Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja obudowy Cooltek Antiphon Black
    

 

Recenzja obudowy Cooltek Antiphon Black


 Autor: DYD | Data: 26/04/13

Design Cooltek Antiphon

Cooltek Antiphon należy do obudów z gatunku nie rażących krzykliwym wyglądem - podobnie jak testowane u nas ostatnio modele Nanoxia Deep Silence, czy Antec P280 mamy tutaj do czynienia ze stonowanym designem. Rozwiązanie jest klasyczne - są pełne frontowe drzwi zakrywające przednie chłodzenie oraz urządzenia 5.25 cala, zaś odkryte pozostały tylko porty USB, złącza audio, przycisk power i reset. Układ przypomina ten zastosowany w obudowie Antec P280. Logo producenta umieszczono u dołu, jest to jednak zwykła naklejka, która np. przy czyszczeniu szmatką może zgubić łatwo literkę - podobna sytuacja miała miejsce w obudowie Cooltek Coolcube. Góra obudowy i obie boczne ściany nie posiadają żadnych wycięć i montażowych elementów, są w pełni gładkie. Nie ma więc możliwości zamontowania chłodzenia z boku lub u góry obudowy.


(kliknij, aby powiększyć)

Frontowe drzwi wykonano z plastyku, podobnie jak trzy zawiasy łączące je z obudową. Kąt otwarcia nie jest zbyt duży (na zdjęciu jest widoczny maksymalny wychył), więc z uwagi na sprawiające dość delikatne wrażenie zawiasy, można przez przypadek łatwo urwać mocowanie drzwi. Dodatkowo drzwi otwierają się tylko jest w jedną stronę (w lewo), choć sama konstrukcja umożliwiła by dość łatwe dwustronne zamontowanie mechanizmu otwarcia. Na plus należy uznać aluminiowe obicie frontu drzwi, precyzyjne i mocne magnesy oraz wewnętrzne wytłumienie i obicie drzwi.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Po otwarciu frontowych drzwi jest łatwy dostęp do trzech zatok 5.25 cala oraz dwóch wentylatorów 120 mm. Zarówno zaślepki 5.25 jak i panel zasłaniający przednie wentylatory można szybko zdjąć ściskając do wewnątrz wystając uchwyty. Nie jest to może urodziwe rozwiązanie, ale stosunkowo proste i spełniające swoje zadanie. Zaślepki i panel posiadają sztywne filtry przeciwkurzowe zamontowane na stałe. Aby wyczyścić taki panel trzeba go zdjąć i przepłukać wodą, ewentualnie odkurzyć. Jeśli mamy urządzenie zewnętrzne 3.5 cala, trzeba we własnym zakresie dokupić zaślepkę oraz wewnętrzny konwerter. Z kolei dzięki dużej odległości pomiędzy zatoką 5.25 cala a drzwiami, nie będzie problemu z montażem wystających elementów ze slotu 5.25 cala. Np. potencjometry z panelu od karty Sound Blaster Falality nie pozwalały domknąć do końca drzwi w obudowach Nanoxia Deep Silence. W Antyfonie tego problemu nie będzie. Na samym dole po otwarciu drzwi mamy dostęp do trójzakresowego przełącznika obrotów wentylatorów w obudowie. Dostępny jest poziom pracy obrotów wysoki i niski oraz wyłączonie podpiętych wentylatorów. Pod potencjometr można podpiąć maksymalnie trzy wentylatory. Są one podłączone przez producenta w standardzie.


(kliknij, aby powiększyć)

Pora na tył obudowy - zaczynamy od dolnego otworu na zasilacz, poprzez dwa otwory na okablowanie np. do chłodzenia wodnego oraz wyjście na jeden wentylator 120 mm, który jest zamontowany w standardzie. Są jeszcze otwory montażowe na chłodzenie 92 mm w miejsce 120 mm coolera. Z tyłu jest też widok na siedem wentylowanych śledzi na dodatkowe karty rozszerzeń.


(kliknij, aby powiększyć)

Na koniec opisu obudowy Cooltek Antiphon od zewnątrz pozostał nam jeszcze spód. Mamy tam cztery dość duże i płaskie nogi, przykręcane na śruby z elementami aluminiowymi i miękkimi zakończeniami. Dzięki nim obudowa stoi stabilnie i nie rysuje wrażliwej powierzchni. Od spodu jest też zamontowany filtr przeciwkurzowy, nie materiałowy, lecz dość sztywny. Jego wyciąganie nie jest zbyt wygodne i może wymagać przewrócenia obudowy na bok, aby swobodnie zdjąć, wyczyścić i ponownie nałożyć filtr. Raczej mało przemyślane rozwiązanie.


(kliknij, aby powiększyć)









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja obudowy Cooltek Antiphon Black
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Design Cooltek Antiphon
 » Wnętrze Cooltek Antiphon
 » Ładujemy komponenty
 » Test temperatur Cooltek Antiphon
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »