Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 01:26
 » wrrr 00:38
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 4182 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

wielki problem z zabezpieczeniem NTFS , Outsider 30/06/04 17:45
jestem przekonany, ze problem ten na boardzie znalazl juz swoje rozwiazanie, niestety nie moge go poszukac.

Pierwotnie mialem win2k i w systemie tym ograniczylem dostep do folderu jedynie dla okreslonego uzytkownika. Wlasnie zmienilem system i okazuje sie, ze nie mam dostepu do bardzo waznych dla mnie danych. Czy ktos moze mnie poratowac?

btw. zastanawiam sie nad stworzeniem uzytkownika o tych samych parametrach - czy to pomoze?

Okiełznany Ukierunkowany Twór
Sometimes Informatycznie
zDEspeRowany...

  1. dalej majstry, wypowiedzcie sie , Outsider 30/06/04 18:08
    bo zaraz zawalu dostane.

    Okiełznany Ukierunkowany Twór
    Sometimes Informatycznie
    zDEspeRowany...

    1. heh chyba , borg18 30/06/04 19:56
      wystarczy wgrać na inną partcje win 2000 i z niego poustalać dostępy, bo jak rozumiem to masz teraz xp czy jakiś inny sys?, jak miałeś 2000 i dałeś ograniczenia to tylko w nim możesz je pozmieniać, wgran ja inny dysk lub pożycz od kogoś z tym 200 i po sprawie

      https://programy.net.pl - duża dawka
      programów ;)

  2. czy dodatkowow ktos moze podeslac mi na e-mail , Outsider 30/06/04 18:11
    antispy - taki co bym mogl za jego pomoca sciagnac update z internetu. Wiem, ze to nie po katolicku, ale jestem tylko student...

    Okiełznany Ukierunkowany Twór
    Sometimes Informatycznie
    zDEspeRowany...

  3. no coz masz problem , faf 30/06/04 18:13
    bo nie masz juz uzytkownika
    system znajduje wpis ze do tego folderu/pliku dostep moze miec tylko konkretny uzytkownik z konkretnym identyfikatorem SID
    po reinstalce nawet jak stworzysz takiego samego usera nawet w tym samym win2k to nic nie da sid bedzie juz inny

    rada - wejdz adminem i przejmij pliki na wlasnosc
    bedzies zmogl zdefiniwac uprawnienia

  4. [;..;] , GesTee 30/06/04 18:14
    majster GesTee kiedys skopiował cał partycje NTFS a potem niemiał dostepu tak jak ty pomyslał ze stworzy Usera o identycznych parametrach tak zrobił i (_|_) blada niedziałało a ze był leniwy a na partycji były same wazne dokumenty czyli winda hmm przykładowa muzyka i przykładowe obrazy wiec z bólem serca wpisał format c: potem potwierdził i taka była jego przygoda

    /leń co teraz nietrzyma waznego na NTFS a na CD

    :)

  5. eureka!!! , Outsider 30/06/04 18:28
    lol rozwiazanie problemu jest banalnie proste :) oczywiscie juz to zrobilem :)

    Wystarczy udostepnic folder i nadac prawa dostepu dla wszystkich :)

    a co z tym anty... ;)

    Okiełznany Ukierunkowany Twór
    Sometimes Informatycznie
    zDEspeRowany...

  6. jezeli poprostu ograniczyles... , R1fan 30/06/04 18:28
    ...prawa dostepu do folderu to rada faf'a jest jak najbardziej wskazana, natomiast jezeli dodatkowo zakodowales dane w tym katalogu a sa one dla ciebie bardzo wazne to proponuje zaczekac na kwantowego kompa on to rozkoduje bez najmniejszych problemow ;)

  7. ja się zaraz wkurwię !!! , Master/Pentium 1/07/04 07:40
    rozwiązanie:
    - wchodzimy na konto z uprawnieniami administratorskimi
    - wyłączamy proste udostępnianie katalogów (Opcje folderów->Widok odchaczas "Użyj prostego udostępniania plików"
    - przechodzisz na dysk/katalog z owymi danymi
    - Właściwości->Zabezpieczenia klikasz Zaawansowane, teraz zakładka Właściciel
    - Wybierasz siebie jako właściciela (jako poprzedni są zapewne jakieś dziwy ;) ), zaznaczasz że dotyczy także zawartych plików/katalogów (rekurencja) i przejmujesz nawłasność
    - Teraz ustawiasz sobie uprawnienia tak jak chcesz.

    Wszystko działa pod warunkiem żeś sobie tych plików nie szyfrował (funkcją NTFS'u). I to wszystko.

    PS. Borg18 - czemuś się zaparł z tym 2000, ta procedura dotyczy WSZYSTKICH WinNT więc i XP.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. nie denerwuj się.... bo klawiaturę połamiesz i muchę pogryziesz :) , fatal 1/07/04 22:19
      Spokojnie..... Luuuzik :)

      Nikt nie jest samotnym mając ......
      gumową kaczuszkę ;)

      1. eee. miało być mychę... , fatal 1/07/04 22:19
        Adin dwa tri

        Nikt nie jest samotnym mając ......
        gumową kaczuszkę ;)

      2. :-) , Master/Pentium 2/07/04 10:09
        spoko, tez umiem liczyć :). Jednak poziom prezentowanych w tym wątku porad mnie dobił.

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL