Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test zestawu Edifier C3: multimedialne głośniki 2.1
    

 

Test zestawu Edifier C3: multimedialne głośniki 2.1


 Autor: DYD | Data: 14/04/11

Test zestawu Edifier C3: multimedialne głośniki 2.1Na początku roku prezentowaliśmy recenzję głośników Edifier S550, należące do wyższego segmentu sześciokanałowych zestawów audio przeznaczonych głównie dla komputerów PC. Teraz przyszła kolei na coś bardziej przystępnego cenowo w tej dziedzinie, choć w segmencie 2.1. Do testów trafił model Edifier C3 Multimedia Speaker składający się z dwóch kolumn satelitarnych oraz subwoofera - mamy więc do czynienia z klasycznym modelem typu 2.1. Zapraszam do recenzji, w której sprawdzimy możliwości tego zestawu z odniesieniem do Gigaworksów T40.

Wygląd Edifier C3


Opakowanie zestawu C3 (kliknij, aby powiększyć)

Wyposażenie: Na początku sprawdźmy, co kryje w sobie zestaw C3 w wyposażeniu. Oprócz oczekiwanych dwóch kolumn i subwoofera, w zestawie odnajdziemy także zewnętrzny wzmacniacz, bezprzewodowy pilot, kable audio oraz instrukcję obsługi. Cały zestaw jest magnetycznie ekranowany, więc można śmiało stawiać głośniki przy monitorze lub innym wyświetlaczu. Mimo wszystko zaleca się, aby subwoofer był oddalony od źródła obrazu minimum 1 metr.

  
Subwoofer (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Subwoofer: Zaczniemy od najcięższego elementu, czyli subwoofera. Nie jest to już taki kolos z jakim mieliśmy do czynienia przy modelu S550, jednak nie można go nazwać maleństwem. 8-calowy, ekranowany magnetycznie głośnik niskotonowy umiejscowiono z przodu osłaniając go przed uszkodzeniem blaszaną przykrywką. Moc woofera to 30W (RMS). Konstrukcja typu bass-reflex posiada wylot powietrza umiejscowiony na prawej ścianie obudowy. Materiał użyty w obudowie to drewno polakierowane na czarno, zaś front głośnika pokryty jest plastykową ramką w kolorze grafitu. Na przodzie znalazło się też logo producenta umiejscowione na srebrnym pasku ze szczotkowanego aluminium. Z tyłu znajdziemy dwa otwory na dwużyłowe kable do podłączenia subwoofera ze wzmacniaczem, po za tym nie ma żadnych innych elementów. Względnie wysokie gumowe nóżki stabilnie utrzymującą całą konstrukcje. Wygląd woofera nie budzi wyraźnych zastrzeżeń, jest wykonany solidnie i na pewno nie będzie raził swoim designem.

  
Kolumny satelitarne w C3 (kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
Kolumny satelitarne, porównanie C3 z droższym modelem S550 (kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Kolumny satelitarne: Pora na prezentacje dwóch dwudrożnych kolumn satelitarnych, których wielkość i konstrukcja przypominają te z wyżej pozycjonowanego modelu S550. Gabaryty mają podobne, jednak zarówno materiał, jak i rodzaj głośników jest inny. Oczywiście należało się tego spodziewać, choćby z racji tego, iż model S550 jest trzy razy droższy od testowanych głośników C3. Obudowa w kolorze czarnym wykonana jest z drewnianej okleiny. Na przodzie kolumny umieszczono cztery metalowe kołki, na których osadzona jest plastykowa zaślepka przykrytą siatką. Zabezpiecza ona głośniki przed zabrudzeniami, kurzem oraz niepotrzebnym kontaktem z delikatną membraną. Zaślepkę można łatwo zdjąć i założyć na kolumnę. Do spodu kolumny przyklejono cztery niewielkie gumowe nóżki, stabilnie utrzymujące kolumnę na gładkim podłożu.

Kolumna satelitarna posiada dwa magnetycznie ekranowane głośniki. Średniotonowy w rozmiarze 3 cali umiejscowiono na dole, zaś 3/4 calowy tweeter odpowiedzialny za wysokie rejestry tradycyjnie zamontowano u góry kolumny. Kolumny posiadają maksymalną moc znamionową (RMS) po 8 W każda. Z tyłu kolumny umieszczono dwa gniazda do podłączenia kolumny ze wzmacniaczem dwużyłowymi kablami audio oraz specjalny uchwyt, umożliwiający powieszenie kolumny na ścianie. Długość kabli jest wynosi 2,5 metra dla każdej kolumny.

Tak jak już wcześniej pisałem, dzięki magnetycznej tarczy, można rozstawić głośniki w pobliżu wszystkich typów urządzeń audio, video, czy też komputerów, bez obawy przed jakimikolwiek zakłóceniami dźwięku lub negatywnym wpływem na sprzęt.

  
Wzmacniacz (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Wzmacniacz: Ciekawym elementem zestawu jest wzmacniacz, będący jednocześnie odbiornikiem. Posiada 46W moc, dzięki czemu wzmacnia wydajność zestawu, zaś specjalny system regulacji napięcia kontroluje dźwięk, aby nie było on przesterowany i zniekształcony. Do wzmacniacza podłączamy zarówno subwoofer jak i kolumny satelitarne. Całkiem spora jednostka wzmacniająca posiada ciekawy design. Z przodu wzmacniacza wyróżnia się duże swobodne pokrętło, którym regulujemy głośność, a także poziom siły subwoofera oraz wysokich tonów. Oprócz srebrnego pokrętła znajdziemy też cyfrowy alfanumeryczny wyświetlacz informujący o poziomie głośności, wysokich tonach i siły subwoofera, kontrolki wyboru źródła dźwięku (PC i AUX), przycisk źródła dźwięku, przycisk wyciszenia Mute) oraz wyjście na słuchawki. Wyświetlacz oraz ramka wokół pokrętła jest podświetlana na pomarańczowo, zaś w momencie wyciszenia urządzenia znika podświetlenie pokrętła, a na wyświetlaczu pojawiają się dwie kreski.


Podświetlanie wzmacniacza (kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu wzmacniacza znajdują się przede wszystkim wyjścia do podłączenia trzech głośników. Oprócz tego są dwa źródła dźwięku do podłączenia PC lub np. DVD (wejścia stereo RCA) oraz wejścia nazwane CD typu minijack. Z tyłu nie zabrakło włącznika zasilania, bezpiecznika oraz miejsca na kabel zasilający.

Standardowo wzmacniacz ustawiony jest pionowo, jednak da się go również położyć poziomo, choć w takim położeniu nie będzie on leżał na firmowych nóżkach. Design, jakość przycisków i pokrętła sprawia dobre wrażenie.

  
Pilot i instrukcja (kliknij, aby powiększyć)

Pilot / instrukcja: Na koniec prezentacji zestawu padło na bezprzewodowego pilota. Niewielki bezprzewodowy pilot daje nam nadzór nad zmianą głośności (dzięki podwójnym klawiszom sterownie staje się bardziej intuicyjne), regulację niskich (subwoofer w zakresie od -9 do +9) i wysokich tonów w zakresie od -7 do +7 oraz funkcję ściszania (Mute), która pełni również rolę uśpienia zestawu. Instrukcja zawiera podstawowe informacje techniczne oraz opis podłączenia zestawu i jego poszczególnych funkcji.

poprzednia strona (Wygląd Edifier C3)    -   następna strona (Odsłuch Edifier C3)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test zestawu Edifier C3: multimedialne głośniki 2.1
 
 » Wygląd Edifier C3
 » Odsłuch Edifier C3
 » Pobór mocy, właściwości użytkowe
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »