Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 19 grudnia 2014 
    

Jaki serwer dedykowany pod WWW?


Autor: Artykuł reklamowy | 09:15
(5)
Przymierzasz się do uruchomienia serwisu, który będzie generował potężne ilości danych? Liczysz na maksymalna wydajność i widoczność Twojej strony w sieci? Wybierz serwer dedykowany. Jeszcze do niedawna, tego typu usługa hostingowa wiązała się ze sporymi wydatkami. Obecnie można zapewnić sobie usługi na najwyższym poziomie w naprawdę przystępnych cenach. Podpowiadamy, jak odnaleźć się w gąszczu ofert.

Serwer dedykowany w pigułce

Serwer dedykowany w przeciwieństwie do hostingu współdzielonego czy VPS jest fizyczną maszyną przypisaną do tylko jednego użytkownika. Co za tym idzie, cała moc należy do Ciebie. Skorzystanie z oferty hostingowej oznacza, że płacisz za dzierżawę serwera. Obowiązkiem usługodawcy jest zapewnienie lokalizacji, prądu, internetu i opieka nad maszyną. Dlatego wielu przedsiębiorców wybiera outsourcing zamiast utrzymywania własnych serwerowni.

Mało tego, nie musisz zatrudniać osoby, która będzie zajmować się administrowaniem serwera. Hostingodawcy coraz częściej gwarantują pełne wsparcie techniczne.

Dla kogo serwer dedykowany?

Serwery dedykowane posiadają ogromne możliwości. Dlatego są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem dla sklepów internetowych, dużych portali internetowych oraz innych zastosowań wymagających dużej wydajności, stabilności i bezpieczeństwa. Jak wspomnieliśmy, dzięki przystępnym cenom serwery dedykowane nie są zarezerwowane tylko dla klientów o zasobnych portfelach.

Już na starcie Twojego e-biznesu możesz zapewnić sobie komfortowy serwer, który z łatwością sprosta błyskawicznemu rozwojowi strony czy sklepu.

Serwery dedykowane poleca się także agencjom reklamowym/marketingowym. Własny serwer może bowiem poszerzyć ofertę o hosting współdzielony dla tworzenia chociażby witryn-wizytówek firm klientów.

Serwer dedykowany - ile to kosztuje?

Koszty hostingu opartego na serwerze dedykowanym są zróżnicowane. Zależą m.in. od parametrów sprzętu, łącza internetowego, dodatkowych usług. Jedno jest pewne - warto porównać poszczególne oferty, gdyż różnice bywają istotne. Doskonale ilustruje to poniższa grafika, przedstawiająca podstawowe pakiety od dwóch różnych dostawców, czyli NetDC I z DirectAdmin (https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane -pełne wsparcie techniczne i przygotowanie serwera bez konieczności zatrudniania administratora lub posiadania specjalistycznej wiedzy) oraz firmy promującej się jako jednego z liderów na rynku hostingowym.

Jak widać, w NetDC.pl za mniej dostaniemy znacznie więcej.

I na tym nie koniec różnic z jakimi można się spotkać. W umowach wielu firm znajdziesz dodatkowe opłaty. Dlatego należy uważać i dokładnie sprawdzać dokumentacje. Na stronach usługodawców informacje o dodatkowych kosztach często nie są przesadnie eksponowane, a można sporo zapłacić m.in. za:

  • opłatę instalacyjną - czasami kwoty sięgają nawet ponad 2 tysięcy złotych,
  • administrowanie,
  • dodatkowych ruch,
  • dodatkowe adresy IP,
  • dodatkową powierzchnię dla kopii zapasowej.

Stosunkowo tani hosting może się okazać bardzo drogi. Przedstawiciele NetDC.pl podkreślają, że warunki współpracy są narzucane przez klientów, a nie odwrotnie. Nie ma mowy o jakichś kruczkach prawnych, a z hostingu można w każdej chwili zrezygnować.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze serwera dedykowanego?


Ostatnie, ale nie mniej ważne aspekty. Bezpieczeństwo danych bez wątpienia należy do priorytetów. NetDC.pl zapewnia SLA (gwarantowaną dostępność usług) na poziomie 99,9 %, ponieważ dysponuje:

  • lokalizacją serwerów w Poznaniu, czyli tam, gdzie mieści się firma - urządzenia są "pod ręką",
  • zespołem agregatów prądotwórczych,
  • własną stacją transformatorową,
  • zespołem UPS,
  • redundantnym (więcej niż stanowi wymagane zabezpieczenie przed ewentualną awarią) światłowodom od kilku dostawców.
  • więcej: https://www.netdc.pl/serwery-dedykowane/oferta-z-directadmin

Serwer powinien być również dostępny w przeciągu kilkudziesięciu minut, a nie kilku/kilkunastu dni. Najlepsi w branży hostingowej oferują całodobową i całoroczną pomoc techniczną oraz reagują nie tylko podczas awarii czy na prośbę klienta, ale i wtedy, gdy dostrzegają możliwość zastosowania rozwiązania, które będzie wsparciem dla biznesu usługobiorcy.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Pytanie: (autor: x_nerve | data: 19/12/14 | godz.: 08:38)
    Gdzie wykupić usługę poczty dla firmy?
    Kilka kont IMAPI, pośrednictwo w wykupieniu praw do domeny... etc.
    Łatwy dostęp, brak spamu. Bez innych większych wymagań.


  2. zawsze się zastanawiam (autor: Deus ex machine | data: 22/12/14 | godz.: 08:47)
    jaki jest sens pakowania do serwerów i7 zamiast E3? Wiekszy koszt, a zintegrowanej grafiki i tak nie wykorzysta klient.

  3. i7 lepsze i sprawdzone (autor: olko | data: 23/12/14 | godz.: 02:01)
    i7 są znacznie wydajniejsze od e3 poza tym dodatkowa zintegrowana grafika to tylko plus, gdy e3 jej w ogóle nie ma przez co nie pobawisz się np botami. Sama oferta jak dla mnie bardzo OK i sumie przymierzam się do zakupu na potrzeby sklepu ojca i mojego forum (Netdc I z DirectAdmin).

  4. Test (autor: tluk | data: 23/12/14 | godz.: 23:51)
    Nie wiem jak z vps i dedykami, ale testy ofety www w netdc w przypadku prestashop wypadaja bardzo obiecujaco:

    - hekkonet: ładowanie www w 3,79s
    - netdc.pl: ładowanie www w 1,57s


  5. wybór (autor: HE23 | data: 28/12/14 | godz.: 14:14)
    Ja korzystam już nieco dłużej z cal.pl - spokojnie wystarcza mi vps pod stronę/mail. Dobre warunki cenowe plus duża stabilność.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.