Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja projektorów Epson i Sanyo
    

 

Recenzja projektorów Epson i Sanyo


 Autor: NimnuL | Data: 17/04/07

Sanyo PLV-Z5

Wewnątrz jeszcze większego jak u poprzednika kartonu znajduje się nieco bogatszy zestaw akcesoriów. Znajdziemy tutaj pilot zdalnego sterowania wraz z kompletem baterii, a także przewody: zasilający (2m), Svideo, VGA oraz instrukcję obsługi i gruszkę do przedmuchiwania.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Pilot SANYO jest znacznie mniejszy, lżejszy i poręczniejszy niż u poprzednika. Jego przyciski są również podświetlane przez 10 sekund. Działanie pilota jest bardzo precyzyjne. Podobnie jak w Epsonie, wiązkę promienia można kierować w sufit lub okoliczne ściany, a projektor będzie z powodzeniem przyjmował rozkazy. Rozmieszczenie przycisków jest tu znacznie ciaśniejsze niż w TW700 jednak równie wygodne.


(kliknij, aby powiększyć)

W przeciwieństwie do Epsona, konstruktorzy Sanyo nie silili się by nadać obudowie finezyjnych kształtów. Przez to projektor wygląda bardzo spartańsko, co według mnie stanowi jego ogromną zaletę. Żadnego zbędnego profilowania obudowy, żadnych łuków i udziwnień. Linie proste z niewielkimi zaokrągleniami zwyczajnie wyszły projektorowi na dobre. Sprzęt wizualnie wygląda na znacznie mniejszy i lżejszy niż produkt Epsona. A jak już widzieliście w początkowej tabeli, różnice w rozmiarach oraz wadze są przecież marginalne. Warto w tym momencie nadmienić, że istnieje też czarna wersja kolorystyczna nosząca dopisek "BK" w oznaczeniu. Generalnie Sanyo Z5 nie zwraca na siebie zbytniej uwagi i sądzę, że jego obecność w salonie na półce lub pod sufitem będzie można znacznie łatwiej zaakceptować niż Epsona.


(kliknij, aby powiększyć)

Z przodu nie znajdziemy nic oprócz czujki IR oraz obiektywu. I tu ciekawostka. Osłona obiektywu pracuje automatycznie chowając się wewnątrz obudowy. Po wyłączeniu projektora zasuwka najeżdża przed obiektyw ponownie go chroniąc. To znakomite rozwiązanie szczególnie w przypadku, gdy projektor będzie podwieszony wysoko pod sufitem. Nie będzie trzeba sięgać by odkurzać soczewkę.


(kliknij, aby powiększyć)

Na obiektywie zainstalowano dwa pierścienie. Jednym reguluje się ogniskową (zoom), a drugim ostrość obrazu. Niestety w praktyce dostęp do tych pierścieni jest nieco ograniczony przez otaczającą obiektyw obudowę.


(kliknij, aby powiększyć)

Przód projektora można unieść maksymalnie o 7,7 stopnia (3cm) dzięki dwóm wykręcanym nóżkom.


(kliknij, aby powiększyć)

Na jednym z boków znajduje się wylot powietrza (kierowany nieco do przodu), natomiast po przeciwległej stronie umieszczono dwa pokrętła sterujące przesunięciem obiektywu (lens shif) w pionie oraz poziomie. Jest tu też przełącznik blokujący zmianę położenia układu optycznego.


(kliknij, aby powiększyć)

Na górnej ściance znajduje się panel sterowniczy z kilkoma przyciskami oraz diodami sygnalizacyjnymi.


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu zamontowany został bardzo rozbudowany zestaw gniazd wejściowych: dwa HDMI, dwa komplety gniazd component, wejście VGA, composite Video oraz SVideo, a także wejście zasilania sieciowego oraz Kensington Lock. Dodatkowo z tyłu u dołu znajdują się dwa wloty powietrza, które w bardzo łatwy sposób można zdemontować w celu wymiany filtrów.


(kliknij, aby powiększyć)

Pod spodem znajdziemy otwory umożliwiające montaż projektora pod sufitem, klapkę zabezpieczającą lampę oraz jeszcze jedną zakrywającą otwory serwisowe do czyszczenia paneli RGB (dołączoną do zestawu gruszką).


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Jakość wykonania stoi tutaj na wyraźnie wyższym poziomie niż w Epsonie głównie za sprawą użytych materiałów. Otóż górna i dolna część obudowy została wykonana z aluminium, natomiast boki oraz front to solidne tworzywo sztuczne. Dzięki temu nie odniesiemy wrażenia "plastikowatości", za to jedyne co się nasuwa na myśl to solidność i precyzja.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja projektorów Epson i Sanyo
 
 » Kilka słów o liczbach
 » Epson EMP-TW700
 » Sanyo PLV-Z5
 » Menu i dodatkowe funkcje
 » W boju
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »