Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja obudowy Nanoxia Deep Silence 1 - przestrzeń i cisza
    

 

Recenzja obudowy Nanoxia Deep Silence 1 - przestrzeń i cisza


 Autor: DYD | Data: 31/01/13

Wyposażamy obudowę w komponenty

Na początek lista sprzętu w co wyposażymy naszą DS1. Poniższe komponenty zostały przełożone z obudowy Fractal-Design Define R3 do Nanoxia Deep Silence 1. W rozdziale test znajdzie się porównanie temperatur pomiędzy tymi dwiema obudowami.
  • Płyta główna Gigabyte GA-EX58-UD33 (LGA 1366) + CPU Intel QuadCore i7-920 + O/C 3.5 GHz
  • Chłodzenie Noctua NH-D14
  • 3 x napędy SSD 2.5 cala
  • 1 x HDD 3.5 cala Hitachi Deskstar T7K500 w obudowie Scythe Quiet Drive
  • Czytnik kart flash 3.5 cala dla zatoki 5.25 - Scythe Combo YD-8V08
  • 4 moduły pamięci RAM 8GB DDR3 (2 x Exceleram, 2 x HyperX)
  • Napęd 5.25 cala DVD Combo SATA
  • Zasilacz IBOX 550W bez odczepianych kabli
  • Grafika Sparkle Calibre X 560 Ti DF GeForce GTX 560Ti OC
  • Kontroler USB3.0 @ PCI-E Raidsonic IB-AC604
Przed przełożeniem kila porównawczych zdjęć pomiędzy Define R3 i Deep Silence 1. Od razu widać, że DS1 jest sporo wyższa i nieco szersza.

  
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

Następnie przystąpiliśmy do wyposażenia Nanoxia Deep Silence 1 w komponenty. Zaczęliśmy od urządzeń do zatok 5.25 cala - udało się w wykorzystać wszystkie trzy zatoki. W górnej zatoce wylądował czytnik pamięci flash Scythe Combo YD-8V08 3.5 cala z przejściówką na 5.25 cala (co ciekawe konstrukcja konwertera jest identyczna jak w obudowie Define R3), pod nim znalazł się dysk HDD 3.5 cala Hitachi Deskstar T7K500 w obudowie Scythe Quiet Drive. Dół okupował napęd DVD combo SATA. Montaż urządzeń teoretycznie jest beznarzędziowy, ale bez użycia dodatkowo śrub, nie będą one stabilnie zamocowane. Aby zlikwidować luzy, konieczne były tradycyjne śruby. Po zamontowaniu płyty głównej wyposażonej w rozbudowane chłodzenie, warto wcześniej poprowadzić odpowiednio przedłużacz kabla zasilania EPS 4+4pin, inaczej później może być kłopotliwe dotarcie do kabla. Poniżej rzut oka na urządzenia w zatokach 5.25 cala w wersji bez i z maskownicami oraz przedłużacz kabla zasilania EPS 4+4pin wyprowadzony na spód tacki płyty głównej.

     
(kliknij, aby powiększyć)

Instalacja płyty głównej nie sprawiła problemów. Staraliśmy się wszystkie możliwe kable, zarówno wykorzystane jak i nieużywane, poprowadzić pod tacką płyty głównej. Takie rozwiązanie daje większą przestrzeń użytkową w środku obudowy, lepszy przepływ powietrza, porządek, jednak z czasem przyrastania kabli pod tacką może zrobić się tam niezła plątanina, która bez odpowiedniego ułożenia, uniemożliwi swobodne założenie bocznej ściany. Poniżej na zdjęciach chronologicznie prezentujemy stan wyposażenia obudowy, wpierw widok środka bez grafiki, bez zasilacza i bez dysków SSD. Ostatnia fotka prezentuje tacki na SSD.

     
(kliknij, aby powiększyć)

Następnie instalujemy zasilacz, grafikę, kartę z kontrolerem USB3.0, oraz dyski SSD i prowadzimy okablowanie korzystając z wielu otworów znajdujących się w tacce płyty głównej. Po skompletowaniu komponentów, mamy elegancko w środku obudowy, jednak z tyłu mamy problem z dużą ilością kabli. Odpowiednie pospinanie okablowania zmniejszy ich objętość i umożliwi prawidłowe założenie bocznej ścianki. Plątanina wciąż jest, ale przynajmniej da się założyć ściankę. Ostatnie zdjęcia ilustrują efekt finalny, który wyszedł całkiem przyjemnie. Wszelkie okablowanie udało się puścić pod tacką, dzięki czemu nic praktycznie nie pałęta się wewnątrz obudowy. Niewykorzystanie tacki na HDD/SDD w koszykach zostały usunięte. Montaż skończony, zielone podświetlenie się pali, można zaczynać testy temperatur.

  
okablowanie przed / po spięciu (kliknij, aby powiększyć)

     
okablowanie przed / po spięciu, nie ma wówczas problemu z montażem bocznej ściany
(kliknij, aby powiększyć)

  
finalny widok po wyposażeniu obudowy (kliknij, aby powiększyć)









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja obudowy Nanoxia Deep Silence 1 - przestrzeń i cisza
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Na zewnątrz
 » Zaglądamy do środka
 » Wyposażamy obudowę w komponenty
 » Testy - porównanie Deep Silence 1 vs Define R3
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »