Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 17 marca 2017 
    

Zdjęcia Vegi i prezentacja wydajności Ryzenów 5


Autor: Wedelek | źródło: VideoCardZ | 06:58
(59)
Do sieci trafiła kolejna porcja informacji o nowych produktach AMD. Część z nich pochodzi z nieoficjalnych źródeł, a część to oficjalne dane od samego producenta. Do tej pierwszej grupy zaliczają się zdjęcia kart graficznych z GPU Vega, które wykonano laptopowi odtwarzającemu niepublikowany wcześniej nigdzie materiał promocyjny. Nie ma rzecz jasna żadnych możliwości by potwierdzić ich autentyczność. Takich problemów nie ma w przypadku nowych informacji o wydajności Ryzenów 5, bo te pochodzą wprost od AMD.

Producent z Sunnyvale przygotował krótki materiał promocyjny na którym szefowa AMD – Dr. Lisa Su opowiada o nowych CPU i pokazuje kilka dem. Po raz kolejny widzimy pojedynek z konkurencyjnym chipem Intela w grach i renderingu. Rzecz jasna Ryzen z łatwością wygrywa to starcie. Cały materiał znajdziecie poniżej, a dema zaczynają się od 3:20.



 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ryzne lepsze od Ryzenów (autor: szpan | data: 17/03/17 | godz.: 07:58)
    AMD się rozpędziło :)

  2. Znowu slajdy i hype (autor: Sony Vaio Zawracajo | data: 17/03/17 | godz.: 10:59)
    A będzie jak zwykle.

  3. @2. (autor: pwil2 | data: 17/03/17 | godz.: 11:05)
    +5% do wydajności poprzedniego kotleta? Tfu... To nie Intel ;-D

  4. Też pohejetuje troche (autor: rarek | data: 17/03/17 | godz.: 11:44)
    Ryzen tak ale cena w dół o połowę. A nie jak teraz ceny z kosmosu a Intel szybszy i tańszy w normalnym codziennym użytkowaniu. Ludzie patrzą na realną wydajność w grach. A nie na suche benchmarki w programach do renderingu. To mam przestać grać a zacząć renderować? Bez przesady. Tydzien temu odebrałem paczkę z i7 7700k bo Ryzen mnie rozczarował.

  5. @4. (autor: pwil2 | data: 17/03/17 | godz.: 11:51)
    Po prostu nie jesteś ich targetem. Ryzeny 4c8t są dobrą, bardziej przyszłościową alternatywą dla i5. i5K chwilowo wypada lepiej, jak dawniej Pentium G3258@5GHz, ale z czasem 8-wątkowy procesor będzie koniecznością. Zwłaszcza, że konsole od dawna mają po 8 rdzeni.

    i7 pożyje dłużej, dzięki 8 wątkom, tak samo jak i3 wciąż nadaje się do gier optymalizowanych pod 4 rdzenie. U Intela trzeba dać minimum ~1400pln na przyszłościowy procesor, a u AMD ~800pln pewnie.

    PS. W10 po zmianie płyty z i7 6700K na Ryzena 1700 w ciągu minuty był gotowy do działania :)


  6. intel-compiler-spowalnia-kod-na-procesorach-konkurencji (autor: kosa23 | data: 17/03/17 | godz.: 12:12)
    Całą sprawą zajęła się Federalna Komisja Handlu USA, która wezwała Intel do naprawienia szkód m.in. poprzez naprawę kompilatora, rekompensatę szkód jakie ponieśli jego użytkownicy oraz publiczne ogłoszenie konieczności ew. wymiany kompilatora na nowszą wersję.

  7. @04 To, czego właśnie doświadczasz, nazywa się (autor: Pijar | data: 17/03/17 | godz.: 12:50)
    "Dysonans Postdecyzyjny". Po podjęciu decyzji, gdy nie jesteśmy całkowicie przekonani o jej słuszności, odczuwamy napięcie które, stanowi pewien dyskomfort więc szukamy argumentów utwierdzających nas w słuszności podjętej decyzji, aby to dyskomfortowe napięcie zredukować.

    Moim zdaniem pwil2 ma rację. Perspektywiczna różnica w stosunku do Ryzena sprowadza się do kilkuset złotych w cenie. Jeżeli Cię bez wysiłku stać, to dobrze. Przecież to mocny procesor (z zapasowymi wątkami) więc jeszcze przez kilka lat dobrze posłuży.


  8. @5. (autor: Kenjiro | data: 17/03/17 | godz.: 13:19)
    Niestety, nie zanosi się na to, aby taki Ryzen 3 czy nawet 5 był konkurencją dla i5, skoro już Ryzen 7 ma z tym problemy.
    A co do przyszłości, nie sądzę, aby nagle gry z dnia na dzień zaczęły wykorzystywać więcej niż 4 wątki. Proces ten potrwa 3-4 lata, a wtedy będą już zupełnie inne procesory na rynku...

    Niemniej jednak, zobaczymy, może ostatecznie Ryzeny 3 i 5 otrzymają wyższe zegary i dzięki temu będą w stanie "doskoczyć" do procesorów Intela z serii 7000.


  9. Ryzeny z niższej półki (autor: Mario2k | data: 17/03/17 | godz.: 13:23)
    To smieciowe cpu i gyle w temacie. 1700x i 1800x to są procki pod dobre pc.

  10. @5. (autor: pwil2 | data: 17/03/17 | godz.: 14:42)
    Możesz się zdziwić, skoro już dziś są gry, które na i5@OC tną, a na i7 chodzą dobrze. I nie jest problemem wydajność 4-rdzeni i5 (to praktycznie i7 bez HT) tylko brak tych 4 dodatkowych z pełnego i7.

    Można przypuszczać, że 16-wątków przez pewien czas nie będzie wykorzystanych, ale 8 rdzeni tak. 8-wątkowego CPU (i7) są już sprzedawane od tylu lat, tylko były zbyt mało popularne.

    Nowe generacje konsol najpewniej dla kompatybilności wstecznej znowu dostaną min. 8 rdzeni, więc naturalne będzie pisanie gier pod taką konfigurację. Chyba, że Scorpio (i PS5) dostaną pełnego Ryzena , to wtedy co innego.

    Apple wkrótce wprowadzi do sprzedaży iMac 27" z Ryzenami 8c16t. Możliwe, że to jest przyczyną umiarkowanej dostępności Ryzenów. Dla AMD oprócz zapewnienia sobie dodatkowego stałego źródła dochodów, da im to darmową reklamę i zachęci producentów oprogramowania do optymalizacji pod AMD.


  11. c.d. (autor: pwil2 | data: 17/03/17 | godz.: 14:45)
    Apple GPU - AMD
    Apple CPU - AMD / Intel
    XBOX ONE/S GPU - AMD
    XBOX ONE/S CPU - AMD
    PS4/PRO GPU - AMD
    PS4/PRO CPU - AMD


  12. @Kenjiro (autor: Qjanusz | data: 17/03/17 | godz.: 15:15)
    z punktu widzenia gier, r7 posiada niewykorzystywane przez gry pokłady mocy (np cały CCX)
    Przy podobnym takcie, r5 będą tak samo wydajne w gierkach, jak r7 - to takie przedpremierowe gdybanie.

    Z dnia na dzień gry nie zaczną korzystać z większej ilości niż 4, ale pamiętaj że wszelkie duże konsole są zbudowane (i kolejne też zapewne będą) zgodnie z koncepcją i architekturą takiego Ryzena. Gry pisane są jednocześnie albo na konsole i PC, albo na konsole i konwertowane na PC.
    Gry pisane na konsole natywnie są przystosowane do wielu wątków.
    Myślę że kwestia czasu całkiem nie długiego, kiedy to developerzy przestaną marnować czas i pieniądze na pisanie gier pod 2 różne "architektury softwarowe".


  13. @12 pieniędzy to już raczej nie marnują, bo (autor: raczek70 | data: 17/03/17 | godz.: 15:24)
    gry na PC kosztują teraz prawie tyle samo co na konsole ;)...

  14. gry na pc to (autor: Wyrzym | data: 17/03/17 | godz.: 15:31)
    kosztuja tyle co na konsole ale generacje temu, aktualna cena na konsole jest wzieta z kosmosu. Przejscie na "tansza" architekture x86 i dzieki "latwiejszemu" pisaniu gier w porownaniu do cella np, gry moga byc teraz sprzedawane za jedyne 20% drozej.

    Jak te nowe ryzeny beda wykastrowane tylko z rdzeni to beda skladac i5 w grach tak jak ryzeny 1700 i 1800.


  15. @12 (autor: Kenjiro | data: 17/03/17 | godz.: 17:35)
    Obecne prognozy sugerują, iż R5 będzie miało niższe zegary niż R7, więc skoro R7 ledwo goni i5 w grach, to R5 będzie odstawać. Jedyną nadzieją jest wyższe taktowanie R5 niż R7...

  16. @ Kenjiro (autor: Zbyszek.J | data: 17/03/17 | godz.: 21:40)
    znakomita większość (jeśli nie wszystkie) recenzje Ryzena R7 była wykonana w Windows 10 z planem zarządzania energią "Balanced".

    W tym planie Ryzen ma zaniżoną wydajność w grach o 10-15%. Na forach i w komentarzach pod reckami ludzie wypisują że zmiana planu zasilania na "high performance" zwiększa FPS generowany przez Ryzeny o 10-15%.


  17. @16 Panie Zbyszku, wg mnie to jest trochę (autor: raczek70 | data: 17/03/17 | godz.: 23:54)
    "zaklinanie rzeczywistości". A to scheduler, a to profil zasilania, a to bios, a to coś tam jeszcze...
    Niestety, do gier Ryzen się nie nadaje i tyle. Aktualnie toczy heroiczną walkę z i3.
    Może wersja Zen 2 to zmieni,oby :).
    Nie neguję oczywiście, że AMD zrobiło ogromny postęp i w zastosowaniach, powiedzmy profesjonalnych, Ryzen na pewno będzie cieszył się powodzeniem.
    Sądzę, że lepiej rokuje na przyszłośc niż Buldek kilka lat temu :).


  18. @ up (autor: Zbyszek.J | data: 18/03/17 | godz.: 00:00)
    pierwsze informacje były takie, że prawdopodobnie Sheduler. Po czym ktoś zmienił plan zasilania na "high performacne" i otrzymał znacząco lepsze FPS w grach. W tym trybie mechanizm core parking zaczął działać poprawnie.

    Zasadniczo zgadzam się z poniższą opinią:
    https://forums.anandtech.com/...e-31#post-38794235

    cyt:
    "Microsoft wouldn't need to make major changes, really, just many small ones:

    Change default core parking behavior to park a full CCX and half the logical cores on one CCX.
    Reduce the load required for unparking logical cores on the first CCX.
    Increase the load required to unpark cores on the second CCX.
    Use only two power states: full-on, full idle.
    Do not load balance across CCXes.

    And two primary fixes (well, one fix, one work-around):

    Fix process affinity mask restricting threads to only two cores when selecting logical cores on Ryzen.
    Completely hide the L3 cache from programs - it's a bifurcated victim cache and should not be considered by programs as a real cache when using cache-aware algorithms.

    That is enough from the OS side of things - as the OS can't be aware of each application's needs for cache locality.

    AMD needs to reduce the inter-CCX penalty and the memory latency. That, alone, is worth 5~10% performance in scenarios which find those to be problematic (namely certain games).

    Microsoft will never make these changes, but I do suspect they will fix the glaring affinity bug. We can emulate some of these behaviors by tweaking power management settings ourselves - and likely someone will create a driver to park the cores in an intelligent manner (it won't be me, I detest Windows programming).

    In six months time, this will all be a non-issue. "


  19. @raczek70, (autor: pebal | data: 18/03/17 | godz.: 02:12)
    Tylko dziecko mogłoby twierdzić, że procesor nie nadaje się do gier, bo generuje 100 kl/s zamiast 110. On się nadaje aż nadto, bo na tyle się podczas generowania tych klatek nudzi, że w tle pociągnie jeszcze inny złożony proces obliczeniowy. Pomijam już to, że rozdzielczość Full HD to rozdziałka dla sprzętu budżetowego.

  20. @17. @18. @19. (autor: pwil2 | data: 18/03/17 | godz.: 09:51)
    @18.
    Zgadzam się. Z tym, że jak ktoś zauważył, domyślnie W10 ma wyłączone CoreParking na i7 6-rdzeniowych na czystej instalacji systemu. Czysta instalacja W10 na Ryzenie i CoreParking włączone. Dodatkowo jeśli chodzi o L3 Ryzena to jest to cache inclusive, czyli pojemność obu się sumuje (razem 20MB). Do niedawna AMD miało L1 i L2 pracujące w tym trybie np. od Duronów z 128kB L1+64kB L2 do Phenomów 2. Oszczędzało to pamięć, ale zwiększało opóźnienia, bo dane musiały być zamieniane miejscami między.

    @17.
    Nie zaklinanie, tylko prawda. Skoro wyniki na W7 potrafią być znacznie lepsze @default, to znaczy, że coś MS namieszał w W10... i zrobił fix wyłączając CoreParking dla i7 6800+. Wystarczy, że wprowadzając "GameMode" do W10 powyłącza zbędne oszczędzanie energii.

    @19.
    Ludzie kupują i5 6400/6500 i się cieszą dzisiejszymi grami. Z Ryzena 4c8t byliby na dziś równie zadowoleni, a w przyszłości, gdy i5 podzieli los 2-wątkowych G3258@5GHz, Ryzen zapewni płynne granie. W przyszłych grach, wymagających 8-wątków, 8 pełnych rdzeni Ryzena 1700+ zacznie odchodzić zostawiając w pyle 8-wątkowe procesory.


  21. @raczek70 (autor: Qjanusz | data: 18/03/17 | godz.: 13:08)
    absolutnie się nie zgodzę z twierdzeniem, że Ryzen nie nadaje się do gier. Nadaje się i to bardzo dobrze.

    Inna sprawa że nie spełnił wystrzelonych w kosmos oczekiwań przez niepoprawnych optymistów.


  22. jeszcze nikt nie wie na czym polega oszustwo z czasem (autor: kosa23 | data: 18/03/17 | godz.: 14:27)
    Chyba wszystkie testy, pomiary, itd., itp. polegają na czasie:

    w przypadku AMD jeśli jest to 100 kl to na pewno nie jest w sekundzie tylko ok. 80 setnych sekundy.

    czyli prawidłowy zapis 100 kl/0.8s = 125 kl/s


  23. @kosa, ale jakiego czasu? (autor: daver | data: 18/03/17 | godz.: 17:55)
    Rzeczywistego, czy czasu AMD? ;) https://youtu.be/KSWcOcHQWDc

  24. @daver (autor: kosa23 | data: 18/03/17 | godz.: 19:53)
    dokładnie tak opieram się na tym 50sek., a telefon 60sek.

    Tu został wykazany poważny błąd.

    na podstawie tego badania można uznać, że kompilator Intel uważa, że procesor AMD 1 GHz = ~ 830 MHz


  25. Ryzen (autor: Conan Barbarian | data: 18/03/17 | godz.: 20:25)
    Ryzen to potencjał jaki zmusi Intela do zmian na rynku desktop. Ten procesor jest tak ogromnym skokiem technologicznym, że cudem jest iż został za grosze stworzony. Ta kobitka dokonała w AMD niemożliwego, a gdyby tam jeszcze był taki killer jak Steve Jobs, to Intel mógłby się pakować.
    Może ten pierwszy Ryzen nie będzie jeszcze przebojem, ale jego poprawiona wersja rozsmaruje i3_i5 Intela po całości.


  26. @morgi (autor: Conan Barbarian | data: 18/03/17 | godz.: 20:27)
    Jak tam sektor mobile Intela?
    Intel dopiero zaczął się lizać po ostatnim laniu.


  27. No właśnie, Conan (autor: daver | data: 18/03/17 | godz.: 22:05)
    Co tam z tym Intelem w telefonach? Jest już dominacja?

    @kosa, nie słyszałem o kompilatorze Intel, a MS ma swój własny.


  28. @daver (autor: Conan Barbarian | data: 18/03/17 | godz.: 22:17)
    Zapomniałem, że rzeczywiście byłem pewien, iż w 2020 będzie Intel+M$ w mobile rządził.
    Intel zwiódł, a była taka szansa na normalny smarfton z x86, normalnie podłączany do monitora (jak PC).


  29. @Conan (autor: daver | data: 18/03/17 | godz.: 22:43)
    Może nie x86, ale to jest kwestia czasu.

  30. Te same śpiewki o potencjale od 20 lat, (autor: CharlieBrown | data: 19/03/17 | godz.: 02:45)
    a jest nadal tak samo. Wtedy też radzili kupować, bo miały się ukazać gry i programy wykorzystujące dany sprzęt, ale sprzęt nie doczekał się. AMD dogadał się w końcu z Intelem.

  31. @30 - no właśnie (autor: rarek | data: 19/03/17 | godz.: 04:49)
    Pamiętam AMD od procesorów 486, przez K5 i K6 - ta generacja kulała ze względu na słaby koprocesor, wymyślili 3DNow! poczekajcie aż programy będą to używać wtedy zobaczycie - i nic nie zobaczyliśmy. Potem był udany Duron i Athlon XP które się strasznie grzały - pamiętam te wieczory i nocki z wyjącym wentylatorem na Athlonie XP 3200 Barton. Potem kupiłem Athlona 64 3500+ - był super szybki i chłodny. Intel wtedy miał Pentium 4 czyli gniota. Potem miałem Athlona 64 x2 4200 i też było OK. Ale Intel wypuścił wtedy pierwsze procki Core 2 Duo i Phenomy już nie dawały rady - a miałem Phenoma 965 BE oraz Phenoma X6 1100 - to były ostatnie w miarę dobre proce AMD przed porażką zwaną Buldozer. W sumie mam jednego kompa na super procu AMD do zastosowań domowych A10 7850k - idą na nim wszystkie stare gierki - a komp jest super cichy i chłodny ale wydajność procesora kuleje bo jest na poziomie phenoma 2 7 lat później. Czekałem na Ryzena bo może cos drgnie -ale dalej kupa i coś nie tak, wszystko im przeszkadza gry mu przeszkadzają SMT im przeszkadza i win10 przeszkadza - wszedzie szukają winnych dlaczego proc jest jaki jest. AMD robiło procesor na rynek ale ze się słabo liczą na rynku powinni się dostosować do środowiska. A oni oczekują że świet się do nich dostosuje. Stracili odpalajac takie ceny przez to rynku nie zdobędą i dalej ich procesory będą folklorem ze względu na ilość sprzedanego towaru. jak pisałem wcześniej nie mam zamiaru czekać na reakcję ze strony programistów i softu - bo to powinno być już w chwili premiery skoro to tak zajebisty towar - a tak po prostu chyba developerzy olali AMD. Czekał nie będę kupiłem procesor na TU i TERAZ czyli Core i7. Nie będę kupował na zapas bo może za 5 lat soft wykorzysta 16 wątków Ryzena. Tylko wtedy intel wyda już co innego co pozamiata po raz kolejny AMD.

  32. @rarek, "Stracili odpalajac takie ceny" (autor: pebal | data: 19/03/17 | godz.: 08:28)
    Rozumiem, że za tanio, bo wydajność taka jak w o wiele droższych Intelach.

    Co zaś się tyczy developerów i ich optymalizacji (a często ich braku), to dobrze napisany soft działa na Ryzenach tak, jak się tego oczekuje. Śmieszy mnie niezmiernie ocenianie wydajności procesora w grach, które wykorzystują jego potencjał w kilkunastu, w porywach kilkudziesięciu, procentach.


  33. @31 miałeś złe chłodzenie do tego Athlona XP (autor: CharlieBrown | data: 19/03/17 | godz.: 11:48)
    u mnie nie słychać takich hałasów (mam jeszcze takie maszyny), praktycznie każdego procesora AMD podkręcałem o 10-15% bez problemu, poprzestając na procesorze sprzed 8 lat. Teraz zamiast podkręcać, to raczej wolę "odkręcać". A moja wcześniejsza wypowiedź tyczy się obu stron tak samo Intela i AMD. Możecie dalej wierzyć w bajki opowiadane przez jednych i drugich, wasza sprawa.

  34. @daver (autor: kosa23 | data: 19/03/17 | godz.: 12:45)
    INTEL® PARALLEL STUDIO XE CLUSTER EDITION

    ICM udostępnia pakiet kompilatorów i bibliotek Intel® Parallel Studio XE Cluster Edition. Zainstalowany jest na klastrach hydra i topola w kilku wersjach - użytkowników zainteresowanych listą dostępnych wersji odsyłamy do stron poszczególnych klastrów. W skład pakietu wchodzą:

    kompilatory języków C, C++ oraz Fortran
    biblioteka MPI
    biblioteki numeryczne
    MKL czyli Intel® Math Kernel Library (dokładniej opisana poniżej)
    IPP Intel® Integrated Performance Primitives
    TBB Intel® Threading Building Blocks, dostępna także w wersji otwartej
    debuggery
    narzędzia do analizy kodu


  35. pożyjemy zobaczym (autor: GULIwer | data: 19/03/17 | godz.: 12:47)
    ciekaw jestem testów w grach i innych programach nie wykorzystujących wszystkich rdzeni:
    1800X vs 1600X (to samo taktowanie 2C/4T mniej) za połowę ceny
    1700X vs 1500X (podobne taktowanie 50% C/T mniej) jak i cena na pół
    Dla mnie te wszystkie obecne problemy, które są odnotowywane na Ryzenech to problemu wieku dziecięcego i powiedzmy daje im 6 m-cy na wyrośnięcie z nich. Tylko maniacy, kupują zaraz po premierze.


  36. @34 (autor: daver | data: 19/03/17 | godz.: 15:16)
    O co chodzi z tym SDK? Nie rozumiem do czego zmierzasz.

  37. A teraz ciekawostka (autor: Zbyszek.J | data: 19/03/17 | godz.: 15:37)
    http://wccftech.com/amd-working-16-core-ryzen-cpu/

  38. @daver (autor: kosa23 | data: 19/03/17 | godz.: 18:53)
    a co to SDK? :D

  39. @31: Trochę bzdurzysz (autor: zartie | data: 19/03/17 | godz.: 21:48)
    Wyjące coolery były w czasach Athlona 1,4 GHz, potem pojawiły się ciche i wydajne chłodzenia. Jeżeli ktoś miał wyjca na Bartonie, to komputer składał mu jakiś partacz. Phenomy II spokojnie dawały radę C2D. Zegar w zegar Phenom II dorównuje C2D, a Phenomy BE bez problemu działały na 3,8 GHz. Wydajnością na takt zegara Intel odskoczył dopiero w następnych generacjach. I obniżył pobór mocy, bo C2D wcale energooszczędne nie były. Porażką niestety był Buldożer :-( W AMD zbyt optymistycznie podeszli do rozwoju wielowątkowości oprogramowania. Wydajność ośmiordzeniówek w oprogramowaniu potrafiącym wykorzystać wszystkie rdzenie jest potężna, ale pojedynczy wątek jest minimalnie szybszy niż w Phenomie II. Ryzen pod tym względem jest gigantycznym skokiem do przodu i nic tu nie zmienia trochę niższa wydajność w paru testach.

  40. @38 (autor: daver | data: 19/03/17 | godz.: 22:32)
    Słowiański Dom Kultury. Ponoć to też ich wina ;-/

  41. @37. (autor: pwil2 | data: 19/03/17 | godz.: 23:37)
    Skoro Ryzen 1700 8C16T daje radę z TDP 65W, to nic dziwnego, że kusi ich wypuszczenie Ryzena 16C32T z TDP 125W. Skoro pierwsze karty graficzne miały pojedyncze jednostki, a teraz mają ich tysiące, to jaki problem trochę podgonić z ilością rdzeni w procesorach. Skoro są klienci na 8/10c procesory do HEDT, to część z nich chętnie przygarnie 16c w znacznie niższej cenie i z podobnym TDP.

  42. @37/41 (autor: krzysiozboj | data: 20/03/17 | godz.: 01:00)
    Ale to chyba o serwerowej odmianie Naples mówicie? To już inna podstawka, rdzeni do 32C/64T, 128 linii PCIe 3.0. Czy źle doczytałem i planowane pod AM4?

  43. @42. (autor: pwil2 | data: 20/03/17 | godz.: 01:25)
    Sprzedawane pod marką Ryzen dla HEDT. Czyli pewnie wcisną na AM4.

  44. c.d. (autor: pwil2 | data: 20/03/17 | godz.: 01:28)
    Jednak to ma być na platformie z 4-kanałowym kontrolerem pamięci (więc nie AM4) i kosztować ~1000$.

  45. c.d. (autor: pwil2 | data: 20/03/17 | godz.: 01:28)
    "AMD Ryzen 5 Mainstream Processors Confirmed For April 11th Launch – 6 Core Ryzen 5 1600X To Cost $249, 4 Core Ryzen 5 1500X To Cost $189"

  46. Przeceny Inteli: (autor: pwil2 | data: 20/03/17 | godz.: 02:05)
    https://proline.pl/?p=BX80677I77700
    https://proline.pl/?p=BX80677I57400


  47. @rarek (autor: arra | data: 20/03/17 | godz.: 05:58)
    Athlon/Durn to też była padaka, oba procki mi się spaliły, ze względu na fakt, że AMD "zapomniało" zaimplementować ochrony termicznej procesora. To były ostatnie procesory tego producenta jaki miałem. Strach się bać, czego tym razem zapomnieli zrobić, pewnie wydajnego proca w grach....

  48. @pwil (autor: arra | data: 20/03/17 | godz.: 06:00)
    Jakie przeceny? przeca to są tańsze wersje, I-7700K nadal niestety 1600.

  49. @47 To, że durony były "ostatnimi procesorami (autor: Pijar | data: 20/03/17 | godz.: 08:13)
    tego producenta jakie miałeś" nie świadczy nadmiernie pochlebnie o Twoich umiejętnościach oceny procesorów, a już w szczególności o elementarnych umiejętnościach obchodzenia się z nimi. W istocie, aby spalić procesor, trzeba się wykazać jednak pewną inicjatywą bez której, trudne jet to do osiągnięcia. Pomijam już szczególny zmysł ekonomiczny, który skłaniał Cię do kupowania najgorszych w historii procesorów Intela za cenę wyższą niż tańsze i wydajniejsze procesory AMD jakimi były Athlony i Durony tamtego okresu. To wszystko skłania do zachowania dużej rezerwy w przyjmowaniu Twoich refleksji na temat Ryzenów gdyż wiele wskazuje że sie na tym nie znasz (z całym szacunkiem).

  50. @arra - nie zliczę blach, które swego czasu składałem znajonym na Dur / Ath (autor: Qjanusz | data: 20/03/17 | godz.: 12:13)
    Nigdy się nie zdarzyło przegrzać, ukruszyć ani w żaden inny sposób zepsuć CPU.

    Raz mi się zdarzyło żę ziomek zepsuł Durona, ale cwaniak poczytał sobie o ołówek modzie i bez przygotowania i na pałę chciał sobie polepszyć.
    Obstawiam że nie tyle AMD zapomniało zaimplementować ochrony termicznej, co Ty zapomniałeś zaimplementować pasty pomiędzy CPU a radiator. Co do reszty się zgadzam. Strach się bać.


  51. @48. (autor: pwil2 | data: 20/03/17 | godz.: 14:10)
    Dziwnym zbiegiem okoliczności w hurtowniach tanieją te procesory, którą są cenowymi konkurentami nadchodzących Ryzenów. W hurtowniach ceny oczywiście lepsze.

    Ten i7 jest w tym momencie najrozsądniejszym cenowo procesorem Intela, jeśli ktoś składa kompa na najbliższe kilka lat. Powyższa i5 jest rozsądnym cenowo Intelem na dziś. Wszyscy wiemy co się stało z G3258@5GHz w grach.


  52. @47. (autor: pwil2 | data: 20/03/17 | godz.: 14:16)
    Trzeba było mieć totalnie lewe ręce. Nawet kolega, który pierwszy raz składając kompa wysmarował całego Athlona 1200 srebrną pastą, nie był w stanie go w ten sposób uszkodzić.

    Na płytach z C2D też czasami zabezpieczenie nie działało/można było wyłączyć i widziałem >120C na C2D w BIOS-ie.

    To trochę jakby narzekać, że wymieniając nieumiejętnie olej w silniku, można go łatwo zatrzeć i producent nie zabezpiecza silnika, przed próbą jazdy na płynie do spryskiwaczy.


  53. c.d. (autor: pwil2 | data: 20/03/17 | godz.: 14:20)
    Czterowątkowe procesory są warte określenia "i3" i dzisiejsze i5-tki nie powinny kosztować więcej niż ~600pln. i5K może sobie kosztować tyle co i3K dziś.

  54. wystarczyło (autor: arra | data: 20/03/17 | godz.: 20:42)
    że się wiatrak zatrzymał i bęc, po Druonie...

  55. @54: Było nie wsadzać w niego paluchów ;-) (autor: zartie | data: 20/03/17 | godz.: 21:06)
    A tak serio: przecież zabezpieczenie przed zatrzymaniem wentylatora miały płyty, wystarczyło je włączyć.

  56. @54. (autor: pwil2 | data: 20/03/17 | godz.: 23:10)
    "jak ktoś ma pecha to i w d... palec złamie" ;-)

  57. @56 (autor: arra | data: 22/03/17 | godz.: 07:01)
    To nie kwestia pecha tylko słusznych wyborów, od czasu kiedy mam tandem NV/Intel problemy z HW się skończyły.

  58. arra (autor: GULIwer | data: 22/03/17 | godz.: 22:53)
    nie wiem co ty robiłeś ale ani z Duronem 700@800 ani z Bartonem 2500@3200 nie miałem problemów a stosowałem ołówkowego moda i bawiłem się napięciami i w podkręcanie. Cooler Titan D5TB czy jakoś tak, ponoć twardą zapinkę

  59. Tak BTW (autor: pwil2 | data: 25/03/17 | godz.: 19:00)
    Zrobiłem prosty test 7-zip na 8-wątkach Ryzena. W10 niepoprawnie rozrzuca obciążenie po wszystkich wątkach procesora. Nie instalowałem jeszcze tej poprawki dla schedulera W10.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.