Środa 1 lutego 2017

Wyniki finansowe AMD i potwierdzenie planu wydawniczego

Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 17:38
(9)
AMD opublikowało najnowsze wyniki finansowe za czwarty kwartał ubiegłego roku i cały 2016 rok, a portalowi Venture Beat udało się porozmawiać z Dr Lisą Su, szefem firmy z Sunnyvale na temat daty premiery nowych produktów. Zacznijmy jednak od wyników finansowych. Te po uwzględnieniu metodologii GAAP nadal są słabe, ale w porównaniu do sytuacji sprzed roku widać ogromną poprawę. W czwartym kwartale ubiegłego roku przychód wyniósł 1,11 miliarda dolarów, strata na działalności operacyjnej wyniosła 3 miliony, a strata netto to 51 milionów.

Patrząc rok do roku mamy do czynienia z wyższym przychodem, o połowę niższą stratą netto i 16x niższą stratą na działalności operacyjnej. Pozytywny trend widać też w wynikach za cały 2016 rok w którym przychód AMD wynosił 4,27 miliarda dolarów, strata na działalności operacyjnej to 372 miliony, a strata netto wynosi 497 milionów dolarów. I znów to wciąż złe wyniki, ale o niebo lepsze niż przed rokiem.

Jeśli zaś chodzi o premierę nowych produktów, to sprawa wygląda tak:

• Desktopowe Ryzeny – pierwszy kwartał 2017 roku, masowe dostawy na początku marca,
• Opterony na bazie rdzeni x86 Zen w drugim kwartale 2017 roku,
• Procesory z rdzeniami x86 Zen dla laptopów i układów wbudowanych w drugiej połowie 2017 roku,
• Karty graficzne z GPU Vega – drugi kwartał, w okolicach maja lub czerwca,
• APU Raven Ridge w drugim kwartale 2017 roku.

K O M E N T A R Z E

1. ... po co pokazywać zysk?... (autor: SebaSTS | data: 1/02/17 | godz.: 17:48)
    ... ważne aby Prezes dotrzymała terminów... Po to została wybrana...

2. Nic nowego (autor: Sony Vaio Zwracajo | data: 1/02/17 | godz.: 18:19)
    Strata, spadek, spadek fps, micro stuttering , artefakty, gorące karty. Już nas do tego przyzwyczaili.

3. @2. (autor: Kenjiro | data: 1/02/17 | godz.: 19:45)
    Znów piszesz o Intelu i nVidii? Nie mogę uwierzyć...

4. @2 - (autor: Rav-X | data: 1/02/17 | godz.: 19:49)
    Masz rację Nvidia do tego przyzwyczaiła swoich naiwnych klientów, dlatego kupiłem Radeona, mam wydajność i stabilność, nie to co u NVIDII gdzie w bonusie dorzucają telemetrię do szpiegowania.

5. buraczki cebulaczki (autor: Mario2k | data: 1/02/17 | godz.: 21:26)
    Was niezle pojeb...lo ztym amd i nvidia

6. kondycji AMD życzyc i lepszych wyników (autor: Qjanusz | data: 1/02/17 | godz.: 22:02)
    @Mario2k - krótko i celnie

7. @2. (autor: pwil2 | data: 2/02/17 | godz.: 10:58)
    Dzięki za przypomnienie, że miałem swojego GF do piekarnika wstawić ;D

8. ... (autor: RoXall | data: 3/02/17 | godz.: 08:55)

9. i o co ta wojna (autor: pawel1207 | data: 3/02/17 | godz.: 14:06)
    oba rozwiazania maja swoje wady i zalety.. i gwarantuje ze obie firemki wydymaja was bez mydla przy pierwszej mozliwej okazji a najbardziej trzepia tzw fanboyow :D..