Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Bonifacyz 23:53
 » JE Jacaw 23:47
 » metacom 23:46
 » piszczyk 23:43
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » cVas 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05
 » Markizy 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 106 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

jak podłączyć wentyla, żeby chodził na napięciu 7V ? lub inny sposób na spowolnienie RPM ? , fiskomp 4/03/04 08:00
Witam.

Na razie podpiąłem wentyla na 5V w obudowie (wywiew), tylko jednak za wolno się kręci, przydało by sie albo puścić go na 7V (tylko jak go podpiąć żeby coś nie spalić, ew. widziałem gdzieś że można mu ograniczyć napięcie 12V przez rezystor, w tym drugim przypadku jaką wartość powinien mieć ten opornik ?

Jakiekolwiek sugestie w tym temacie (obniżenie orotów wentyla) mile widziane.

pozdrawiam,

  1. oporniczek na czerwony przewod , NimnuL-Redakcja 4/03/04 08:14
    i wpiac w 12V ... a najlepiej potencjometr, bedziesz mial plynna zmiane orotow.

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

    1. a jaka wartosc powinien miec to nie wiem , NimnuL-Redakcja 4/03/04 08:15
      ja mam wpiety chyba 1kOhm dla wentyla 12V i chodzi o polowe wolniej .

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

      1. hehe , Druzil 4/03/04 11:09
        Nimnul jakbys mial wpiety 1k Ohm opornik to napewnoby sie nic nie krecil...
        100 Ohm juz jest za duzo.
        Najlepiej zastosowac opornik 47 Ohm (u mnie wg miernika jest spadek napiecia na nim o 3,5V i to juz powoduje ze wiatrak [80x80] pracuje na granicy slyszalnosci)

        1. a to ciekawe ;) , NimnuL-Redakcja 4/03/04 15:28
          bo ten opornik dostalem w sklepie elektronicznym , poprosilem o opornik 1kOhm, potrzebny byl do czegos innego, ale w efekcie sie nie przydal wiec wpialem go do wiatraka ;) stad moje zalozenie, ze to 1kOhm bo o taki poprosilem :]

          Gdyby nie wymyślono elektryczności,
          siedziałbym przed komputerem przy
          świeczkach.

  2. podpinasz pod 2 zewnętrzne linie molexa... , Chrisu 4/03/04 08:19
    tzn pod +12 i +5 V. (tylko który kabelek pod 5 a który pod 12 - zawsze zapominam - popróbuj).

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    1. czarny pod +5 a czerwony pod + 12... , CAREK13 4/03/04 09:38
      NApiecie - ROZNICA POTENCJALOW...chyba proste nie??

      1. proste proste... , Chrisu 4/03/04 12:16
        tylko nigdy nie pamietam którą żyłą idzie jakie napięcie w molexie... PROSTE NIE ;)??

        /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

        1. wiec... , CAREK13 4/03/04 12:25
          czerwony +5, czarny GND, zolty +12

  3. w wentylu czerwony to , marek_m 4/03/04 09:41
    12V, czarny to masa.
    Natomiast z zasilacza kable maja odwrotnie: czerwony to 5V, zolty to 12 V, czarny zostaje bez zmian- masa. Podpinasz kabelek czarny z wentyla do czerwonego z zasilacza. Czerwony zostaje bez zmian jesli masz podpiety do zoltego z zasilki. testowane i sprawdzone u mnie, wentyle chodza na 7 V.

  4. dzięki serdeczne, będziem testować :) , fiskomp 4/03/04 11:22
    pozdrawiam,

    1. podpięte działa jak powinno, ładnie wieje, a nie słychać :) , fiskomp 4/03/04 17:42
      dzięki jeszcze raz i pozdrawiam,

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL