Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 19 lipca 2017 
    

Intel nie nadąża z produkcją Core X


Autor: Wedelek | źródło: Fudzilla | 06:59
(22)
Nieoficjalne źródła donoszą o deficycie 8-rdzeniowych i 10-rdzeniowych procesorów z rodziny Core X firmy Intel. Producent nie może sprostać popytowi, przez co trudno jest „od ręki” kupić nowy procesor z rodziny HEDT. Wygląda na to, że Intel tak bardzo spieszył się z premierą, że nie zagwarantował odpowiednich zapasów magazynowych. Niestety 8-rdzeniowe i 10-rdzeniowe Core X to duże układy, przez co ich produkcja jest stosunkowo trudna i wyprodukowanie określonej ilości egzemplarzy jest trudniejsze niż w przypadku prostszych CPU dla średniej półki cenowej.

Co gorsza TOPowe układy dla platformy HEDT są produkowane w tych samych fabrykach i na tych samych liniach na których Intel wytwarza serwerowe Xeony. A ponieważ marża na Xeonach jest wyższa, więc to te procesory mają wyższy priorytet.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. kolejny wirtualny procesor intela który istnieje tylko na papierze (autor: DrLamok | data: 19/07/17 | godz.: 07:29)
    ...

  2. heheszki (autor: faf | data: 19/07/17 | godz.: 08:29)
    "Producent nie może sprostać popytowi"

    czyt.: Pruducent ma bardzo niski uzysk z wafla.... :)


  3. co ten intel odkasztnia (autor: Wyrzym | data: 19/07/17 | godz.: 08:33)
    tyle lat przewagi, tyle lat dodawania po 1% to ja myslalem ze oni w sejfie maja +3 generacje do przodu gotowe, a tu sie okazuje ze zwyczajnie spali.

    Btw. cena tych procesorow jest malinowa ^^


  4. Ludzie rzucili się na te procesory, stoją w pare dni w kolejkach (autor: Sony Vaio Surprise | data: 19/07/17 | godz.: 09:12)
    Niedługo producent wprowadzi kartki i zapisy, bo niektórzy kupuja po 10 sztuk. Procesor petarda, urywa ręce, wysadza z kapci. Mój ci on.

  5. @03 (autor: kombajn4 | data: 19/07/17 | godz.: 09:30)
    Intel "odkaszatnia"dokładnie to samo co robił od lat. Pamiętam jak w czasach Penium 4 rozmawiałem ze znajomym serwisantem ze sklepu komputerowego który pokończył różne kursy Intela miał ścianę obwieszoną dyplomami i z roziskrzonym wzrokiem opowiadał jak to Intel w laboratoriach ma procesory co pracują z prędkością 10 GHz ale ich nie wypuszcza na rynek bo by konkurencje zabił zamiótł pod dywan i przez lata ludzie nie musieli by kupować nowego procesora i takie tam farmazony. Wypisz wymaluj coś jak Sony Vaio tyle że wypić flaszkę się z nim dało. Noo.. a niedługo po tej naszej rozmowie AMD wypuściło Athlona 64 i znajomy serwisant zrobił się dziwnie posępny gdy Intel jakoś nie wypuścił procesora zamiatającego Athlona64 pod dywan. A obecnie ? A obecnie to ja po premierze Kaby Lake tutaj na stronie pisałem że zastanawiam się czy aby Intel nie doszedł do kresu możliwości optymalizacji wiekowej już architektury Core. Oni chyba fizycznie nie są w stanie wycisnąć z tych procesorów wyższej wydajności. A o nowej architekturze jakoś nie słychać. Nowej nie w sensie core 8000 czy core 9000. A przykład z wpadką AMD przy Buldożerze pokazuje że jednak potrzeba dłuższego okresu czasu żeby stworzyć nową architekturę od podstaw, więc nie spodziewał bym się cudów w wykonaniu Intela w najbliższym czasie.

  6. Intel powinien (autor: Overlockers | data: 19/07/17 | godz.: 10:54)
    znowu Izraelskiemu oddzialowi zlecic opracowanie nowej arch, jak to zrobili z Core(to nie pomysl Amerykanów a Izraelczyków ta arch) . Lub w koncu pozwolic polskiemu oddzialowi Intela sie tym zając, znając potencjał myślowy pomysłowy i cwaniactwa(w dobrym tego slowa znaczeniu) Polaków opracowaliby przełomowa architekturę :D Ale niestety, pamietam wywiad z Polakiem który jest wice szefem Intela i powiedział że Polacy nie sa gotowi projektować procesorów. Fakt żadna szkola tego w kraju nie uczy raczej nie ma tez zadnych kursów czy to weekendowych czy zwyklych o tym kierunku heh

  7. Z tą sprzedażą i9 może... (autor: Mario1978 | data: 19/07/17 | godz.: 12:20)
    być ziarnko prawdy gdyż w takim okresie czasu będąc samodzielnym liderem i nie mając konkurencji wypracowało się swoją renomę więc są ludzie ,którzy nie potrzebują testów bo markę znają dla Siebie tylko jedną jednak czasy w jakich teraz żyjemy i wiedza jaką możemy zdobyć za pomocą internetu jest nie porównywalna z tym co było kiedyś dlatego zazwyczaj osoby z zasobnym portfelem mogą sobie na takie coś pozwolić bo nie problem dla nich platformę zmienić gdy okaże się ,że jednak konkurencja ma lepsze rozwiązanie.
    Bez osób ,których cena nie interesuje NIEBIESCY nie mieli by tak łatwo a zbliżające się premiery zweryfikują plany wydawcy zaś zaporowe ceny jakie firma dominująca stosuje zostaną szybko zweryfikowane faktem ,że sprzedaż platformy firmy konkurencyjnej będzie opierała się na oczekiwaniu dostawy bo taka rzeczywistość się Nam wyłania.
    Pytanie czy osoby ,które będą chciały HEDT AMD kupić będą w stanie tyle czekać czasu na dostawy czy jednak wezmą INTELA:).


  8. @Mario1978 (autor: ligand17 | data: 19/07/17 | godz.: 14:09)
    Czy możesz zacząć pisać po polsku? Bo tego się nie da czytać...

  9. hehe widze ze svs w formie... (autor: gantrithor | data: 19/07/17 | godz.: 15:27)
    a co do intela to grubymi nicmi szyte ten 10 rdzeniowy proc to troche niewypal w grach slabiej wypada niz 4 rdzeniowy kaby lake w wielordzeniowych aplikacjach sa ryzeny z przewaga 40% cena/wydajnosc i podczas obciazenia pobiera ponad 400W energi tak naprawde to nie mam pomyslu dla kogo jest ten procesor.

  10. DrLamok ma rację (autor: CharlieBrown | data: 19/07/17 | godz.: 15:42)
    Dodatkowo jako towar"deficytowy" cena procesora wzrośnie.

  11. do gierek AMD Ryzen wystarczy, ale... (autor: g5mark | data: 19/07/17 | godz.: 15:56)
    ...nie wiem czy wiecie,ze zarowno pare dobrych lat temu gdy jeszcze panowaly Pentiumy i odpowiedniki AMD to to firewalli byly wkladane Celerony i Pentiumy 4 ktore mialy dobre jak na tamte czasy rozwiazania jedno watkowe. Jest to kontynuowane dotychczas przyczym Celerony zastepiono Core i7 a Pentiawki - Xeonami. Nie bede ujawnial do ktorego producenta ale znawcy tematu z pewnoscia to wiedza. Najlepiej zarabia sie na biznesie, Intel ma sie dobrze i wcale nie bedzie sie mial gorzej. Wszak CPU to nie jest ich jedyna galaz ktora produkuja. Maja duuuzo gotowki i moga opracowac zupelnie nowa architekture w przeciagu 18 miesiecy. Nie chodzi o to zeby ktorego kolwiek producenta zmiatac z powierzchni ziemi. Zapewnie slyszeliscie 2 lata temu gdy intel przejal producenta procesorow ASIC to serverow firmy Altera ? To byla perla w koronie Intela za ktora zaplacili prawie 17 miliardow dolarow. W 2001 roku przejeli Xircom'a - producenta w dziedzinie telefonii i telekonferencji.
    Intel moglby z latwoscia przejac AMD zwlaszcza ze mial i ma problemy finansowe ale tego nie zrobi bo zostalby pstawiony pod sciana do urzedow antymonololowych nie tylko w USA, ale w europie i Japonii. Predzej widze tutaj kooperacje - Intel daje CPU AMD GPU do nowych APU. To jest wiecej niz mozliwe, skoro Apple dostaje swoje GPU od Imagination technologies i ten alians trwal przez wiele lat, dlaczego by nie Intel-AMD ? HGW


  12. @04 (autor: easymike | data: 19/07/17 | godz.: 16:39)
    Dobre:)

  13. g5mark (autor: Markizy | data: 19/07/17 | godz.: 17:56)
    gdyby w konsolach miała nastąpić kooperacja to już dawno by nastąpiła. Ponadto teraz w ogóle nie ma potrzeby robić takiej kooperacji. Architektura zen jest dobra i ma perspektywy na lepiej. Dodatkowo apple używało GPU Imagination technologies ale w telefonach a nie stacjonarkach. GPU w stacjonarnych dostarcza AMD natomiast CPU Intel.

    Ponadto opracowanie architektury to jedno, jej wdrożenie to drugie. W czasach gdzie mieli forsy jak lodu (mimo że zaczęło topnieć po trochę) to nie byli szybko wydać lepszej architektury od AMD, nadrabiali tylko Hz. A przecież w tamtym czasie procesory były dużo mniej złożone niż dziś.

    Ogólnie cały ten twój wywód jest jakiś słaby.


  14. ad up (autor: Saturn64 | data: 19/07/17 | godz.: 19:21)
    5 lipca pojawiła się informacja:
    Intel udostępnił na swojej stronie ofertę pracy dla doświadczonego inżyniera, który miałby pracować w zespole zajmującym się opracowaniem nowej architektury CPU. W ogłoszeniu znalazły się oczywiście wymagania dla kandydata i zakres jego obowiązków. Co istotne, to nie pierwsza tego typu oferta, bo podobna została opublikowana pod koniec ubiegłego roku.
    Intel szuka osoby, która miałaby dołączyć do zespołu zajmującego się tworzeniem architektury Next-Generation Core (NGC). Inżynier będzie kierował zespołem zajmującym się walidacją opracowanych rozwiązań. Jego zadaniem będzie przygotowanie narzędzi służących do sprawdzenia, czy opracowywana architektura spełnia postawione założenia. Pracownik ma rozwijać proces walidacji przez stworzenie własnej metodologii, badanie nowych technik, wykorzystanie emulacji, czy korzystanie z platform wirtualnych.
    Kandydat na to stanowisko musi posiadać co najmniej 4 lata doświadczenia w pracy przy podobnych projektach. Powinien też bardzo dobrze posługiwać się minimum jednym językiem programowania (Intel wymienia m.in. C/C++, Python, Java i Perl) i znać się na niskopoziomowym kodzie. Musi ponadto umieć pracować w zespole i radzić sobie z wykonywaniem zadań pod dużą presją czasu .
    Zatrudniony inżynier będzie pracował w Hillsboro w stanie Oregon. W swojej ofercie Intel wspomina, że celem firmy jest przygotowanie rewolucyjnej architektury mikroprocesorów, która będzie wykorzystywana przez kolejną dekadę. Nie jest niestety jasne, kiedy pierwsze chipy NGC trafią na rynek. Serwis The Motley Fool, który jako pierwszy opisał całą sprawę, podaje, że prace nad architekturą miały rozpocząć się na początku tego roku, a premiera może nastąpić po przejściu Intela na proces 7 nm. Tym samym następcę Core powinniśmy zobaczyć najwcześniej w 2021 roku.
    Źródło: The Motley Fool


  15. @14 (autor: kombajn4 | data: 19/07/17 | godz.: 21:02)
    No i tak jak pisałem nowej architektury nie wyciąga się z kapelusza ale jeżeli oni dopiero na początku roku rozpoczęli prace to ktoś za to beknie w Intelu. Pytanie teraz brzmi czy AMD udźwignie opcje żeby jeden zespół inżynierów rozwijał Zena a drugi opracowywał następce bo naprawdę nie chciał bym żeby 2021 roku okazało się że Intel wypuszcza nową architekturę i po paru latach zdrowej dla klienta konkurencji wrócimy do monopolu i zastoju.

  16. cd... (autor: kombajn4 | data: 19/07/17 | godz.: 21:04)
    No chyba że Intelowi z tej nowej architektury wyjdzie cud techniki na wzór Pentium 4 Willamette .....

  17. @16. (autor: g5mark | data: 19/07/17 | godz.: 23:46)
    podkupia ludkow z AMD za stawke x2, wtedy firma a wlasciwie architektura ktora stowrzyla rzeczywiscie przejdzie w faze Zen...:)

  18. Intel i jego proce (autor: Conan Barbarian | data: 20/07/17 | godz.: 00:00)
    Intel i jego proce mam centralnie w tyłku.

  19. @13. (autor: g5mark | data: 20/07/17 | godz.: 00:01)
    myslisz ze im topnieje,nie sadze. zobacz na wyniki. Kto jest pod kreska ? Za zeszly rok mieli rekordowe wyniki ponad prawie 60mld $, ponad 10mld $ zysky na czysto- , 7% wyzszy przychod rok do roku. AMD za 2016 mial przychod na poziomie 4.2mls $ (ponad 10 kroptnie mniejszy), strata ponad 300mln. AMD marza brutto 23% , Intel marza brutto 60%. Na takiej marzy AMD nie ma co nawet myslec o konkurowaniu na dluzsza mete

  20. g5mark (autor: Markizy | data: 20/07/17 | godz.: 06:40)
    topniało im w czasach p3/p4, kiedy to dawali wielkie rabaty hp dell i innym żeby nie sprzedawali rozwiązań AMD. Jakby nie było trwało to ładnych parę lat. Obecnie to im tylko zysku ubędzie.

  21. Off TOP SV (autor: Misiewicz.B | data: 20/07/17 | godz.: 13:49)
    http://antyweb.pl/wywiad-profesjonalny-troll/

  22. @20. (autor: pwil2 | data: 20/07/17 | godz.: 14:25)
    Może tym razem komisja UE by im dowaliła ze 20mld euro i byłby spokój. A jeszcze lepiej czasowy zakaz sprzedaży procesorów na terenie UE. ;-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.