Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Energetyczny parasol bezpieczeństwa - urządzenia APC
    

 

Energetyczny parasol bezpieczeństwa - urządzenia APC


 Autor: NimnuL | Data: 19/10/06

Energetyczny parasol bezpieczeństwa - urządzenia APC"Gdyby nie wymyślono elektryczności, siedziałbym przed kompem przy świeczkach". Marzenia. Niestety rzeczywistość wygląda zgoła inaczej i nowoczesne komputery mają ogromny apetyt na prąd. Co więcej, takie zdarzenia jak burza, spadek napięcia lub jego nagły skok mogą na dobre unieruchomić niejedną maszynę. Aby ustrzec blaszaka przed anomaliami w sieci energetycznej warto uzbroić się w urządzenia ochronne takie jak zasilacz awaryjny lub przynajmniej listwa filtrująca. Tymi właśnie urządzeniami zajmę się w niniejszej recenzji. Oba produkty wyszły z fabryk firmy APC. Pierwszym z nich jest zasilacz awaryjny Back-UPS ES 550, a drugim listwa ochronna SurgeArrest Home/Office. Oba urządzenia mają zapewnić nam spokojny sen, a komputerowi bezpieczną pracę nawet podczas szalejącej za oknem burzy.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Energetyczny parasol bezpieczeństwa - urządzenia APC
 
 » Listwa SurgeArrest Home/Office
 » 2 w 1 - listwa i akumulator Back-UPS ES 550
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu
 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 123 (autor: cris22 | data: 19/10/06 | godz.: 12:45)
    Pierwszy ;-D

  2. 123 (autor: cris22 | data: 19/10/06 | godz.: 12:46)
    Czy przepuszczenie sygnalu antenowego przez taka listwe ochronna nie spowoduje jego spadku i pogorszenia obrazu?

  3. 123 (autor: cris22 | data: 19/10/06 | godz.: 12:49)
    Wydanie 80 PLN na taka listwe uwazam za rozrzutnosc. Lepiej dolozyc troche grosza i kupic UPS (najtansze w przedziale 100-200 PLN). Na pewno lepiej zabezpieczy PC-ta.

  4. Odpowiadam: (autor: NimnuL-Redakcja | data: 19/10/06 | godz.: 12:57)
    1. nie zauwazylem spadku jakości sygnału, jesli występuje to na marginalnym poziomie który nie sposób wychwycić. Zaznaczam jednak, że sygnał jaki otrzymuje z kablowki jest dosc silny i bardzo dobrej jakosci, byc moze przy kiepskim przesyle sytuacja bedzie wygladac inaczej. Choc nie widze powodów by jakosc obrazu miala sie widocznie pogorszyc.

    2. Dołożenie do UPS-a nie jest czymś "ot tak". Nie wiem gdzie widziales zasilacze awaryjne za 100zł, ale takie za 200 jesli nawet istnieja to nie maja na pewno odpowidnich zabezpieczen - samo bateryjne zasilanie nie uchroni komputera przed szpilką czy przepięciem. Jesli mowimy o dolozeniu do UPS-a warto brac pod uwage jakies pewniejsze modele ktore jednak kosztuja okolo 3x wiecej niz omawiana tu listwa. Nie kazdy jednak potrzebuje w pełni chronic swoj komputer.


  5. Pytanie w temacie przepięć. (autor: carlosA | data: 19/10/06 | godz.: 13:09)
    Czy ktokolwiek wie, czy którekolwiek z tych urządzeń chroni, przed dość specyficznym przepięciem: miałem taką sytuację, w skrzynce spadła faza na zero (kabel), tym samym w każdym gniazdku w mieszkaniu miałem dwie fazy (380V na gniazdko, z dwóch różnych faz), skończyło się to spaleniem zasilacza drukarki, wywaleniem kondensatorów w telewizorze, kilku żarówek etc.., zasilacz drukarki, był podłączony do jakiejś popularnej taniej listwy.

  6. ten UPS nic sie nie zda (autor: Portal | data: 19/10/06 | godz.: 13:21)
    gdyz wiekszosc nowych komputerow ma zasilacze z aktywnym PFC. A katywny PFC gdy wykryje na wejsciu napiecie inne niz czysta sinusoida to robi zwarciei wylacza UPS.
    Wiec jezeli ktos posiada zasilacz a ktywnym PFC ( teraz juz malo ktory tego nie ma) to nie ma co kupowac bo jak tylko UPS przelaczy sie na baterie i poplynie aproksymacja sinusoidy to PFC zrobi zwarcie i UPS sie wylaczy i nici z podtrzymiania bateryjnego.


  7. Portal... (autor: Wolf | data: 19/10/06 | godz.: 13:30)
    Mam Tagana U25 600W z aktywnym pfc+ ups APC RS800 i jakos nie stwierdzilem problemow :)
    Do upsa podpiety jest komputer(konfig w profilu)+monitor lcd 19 cal+ modem kablowy i linksys wrt54g...
    Prad padl juz kilka razy od kiedy mam tego ups'a, a calosc dziala slicznie - bez problemu podtrzymuje caly ten zestaw przez 15 minut po czym soft od upsa sam zamyka sysytem i wylacza PC...

    Problemy z aktywnym pfc mialy stare modele upsow, obecnie wiekszosc producentow wyeliminowalo ten problem - jak widac na moim przykladzie dosc skutecznie....


  8. Portal (autor: NimnuL-Redakcja | data: 19/10/06 | godz.: 13:47)
    ciekawe, ale zasilacz w moim komputerze ma aktywne PFC i nic takiego sie nie dzialo .. ba, kiedys podlaczalem do niego UPSa ktory mial prostokątny przebieg sinusoidy i tez sie nic nie dzialo nie tylko na moim zasilaczu, ale i np. na Enermaxie ktory mial aktywne PFC.

    Nie wiem wiec skad masz te informacje.
    aPFC ma chyba korygowac przebieg sinusoidy tak by do kompa dochodzila sinusoida ... a nie ma wylaczac kompa w razie innego przebiegu.


  9. Łeee a gdzie test (autor: Wedrowiec | data: 19/10/06 | godz.: 14:31)
    uderzenia pioruna ??

  10. Tańczyłem, wedrowcze, tańczyłem i nic nie wytańczyłem (autor: NimnuL-Redakcja | data: 19/10/06 | godz.: 14:33)
    :-)

  11. Ech... (autor: KaszeL | data: 19/10/06 | godz.: 14:55)
    Nimnul, no niestety z przykroscia musze stwierdzic, ze znowu popelniles cos, co nie zasluguje na okreslenie recenzja :\ Wyglada to raczej, jak rozbudowana notka prasowa. No, ale zeby nie byc goloslownym, napisze czego mi tutaj brakuje.

    1. Opisujesz listwe ochronna, a nie napisales przed czym tam na prawde ma ona chronic. Moze warto by bylo wymienic jakie maga wystapic zaklucienia w sieci elektrycznej? Skad sie biora i czym moga grozic? Wbrew pozorom nie sa to tylko przepiecia (te impulsy o ktorych pisales, to tez przepiecia)

    2. Piszesz o zaletach zasilacza awaryjnego, i jego zdolnosci do podtrzymania pracy podczas zaniku zasilania. Tymczasem wbrew pozorm, zanik zasilania to wcale nie jest najbardziej niebezpieczny stan. A zasilacze awaryjne w zasadzie glownie chronia przed tymi "niewidzialnymi" zakluceniami.

    3. Skoro juz zajeles sie opisem zasilacza, to moze warto bylo by napisac jak dziala? Z jakich elementow sie sklada. Przy okazji warto opisac takze rozne topologie zasilaczy. Dlaczego zasilacz pracujacy w topologi on-line jest lepszy od tego off-line, i czym sie rozni od nich line-interactive. Znacznie wazniejsze od tego, jakiego koloru jest obudowa zasilacza jest to, jakiego rodzaju urzadzenia mozna podlaczyc - a jako, ze to jest ups offline to zapewniam, ze nie wszystkie. O tym nie na ani slowa w opisie.

    4. Zgadales obciazalnosc zasilacza podlaczajac do niego obciazenie o charakterze rezystancyjnym. Tak wprawdzie bylo najprosciej, ale to niestety w zaden sposob nie oddaje mozliwosci zasilacza. Pamietaj, ze sprzet podlaczany do tego UPS'a bedzie wyposazony przedewszystkim w zasilacze impulsowe. A to zupelnie inny charakter obciazenia.

    5. Skoro juz opisujesz zasilacz, to moze chociaz postaraj sie wyszukac o nim pelne dane? Ja rozumiem, ze mozesz miec zerowe doswiadczenie w tym temacie, ale czasami warto odrobic lekcje. Pije tutaj do rodzaju baterii. To wbrew pozorom bardzo wazna sprawa. Pierwszy rzut srednio obeznanego oka mowi ze to standardowy akumulator 12V/7Ah. No ale od czego mamy googla. Wpisujemy: APC RBC2, i _pierwszy_ link prowadzi do sklepu z opisem -> "APC UPS Battery RBC2 12V7AH" Rece opadaja.

    6. Idac dalej. Na jakiej podstawie piszesz, ze zasilacz ma niepokojaco duzy czas przelaczania na baterie? Ja bym napisal cos wrecz odwrotnego. Jak na zasilacz offline to jest bardzo dobry czas. Przypominam ze jeden pelny okres w naszej sieci zasilajacej trwa 20ms. Zasilacze impulsowe sa budowane w taki sposob, ze potrafia bez problemu podtrzymac zasilanie przez 1-2 impulsy. To wynika ze sposobu w jaki sa zbudowane.

    7. Bardzo fajnie, ze napisales o czasie ladowania baterii. Szkoda natomiast, ze nie sprawidziles, jak dlugo zasilacz bedzie dzialal przy niepelnym naladowaniu akumulatorow. Akumulatory zelowe laduja sie do 80% pojemnosci stosunkowo szybko, natomiast pozostale 20% idzie im dosc opornie. Dla mnie wazne jest np to, czy np. po ladowaniu akumulatorow tylko przez 2h zdarze wylaczyc komputer przy ponownym zaniku zasilania.

    8. Niestety nie zgadzam sie takze z Twoja tabelka plusow/minusow. Jest ona po prostu nieco subiektywna. Nie jestem przekonany, ze przy obecnej energo chlonnosci cpu/gpu taki zasilacz jest wystarczajacy.

    Reasumujac. Duzo do nadrobienia. Ale jesli popracujesz podobnie jak przy znasilaczach, bedzie dobrze :) Zdaje sobie sprawe, ze bardzo ciezko jest wypracowac procedure testowa nowej kategori produktow. Ale moze czasami warto przejzec inne recenzje w sieci?


  12. KaszeL (autor: NimnuL-Redakcja | data: 19/10/06 | godz.: 16:08)
    czy aby dokladnie przeczytales co napisalem?

    odp. 1: wyraznie napisalem przed czym ma chronic listwa oraz UPS i wymienilem anomalie jakie wystepuja w sieci energetycznej. Nie opisalem genezy zaklocen, ale czy jest to tak na prawde istotne?
    Impuls to tzw. szpilka czyli nagly i krotkotrwaly skok, a przepiecia to podniesienie napiecia przez dluzsza chwile.

    Odp. 2 mamy do czynienia z zasilaczem typu offline wiec chroni on tak jak listwa + ochrona przez zanikiem zasilania.

    Odp. 3 to podpowiedz mi jakie urzadzenia nie wspolpracuja z zasilaczem offline, bo ja zadnych ograniczen nie znam. Mowimy o zasilaczu offline wiec innych topologii nie opisalem bo i po co? Line-Interactive sa drozsze, a online to juz bez porownania kosztowniejsze.

    Odp. 4 obciazenie bylo mieszane - takze komputer czy zarowki energooszczedne ... ale zgadza sie to co piszesz - tylko, ze nie mialem technicznych mozliwosci wpiac impulsowego obciazenia o znanej mi mocy :/

    Odp. 5 Nie jest to takie proste jak sadzisz. Bo ten sam model akku wystepuje tez w wersji 9Ah. A producent nie udzielil mi odpowiedzi na temat ogniwa ... a wole nie podawac w ogole informacji niz podac niepewną.

    6. Porownalem do konkurencyjnych zasilaczy Ever. Tu masz jednak racje, moj błąd.

    7. Sprawdzalem i to, ale nie wciągnalem do tabeli bo uznalem, ze to nieistotne, widac bylem w bledzie.
    Po godzinie ładowania akumulator zasilał komputer testowy przez 1,5 minuty.

    Dzieki jednak za uwagi, jesli w przyszlosci jeszcze bede recenzowal UPSy to wezme je pod uwage. Pozdrawiam


  13. A ja mam UPS-a (autor: beef | data: 19/10/06 | godz.: 16:10)
    wbudowanego w komputer. Laptopa dokladnie :) Tak się zastanawiam - czy to dziala na tej samej zasadzie? Bo efekt w sumie taki sam.

  14. .:. (autor: Shneider | data: 19/10/06 | godz.: 17:12)
    beef - ciut inaczej :)

    bo tutaj zamieniasz zmienne na stale dzieki czemu ladujesz aku, a przy okazji zaniku nastepuje przelaczenie i wytworzenie ze stalego zmienny.

    wg mnie jest to wybitne chore rozwiazanie, archaiczne i beznadziejne. :)

    a Twoj lapek ba tzw. zasilanie buforowe, oczywiscie odpowiednio sterowane mikroprocesorem. gdzie caly proces jest na napieciu stalym. :)


  15. dzisiaj wylaczyli mi prad na 8h :/ (autor: Tummi | data: 19/10/06 | godz.: 17:24)
    i co w takiej sytuacji? Chyba tylko generator spalinowy :D
    Moj serverek smigal dzisiaj przez ponad 100 minut na UPSie :)

    T.


  16. Faktycznie (autor: beef | data: 19/10/06 | godz.: 17:29)
    Czyli w UPS-ach jest "na okrętkę" - faktycznie bez sensu, dodatkowo podejrzewam, że taki proces konwersji energetycznie też swoje "kosztuje", dodatkowo zmniejszając czas dzialania... Jak rozumiem, wg tego, co mówisz, buforowane zasilanie powinno być opcją upgrade'u zasilacza w kompie - dokupujesz akumulator, zasilacz przelącza się w tryb buforowany i jedziesz. Czy nikt tego jeszcze nie wymyślil? A może są już takie rozwiązania?

  17. Aha, a tak mi się przypomnialo, (autor: beef | data: 19/10/06 | godz.: 17:32)
    że buforowane zasilanie mają niektóre urządzenia audio high-end, co dziala jak najlepszy filtr.

  18. .:. (autor: Shneider | data: 19/10/06 | godz.: 17:35)
    beef dokladnie tak.

    od dawna w kompach ztacjonarnych powinien byc system podtrzymania zasilania.

    wystarczy prosty zasilacz impulsowy ktory by mial na wyjsciu 12V nawet nie musi byc to dokladnie 12V.

    nastepnie aku buforowe, a potem cos ala picoPSU.

    Wystarczt by utrzymal napiecie w chwili zaniku i wszyscy byli by happy.

    bo jakim cudem moze dzialac lapek (stara kobyla z P4 3.0GHz) przez 30min na pelnym obciazeniu, przy zachowaniu w miare niewielkich gabarytow. a stacjonarka wymaga samego zasilacza ktory wazy 1kg. (1/3 laptopa)

    po prostu takie ups jest latwo produkowac, bo sa latwe do produkcji :-) maslo maslane..


  19. Nimnul (autor: KaszeL | data: 19/10/06 | godz.: 18:37)
    Alez oczywiscie czytalem, nawet dwa razy :)

    1. Otoz nie wymieniles nawet czesci. Zaklucenia w sieci elektrycznej mozna z grubsza podzielic na 3 grupy. A) Spadki/Zaniki napiecia; Zanik to taki powazniejszy spadek. B) Przepiecia; Czyli krotko i dlugo trwale podniesienie napiecia ponad norme. Tutaj masz te swoje "szpilki", a takze np uderzenie pioruna, to tez przepiecie tylko takie bardziej spektakularne. C) Zaklucenia; i tutaj dopiero sie zaczyna. Poniewaz tak na prawde wszystko co dzieje sie zlego w nowoczesnych sieciach, dzieje sie w tej kategori. Punkty A i B zdarzaja sie (stosunkowo) zadko, a zajscia z ostatniej kategori nawet kilkanascie razy na godzine.

    2. Nawet najprostrzy UPS bardziej rozbudowany filtr, niz przecietnej jakosci listwa. Dlatego chroni przed znaczenie wieksza iloscia zaklucen. Topologi zasilaczy awaryjnych jest lekko liczac 5. Potem sa juz wariancje. Gdybys zadal sobie odrobine trudu, to po wpisanu w googlu "zasilacze UPS topologie" znowu na pierwszym linku masz piekny artykul napisany przez kolesia z APC na temat zasilaczy. On na temat samych topologi rozprawia na 11 stronach.

    3. Ano widzisz, nie znasz. To bardzo nie dobrze, poniewaz w takim wypadku nie powinienes opisywac zasilaczy awaryjnych. Troche Cie nakieruje. Poniewaz opisywany przez Ciebie zasilacz nalezy do kategorii najtanszych. Jego falownik (inwerter) produkuje napiecie, ktorego przebieg daleki jest od idealnego. Najprawdopodobniej produkuje cos, co nazywa sie kwadratowa aproksymacja sinusoidy. (To tylko moje zalozenie, ale sinusoida na wyjsciu wszyscy sie chwala) Takiego przebiegu nie toleruja np zadne silniki eketryczne (porzadna pompka od chlodzenia wodnego np.)

    Mowisz, ze innych kategori nie opisales, bo i poco. A jak opisujesz zasilacz do komputera ktory ma aktywny PFC, to dodatkowo opisujesz tez pasywny, prawda? W przypadku aparatow fotograficznych takze odwolujesz sie do porownan. Moze warto by bylo czytelnikowi wyjasnic, ze gdyby mial zasilacz LineInteractive to prawdopodobnie moglby skorzystac z ukladu AVR, a tak nie moze. A w przypadku zasilacza OnLine ma pelna separacje galwaniczna. Przyklad z cena jest, no jak by to powiedziec smieszny. Ty chyba nie decydujesz, ile czytelnik moze wydac na swojego UPS'a? :) W cenie sredniej (800pln) karty graficznej mozna spokojnie dostac ups'a online. Niemniej to wypadalo by najpierw sprawdzic, a nie z gory zakladac, ze sie nie da.

    W ten sposob, Twoja "recenzja" zostala sprowadzona do zachwytu nad wygladem i tabelki z pomiarami czasu. Nie uwazasz, ze to nieco za malo?

    4. No skoro nie miales mozliwosci, to powiedz, jaki jest z tego wniosek?

    5. Gdybys chociaz troche zainteresowal sie tematem, wiedzial bys, ze akumulatory zelowe maja ustandaryzowane wymiary. A jego podana na opakowaniu pojemnosc zalezy od uczciwosci producenta. To prawda, ze w takich samych wymiarach mozna dostac akumulatory 7Ah, 7.5Ah, 8 i 9Ah. Ale kazdy z nich mozna zainstalowac w tym zasilaczu. Przyczym ten 9Ah wcale nie musi dzialac dluzej niz ten 7Ah. Kupujacy na allegro baterie do telefonow mniej markowych producentow wiedza jak ma sie pojemnosc z opakowania z ta rzeczywista :)

    Resumujac poraz kolejny. Niestety wyglada na to, ze skleciles "recenzje" na szybko nie odrabiajac w ogole lekcji. Jak mozna recenzowac cos, o czego dzialaniu ma sie - jak widac, niestety nikle pojecie? :(


  20. tak apropo (autor: Syzyf | data: 19/10/06 | godz.: 21:19)
    u mnie w pracy w piwnicy stoi taki parotonowy ups z żelowymi ogniwami. Wielkie to jak nie wiem co był niezły ubaw jak to montowali dzwigiem :) ale za to jak padnie sieć w firmie to biurkowe kompy podtrzymuje przez pare h zalezy ile pracuje a serwery (konkretnie 4 sztuki)to nawet i 24 godziny (no i jeszcze centrala telefoniczna :) Coś takiego mieć w domu. Zresztą jak pada bateria to włancza się agregat i serwery i tak nie padną :) reszta sieci niewazna :)

  21. KaszeL (autor: NimnuL-Redakcja | data: 19/10/06 | godz.: 21:43)
    a jednak zbyt dokladnie nie czytales, bo piszesz:
    "Najprawdopodobniej produkuje cos, co nazywa sie kwadratowa aproksymacja sinusoidy. (To tylko moje zalozenie ..."
    Dlaczego przypuszczasz skoro napisalem to w tabeli? :)

    Co do reszty tego o czym piszesz - zgadzam sie ... ale. No wlasnie - ale. Czy podstawa testu takiego zasilacza nie sa czasy zasilania?
    Cala reszta to otoczka, rozumiem, ze Ty bedac w temacie nieco inaczej to widzisz, ale typowy user do ktorego kierowany jest ten sprzet zwroci na to uwage?
    Do testu sie przylozylem i temat zglebilem ... braki moze i sa, ale czy faktycznie ujmuja wynikowi testu?


  22. Wg Mnie Nim, w końcu niezła (autor: McIsland | data: 19/10/06 | godz.: 22:28)
    recka, ciekawego i w końcu markowego sprzętu, i coraz bardziej się zastanawiam nad kupnem tego albo tamtego, chociaż i tak mi się marzy jakiś smart 1500, co bym mógł chwile jeszcze popracować :D, a własnie, wiem że nie ten profil serwisu, ale moze się połasić na jakąś reckę czegoś dużego takiego na 19", a co do recek to może jakieś dyski storage zewnetrzne

  23. Nimnul (autor: KaszeL | data: 19/10/06 | godz.: 23:15)
    A kto by tam czytal te cholerne tabelki ;) A tak serio, to po napisaniu posta przyszlo mi do glowy, zeby zerknac na specyfikacje. No i okazalo sie, ze sie nie mylilem :> Aczkolwiek zeczywiscie wczesniej tego nie zauwazylem.

    Odnosnie otoczki. Zdecydowana wiekszosc mieszkancow duzych miast, tak na dobra sprawe niewie co to jest zanik zasialania. Ja osobiscie mieszkam w poznaniu, i mysle, ze jak taka sytuacja zdarzy sie raz na rok, to jest dobrze. Czesto zreszta sa to wczesniej zaplanowane prace konserwacyjne.

    Wazne jest wlasnie to, czego nie widac. Ta ochrona, ktora daje UPS, o ktorej wspomniales tylko jednym zdaniem. Taka jest moja opinia na ten temat. Byc moze siedze w temacie nieco glebiej. Prace dyplomowa robilem z zasilaczy awaryjnych. Ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia.


  24. KaszeL (autor: beef | data: 19/10/06 | godz.: 23:21)
    "Prace dyplomowa robilem z zasilaczy awaryjnych. Ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia."

    Niestety, owszem, ma znaczenie. Ja np pracę mgr robilem z przetwarzania obrazów mammograficznych i do tej pory pozostalo mi ponadprzeciętne zainteresowanie przedmiotem badań ;)


  25. głośność pracy (autor: FLITH | data: 20/10/06 | godz.: 11:25)
    Czy UPS podczas, gdy nie pracuje na zasilaniu awaryjnym, wydaje jakieś dźwięki? Mam wyciszonego kompa i jest to dla mnie ważna informacja :-).

  26. Nimnul (autor: KaszeL | data: 20/10/06 | godz.: 11:28)
    Wiesz, ja jakos nie uwazam siebie za ponadprzecietnie zainteresowanego ;) Po prostu jestem swiadomy tych zagrozen, zdaje sobie sprawe z ich ilosci i dlatego uwazam, ze warto by bylo o tym napisac. To wszystko.

  27. Flith (autor: NimnuL-Redakcja | data: 20/10/06 | godz.: 12:38)
    nie :) nie zauwazylem by jakiekolwiek dźwięki wydawal - rozumiem, ze spodziewasz sie jakiegos buczenia transformatora etc? Jest bezlosny.

    KaszeL - zgadzam sie z Toba, na przyszlosc bede wiedzial co dodatkowo napisac.
    Dzieki i pozdrawiam


  28. Widzę, że listę uwag wyczerpał już KaszeL (autor: zartie | data: 21/10/06 | godz.: 22:47)
    I nie mam nic do dodania, oprócz tego, że ma rację. Do recenzji to dużo temu tekstowi brakuje :-( @NimnuL: to nie pierwszy Twój tekst na takim poziomie - nie podejmuj się recenzowania czegoś, o czym masz blade pojęcie.
    @Syzyf: a gdzie byś go postawił? ;-) Mnie kumpel chciał niedrogo sprzedać UPS-a serwerowego (800 VA, 1h podtrzymania), ale ponieważ już raz wnosiłem tego UPS-a z nim po schodach to podziękowałem.


  29. Niestety przylacze sie do grona (autor: korall | data: 22/10/06 | godz.: 22:17)
    ktore twierdzi ze to zwykla recenzja nie test .. ale i tak jest ok ;)

    co do upsow hm warto miec .. wieza kompy + tv ..
    wszystko pod 3x apc smart 2200 .. juz nieraz uratowaly conieco ;)
    polecam kazdemu cokolwiek lepszego niz listwa przeciwprzepieciowa..


  30. Kompletne pomieszanie :/ (autor: OnOff | data: 10/01/08 | godz.: 00:37)
    Mości młodzi Panowie. Zamiast krytyki, podsumuję Waszą zaciętą dyskusję wnioskiem czysto praktycznym. Otóż w większości przypadków zakup obojętnie czy listwy, czy tym bardziej UPSa mija się z celem i jest zbędnym wydatkiem, wynikającym z ogólnej podatności na bełkot reklamowy. Po autorze "recenzji" możnaby się przejechać za niewiedzę, co po trochu uczynił kol. KaszeL. Niestety tenże też zawalił :) pisząc bzdety typu: "Takiego przebiegu nie toleruja np zadne silniki eketryczne" (chodziło o prostokąt). Otóz silniki elek. tolerują taki przebieg. Skomplikowane teksty o UPSach, bateriach itp. tez o kant pupy rozbić. Listwa bezsensowna, bo zabezpiecza to, co juz zabezpieczone :) (filtry obecne w zasilaczach) OK, jeśli ktoś jest fatalistą i uważa, że może być tym jednym z miliona, któremu przytrafi się oooops z powodu wyładowania piorunowego, to... powinien kupić sobie listwę, ale jeśli jest normalnym obywatelem, to.. lepiej napić się za ta kasę piwa :))
    UPS szarego człeka pozwoli mu na zapisanie otwartych plików i zamknięcie kompa i taki jest jego sens. A czy ktoś zadał sobie pytanie, a co, jeśli nie mam UPS? Ano nic, bo tak na prawdę żadna tragedia się nie stanie, gdy wredny kumpel podejdzie i wyciągnie Wam wtyczkę z gniazdka.
    Jeśli dla kogoś nagłe zgaśnięcie gierki to tragedia życiowa, to.. powinien najpierw dorosnąć :)
    Po lekturze kilku "recenzji" sprzętów, które miałem okazję mieć w ręku postanowiłem dodać te swoje 3 grosze. Nie moge też nie nadmienić trochę poza tematem. Wydaje sie, że mnóstwo ludzi uważa iPody za wzorzec jakości w świecie mp3. Buahahahha. Głuchy nie jestem, ale.. wyczuć różnicy między iPodem Nano i Muvo N200 na tych samych słuchawkach i z tymi samymi plikami mp3 nie byłem w stanie. Pomijając cenę, sposób ładowania muzyki do iPoda za pośrednictwem iTunes poprzez tzw. "synchronizację" + logiczna, ale niestety bardzo niepraktyczna budowa menu dyskwalifikują go z jakiejkolwiek rywalizacji. Zachwyty na wyglądem pomijam, bo mp3 służy do odsłuchu muzyki. Jak chce się wrażeń wzrokowych, to lepiej iść do galerii lub.. do burdelu ;)
    Kiepściutko Panowie.

    "co do upsow hm warto miec .. wieza kompy + tv .. "
    + lampki na choince, filtr w akwarium, czajnik i piekarnik. Do żelazka też się przyda :)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL