Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 9 marca 2011 
    

Nowa generacja kontrolerów USB 3.0 od Renesas Electronics


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 17:14
(7)
Firma Renesas Electronics, będąca częścią koncernu NEC poinformowała o opracowaniu nowej, trzeciej generacji kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej USB 3.0. Nowe kontrolery są mniejsze i bardziej energooszczędne od dotychczas oferowanych, a ponadto oferują wyższe prędkości transferu danych i możliwość obsługi większej liczby złącz. Są to modele: µPD720201 oraz µPD720202. Układy mają o blisko 50% mniejszą powierzchnię od poprzedników, a ponadto pobierają zaledwie 4,5mW energii elektrycznej w trybie czuwania i niskiej mocy - o 90% mniej niż poprzednicy.

Oprócz tego kontrolery zawierają usprawnienia w procesie przetwarzania i buforowania danych, dzięki którym prędkość zapisu na podłączonych do nich urządzeniach może być do 40% wyższa.

Próbki inżynierskie kontrolerów są od dziś dostępne dla producentów płyt głównych i chipsetów. Masowa produkcja i sprzedaż rozpocznie się w sierpniu bieżącego roku. Renesas Electronics przewiduje produkcję 2,000,000 egzemplarzy miesięcznie.

Kontrolery będą dostępne w dwóch wersjach - µPD720201 o wymiarach 8x8 mm z obsługą 4 portów USB 3.0 oraz µPD720202 o wymiarach 7x7 mm z obsługą 2 portów USB 3.0, w cenach odpowiednio: 20 i 10 USD.



 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. a ponadto oferują wyższe prędkości transferu danych (autor: Conan Barbarian | data: 9/03/11 | godz.: 18:31)
    Myślałem, że standard USB 3.0 jasno określa jaka jest prędkość transferu danych. Czyli jesteśmy dopiero na etapie kupowania bubli dochodzących do parametrów przewidzianych standardem.

  2. @up (autor: Arlic | data: 9/03/11 | godz.: 18:37)
    Jak by wszyscy producenci trzymali się standardów, to by nie było konkurencji.

  3. @1. (autor: Mariosti | data: 9/03/11 | godz.: 19:11)
    Mogą no starać się zbliżać do teoretycznej przepustowości interfejsu, a przede wszystkim optymalizować pracę kontrolera przy ciężkim io, dzięki czemu poprawieniu będą ulegać transfery niesekwencyjne... Standard nie opisuje wszystkiego, zawsze pozostaje dużo miejsca na rozwój, nawet bez dodawania własnych zastrzeżonych rozszerzeń standardu...

  4. hmm (autor: beiks | data: 9/03/11 | godz.: 19:20)
    do niedawna, czy od niedawna

  5. ... (autor: pawel.xxx | data: 10/03/11 | godz.: 00:00)
    @Mariosti
    Ty w ogóle zajrzałeś do którejkolwiek specyfikacji USB bo gdy czytam to co napisałeś to wątpię w to.
    Transfery niesekwencyjnie 8-o A cóż to jest? W specyfikacji są określone tylko 4 transfery Control, Bulk, Isochronous i Interrupt
    Akurat standard USB jest bardzo dokładnie sprecyzowany. Chyba jedyną opcja w transferze jest możliwość wystąpienia jednego dodatkowego bitu po crc a przed EOP.
    Cały upgrade nowych hubów sprowadza się do lepszego płynniejszego przekazywania danych.

    A tak ogólnie do newsa to wczoraj sprawdzałem jakie są możliwości podłączenie mikrokontrolera do kompa via USB 3.0 i znalazłem jeden jedyny układ TI za 10$ za sztukę. wychodzi na to że układów hosta jest więcej niz device


  6. @05 (autor: bmiluch | data: 10/03/11 | godz.: 01:06)
    nawet ja po przespaniu wszystkich wykładów z teorii sygnałów wiem, że przesłanie dowolnych danych po USB 3.0 trochę się jednak różni niż przesyłanie danych np. przez złącze klawiatury


    weźmy np. taki problem:

    http://www.usb.org/...Speed_CDR_0p5_whitepaper.pdf

    nie będę udawał, że to wszystko rozumiem, ale
    na pewno to i owo jest możliwe do zoptymalizowania


  7. @5. (autor: Mariosti | data: 10/03/11 | godz.: 02:02)
    Pisząc "niesekwencyjne transfery" miałem na myśli np testowanie random iops'ów na hdd podłączonym przez usb 3.0, coś takiego powoduje duże obciążenie kontrolera i niespecjalnie korzystne ułożenie odwołań do niego. Właśnie w tym przesyłaniu danych z magistrali np. pcie na interfejs usb3.0 i z powrotem tkwi cały problem. To jak wyglądają konkretne transfery przez interfejs nie jest istotne. Istotny jest stopień ich wykorzystania w różnych scenariuszach używania tego kontrolera. To właśnie z tego powodu między różnymi kontrolerami tych samych standardów szeregowych potrafią być gigantyczne różnice w praktycznej ich wydajności... (np pierwsze kontrolery Sata3 marvell'a, do prawdy masakra przy zapisach).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.