Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test dokanałowych słuchawek Aurvana In-Ear3 i Brainwavz R1 / B2
    

 

Test dokanałowych słuchawek Aurvana In-Ear3 i Brainwavz R1 / B2


 Autor: NimnuL | Data: 06/02/13

Wnioski

Ten test był dla mnie jednym z najtrudniejszych jakie dotąd pisałem. Dostarczony sprzęt dał mi jednak dużo radości i zaspokoił ciekawość. Kieszonkowy wzmacniacz słuchawkowy FiiO E5 na papierze wygląda bardzo interesująco i niesie ze sobą spory ładunek efektu psychologicznego. W praktyce okazuje się być niepotrzebnym wydatkiem. Według mnie zdecydowanie lepszy rezultat uzyskamy przez dołożenie tych blisko 100zł do zakupu odtwarzacza wyższej klasy. Dysponując słabym playerem niewiele tu przecież ugramy, bo niedoskonałości dźwięku zostaną ewentualnie wzmocnione. Możemy jedynie poprawić barwę i dynamikę dźwięku dzięki przełącznikowi podbicia basu, ale tu znowu więcej zyskamy inwestując 100zł w lepsze słuchawki. Być może to urządzenie ma sens, jeśli ktoś ma naprawdę cicho grający odtwarzacz, a lubi gdy w uszach dudni...

Brainwavz R1 cieszą nie tylko wzrok ale i ucho. Mają genialny stosunek oferowanych możliwości do ceny. Za niewygórowaną przecież kwotę otrzymamy zadziwiająco dynamicznie, czysto i przyjemnie grające słuchawki, które potrafią sprawić bardzo dużo radości podczas długotrwałego odsłuchu.

Creative dołożyło sporych starań by wydać Aurvana InEar3 w sposób bardzo widowiskowy. Udało się. Śliczne wzornictwo i kapitalne wyposażenie to jednak dzisiaj za mało by wynosić słuchawki na ołtarze, o czym Creative zdaje się doskonale wiedzieć - pod względem dźwięku In-Ear3 mają zatem dużo do powiedzenia. W dniu ich premiery, w połowie 2011 roku, cena wynosiła 650zł. Obecny jej spadek sięgnął więc aż 300zł, co czyni te słuchawki bardzo atrakcyjnym zakupem. To, w połączeniu z tym co usłyszałem - dźwiękiem bardzo czystym, naturalnym, precyzyjnym i dynamicznym stanowi łakomy kąsek. Właściwie niczego istotnego mi tu nie brakuje, przynajmniej dopóki nie przyrówna się ich bezpośrednio do Brainwavz B2. Wówczas dźwięk zdaje się nie mieć tak bardzo zaostrzonego pazura. Ta subtelna różnica ma jednak swoją cenę, która nie dla wszystkich musi wydać się uzasadniona. Osobiście nie jestem zagorzałym zwolennikiem rozwiązań dokanałowych. Prywatnie używam wyłącznie konstrukcji otwartych: nausznych (Sennheiser PMX-100) i wokółusznych (Sennheiser HD555 i HD595). Nawet zamknięte modele tego typu słuchawek nie odpowiadają moim wymaganiom. Natomiast wersje dokanałowe, choć wzbudzają moje zainteresowanie, to osobiście omijam z daleka. Jeśli jednak kiedykolwiek i gdziekolwiek w przyszłości zobaczycie mnie na ulicy noszącego słuchawki dokanałowe, będą to najprawdopodobniej Creative Aurvana In-Ear3. Co za dźwięk!









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test dokanałowych słuchawek Aurvana In-Ear3 i Brainwavz R1 / B2
 
 » Dane techniczne
 » Wygląd
 » Muzyka gra
 » Wnioski
 » Dodatek: Zdrowie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »