Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja wzmacniacza FiiO E9i i słuchawek NuForce BT860
    

 

Recenzja wzmacniacza FiiO E9i i słuchawek NuForce BT860


 Autor: NimnuL | Data: 01/03/13

Strona użytkowa - NuForce BT-860


(kliknij, aby powiększyć)

Wyposażenie standardowe tych słuchawek obejmuje dwa komplety gąbek w różnych rozmiarach, zasilacz sieciowy, przewód USB oraz instrukcję obsługi.

     

  

  
(kliknij, aby powiększyć)

NuForce wyglądem przypominają bardziej krzykliwe Tracer Shockwave BT. Pałąk zintegrowany jest ze słuchawkami, w elegancki sposób tworząc zintegrowaną całość, którą to pokryto gumowanym materiałem. Na lewej słuchawce umieszczono panel sterujący z pięcioma przyciskami, a nieco poniżej wbudowany mikrofon oraz gniazdo zasilania. Druga słuchawka, dla zachowania symetrii, ma atrapę przycisków. Pałąk umożliwia zwiększenie jego rozmiaru poprzez pociągnięcie słuchawek.

  

  


(kliknij, aby powiększyć)

Gąbki są grube, mają dużą gęstość i są bardzo przyjemne w dotyku. Ich wymiana jest stosunkowo łatwa, choć trzeba być w tej kwestii ostrożnym, bo na tyle obudowy słuchawek są małe kolce, które maja zapewnić lepsze trzymanie poduszek. Kolce są niewielkie, ale czepliwe, przez co trochę szarpią gąbkę. Raczej sugeruję unikania częstego ich przekładania. W ogóle gąbka nie jest materiałem odpornym na użytkowanie i wraz z upływem czasu traci swoje właściwości. W przyszłości problemem będzie kupienie oryginalnych nauszników, lub chociaż jakichś pasujących do tych słuchawek zamienników. Moje długie poszukiwania w kraju i za granicą nie przyniosły żadnych rezultatów. Sama słuchawka zakotwiczona jest na ruchomej głowicy, dzięki czemu dopasowuje się dokładnie do kształtu głowy.

Jakość użytych do budowy materiałów, sztywność konstrukcji oraz spasowanie elementów nie budzi żadnych zastrzeżeń. Wszystko jest tu na tip-top. Docisk do głowy jest tu właściwie dobrany, a to w połączeniu z niezwykle wygodnymi gąbkami i lekką konstrukcją sprawia, że szybko zapomnimy o tym, że mamy te słuchawki na głowie. Słuchawki nie męczą nawet po trzech godzinach noszenia. Pomimo, że to niewielka i lekka konstrukcja, to jest to sprzęt raczej do użytku domowego, być może na spacery, ale na pewno nie do sportu. Trzeba mieć też na uwadze niemal całkowity brak tłumienia dźwięków. Wspomniany wcześniej panel sterujący pozwala na sprawowanie kontroli w bardzo dużym zakresie. Do dyspozycji mamy przyciski sterujące przewijaniem utworów oraz głośnością, a także wielofunkcyjny przycisk umieszony po środku, w którego wbudowano niebieskiego (a jakże) LEDa. Uruchomienie, wyłączenie i parowanie słuchawek następuje poprzez odpowiednio dłuższe naciśnięcie środkowego guzika, tryby pracy będą sygnalizowane dźwiękowo i wizualnie. Jeśli żadne urządzenie nie będzie sparowane ze słuchawkami przez 5 minut, nastąpi automatyczne wyłączenie. Fajną rzeczą jest możliwość parowania słuchawek z dwoma urządzeniami: telefon obsługujący profil HFP oraz np. odtwarzacz muzyki, odbiornik TV. Dzięki temu podczas słuchania lub oglądania telewizji mamy nadal możliwość wygodnego prowadzenia rozmów. Przy użyciu słuchawek, oprócz odebrania i zakończenia rozmowy, możemy również wykonywać połączenia (rozpoznawanie mowy z telefonu), dzwonić na ostatni numer, odrzucić połączenie przychodzące, przekierowywać połączenie, wyciszyć mikrofon. To wszystko za pomocą odpowiedniego (i łatwego do zapamiętania) przyciskania środkowego guzika. Dodatkowo producent umożliwił dezaktywacje diody, jeśli chcemy by nasze słuchawki były jeszcze bardziej dyskretne.

Czas pełnego ładowania akumulatora trwa około 2h i 40 minut i wystarcza to na około 7,5h odtwarzania muzyki. Mikrofon zbiera dźwięk czysto i dokładnie, jakość prowadzonej rozmowy jest tylko nieznacznie gorsza niż przez zwykły telefon. Zasięg powinien być wystarczający do swobodnego przemieszczania się w tym samym pomieszczeniu co nadajnik. Oddalenie się o blisko 7 metrów nie wprowadzało żadnych zakłóceń, dopiero oddalenie się o blisko niespełna 8 metrów, gdy na drodze sygnału pojawiały się przeszkody, wystąpiły pierwsze przerwy w dźwięku.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja wzmacniacza FiiO E9i i słuchawek NuForce BT860
 
 » Dane techniczne
 » Strona użytkowa - FiiO E9i
 » Strona użytkowa - NuForce BT-860
 » Baza do testów
 » Odsłuch
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »