Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Soltek na układzie SiS Xabre 600
    

 

Soltek na układzie SiS Xabre 600


 Autor: Kris | Data: 10/03/03

Podsumowanie

I to byłoby na tyle. Oczywiście przypominam, że miał to być w założeniach opis rozszerzający poprzedni test Xabre 400. Mam nadzieję, że każdy dostrzegł to samo, co ja w czasie testów. Podkręcenie zegarów dzięki lepszym pamięciom i technologii 0.13 um miało realnie niewielki wpływ na walory funkcjonalne karty. Nadal wydajność kuleje a to wszystko przy przeciętnym lub czasem wręcz fatalnym obrazie. Panuje obiegowa opinia, że Xabre to mocny układ, który wciąż nie może doczekać się dobrych sterowników. Osobiście mam zupełnie odmienne odczucia. Dla mnie jest to słaba karta a programiści uczynili bardzo dużo, aby przy jak najmniejszych stratach w obrazie wydawało się testującym, że jest to produkt odpowiadający klasie konkurencji.

Zgodność z grami jest niezła, wyjście TV dobre, ogólnie sterowniki stabilne i niesprawiające większych problemów. Niestety w tej klasie cenowej wydajność jest całkowicie niezadowalająca. Bardzo słaby, wręcz symboliczny PixelShader. Brak optymalizacji transferu do pamięci. Prawdopodobnie dwustrumieniowa architektura. Brak sprzętowego przetwarzania programów VertexShadera. Brak filtrowania anizotropowego. Za tą cenę można kupić Radeona 9100 (8500LE), który zdeklasuje SiS'a pod każdym względem. To samo można powiedzieć o karcie Radeon 9000 Pro, która użyta była do porównań. Użytkownikom mającym awersję do ATI mogę spokojnie polecić wciąż dostępnego GF3Ti200. Prawdę powiedziawszy nawet karty z przedziału cenowego 300-350 zł są w stanie wygrać rywalizację z Xabre 600. Taka jest niestety brutalna prawda.

Układ powinien raczej trafić tam gdzie jego miejsce, czyli do zintegrowanych chipsetów płyt głównych. Nie mam wątpliwości, że każdy, kto ma możliwość bezpośredniego porównania nie zdecyduje się na zakup tej karty, więc mogę ją z czystym sumieniem odradzić. Poczekajmy na Xabre II. Jak na razie SiS notuje duży postęp w sferze grafiki 3D więc może w końcu uda mu się przebić. W obliczu ruchów konkurencji nie będzie to jednak łatwe.

poprzednia strona (Podkręcanie)    -   następna strona (Podsumowanie)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Soltek na układzie SiS Xabre 600
 
 » Wstęp
 » Karta
 » Rozruch
 » Testy: Direct3D
 » Testy: OpenGL
 » Testy: FSAA
 » Podkręcanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

ABC Data Actebis      ABC Data Actebis