Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Dwie mobilne Toshiby: L100-121 oraz M100-165
    

 

Dwie mobilne Toshiby: L100-121 oraz M100-165


 Autor: NimnuL | Data: 12/01/07

Wygląd

- Toshiba Satellite M100-165

Wyposażenie standardowe dołączone do obu notebooków obejmuje zasilacz sieciowy, płytę „Recovery”, instrukcję obsługi oraz przewód telefoniczny wraz z przejściówką na stary typ gniazdek telefonicznych. System operacyjny wraz z oprogramowaniem użytkowym i sterownikami leży natomiast na ukrytej partycji systemowej.


(kliknij, aby powiększyć)

Zamknięty notebook charakteryzuje się bardzo opływową linią. Jednak jak na nowoczesną maszynę jego grubość jest zbyt duża. W najcieńszym miejscu Toshiba mierzy sobie 3cm, a w najgrubszym o blisko 1cm więcej. Zatem nijak koresponduje to z ogólnymi wymiarami komputera.


(kliknij, aby powiększyć)

Pod pokrywą kryje się panoramiczny monitor o przekątnej 14,1’’ oraz srebrna obudowa otaczająca klawiaturę. Dodatkowo z przodu, centralnie umieszczono niewielki Touchpad wraz z dwoma przyciskami.


(kliknij, aby powiększyć)

Tuż pod monitorem znajduje się szereg dodatkowych przycisków, trzy z nich uruchamiają komputer, przeglądarkę internetową oraz odtwarzacz multimedialny, pozostałe służą natomiast do sterowania odtwarzaniem plików multimedialnych. Obok wbudowanych głośników widnieje chyba wszystkim znana nazwa Harman Kardon. Wróży to ich wysoką jakość, ale o tym później.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Na przednim panelu zainstalowano zespół sygnalizacyjnych diod LED, a także „pstryczek” do uaktywnienia karty WiFi oraz gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe wraz z analogowym potencjometrem.

Diody sygnalizacyjne jasno świecą kolorem niebieskim, co mi osobiście nie przypadło do gustu. Włączona Toshiba po ciemku wygląda przez to nieco efekciarsko. Jednak zastanawia mnie po co na przedzie umieszczono diodę sygnalizującą uruchomienie komputera, skoro o tym fakcie informuje nas podświetlenie przycisku zasilania. Tak, wiem – drobiazg.


(kliknij, aby powiększyć)

Na prawym boku obudowy swoje miejsce znalazła wielo systemowa nagrywarka DVD, dwa porty USB oraz gniazdo Kensington Lock. Z lewej strony ulokowany jest natomiast wylot wentylacyjny, wyjście dla wizji (VGA oraz Svideo), a także jeden port USB, FireWire, czytnik kart pamięci oraz slot PCMCIA II.


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu znajdziemy natomiast kolejny zespół gniazd. Jeszcze jedno USB, wejście zasilania oraz porty RJ45 oraz RJ11. Podoba mi się, że producent zadbał o to, by z każdej strony znajdował się port USB. To bardzo wygodne rozwiązanie.


(kliknij, aby powiększyć)

Tradycyjnie pod spodem znajduje się dość spory wlot powietrza, akumulator oraz komory zabezpieczające m.in. pamięć RAM oraz HDD. Komputer na blacie stołu stoi aż na 7 gumowych nóżkach, co zapewnia mu bardzo dobrą stabilność.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

- Toshiba Satellite L100-121

Model L100, podobnie jak poprzednik, charakteryzuje się bardzo podobnym wzornictwem. Także mamy tutaj do czynienia z obłymi kształtami oraz delikatną szarością obudowy. Wygląda to nowocześnie i spokojnie zarazem.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Po uniesieniu pokrywy monitora nie napotkamy na żadne niespodzianki. Klasyczny, matowy monitor o przekątnej 15’’ charakteryzuje się proporcjami boków 4:3. Przed klawiaturą umieszczono natomiast touchpad z dwoma przyciskami, diody sygnalizacyjne oraz dwa głośniki ukryte za metalową maskownicą. Dodatkowo tuż pod monitorem znajdziemy szereg srebrnych przycisków obsługujących odtwarzanie muzyki oraz jeden odpowiedzialny za włączenie maszyny.


(kliknij, aby powiększyć)

Na lewym boku obudowy znajdziemy kratkę wentylacyjną, wyjście VGA oraz Svideo, dwa porty USB oraz jeden RJ11. Dalej zainstalowano wyjście słuchawkowe oraz wejście mikrofonowe, a także slot PCMCIA II. Całość kończy przełącznik uaktywniający kartę WiFi. Na prawej stronie zainstalowano natomiast napęd DVDRW oraz trzy porty: dwa USB oraz jeden RJ45.


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu jest skromniej niż u poprzednika. Gniazdo zasilania oraz Kensington Lock to wszystko co tutaj znajdziemy.


(kliknij, aby powiększyć)

Toshiba L100-121 na podłożu stoi na pięciu gumowych nóżkach. Pod spodem zgodnie ze standardami umieszczono klapki zabezpieczające dostęp do podzespołów oraz sporą gabarytowo baterię.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


IBM T43 / Toshiba M100-165 / Toshiba L100-121 (kliknij, aby powiększyć)

To wszystko jeśli chodzi o stronę wizualną komputerów. Przejdźmy jednak do spraw istotniejszych.









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dwie mobilne Toshiby: L100-121 oraz M100-165
 
 » Specyfikacja
 » Wygląd
 » Wydajność
 » Rozrywka
 » Użyteczność
 » Informacje użytkowe
 » Słowo kończące
Wyświetl komentarze do artykułu »