątek cm. Przewody napięte z umiarem. Po maksymalnym napięciu przewodów średnia ich długość zwiększała się o około 3-5cm.
Wyniki przedstawiają się następująco:

Z powyższych wyników widać wyraźnie, że zasilacz Cooler Master radzi sobie bardzo przyzwoicie. Są niewielkie wahania napięć między obciążonym, a nieobciążonym systemem, jednak wszystko jest w granicach bezpiecznej normy. Jeśli dodam do całości, że zasilacz ten jest bardzo cichy i przy tym umiarnowanie się grzeje otrzymamy obraz bardzo dobrego produktu.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 4 elegenckich skrzynek komputerowych
 
 » Antec PlusView 1000 AMG
 » X-Alien Blue
 » Cooler Master Centurion 5
 » Enermax CS-656TA-B
 » Zasilacz Cooler Master RS-350-AMSP
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »