Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 11 grudnia 2017 
    

OC podrożało. Co będzie dalej?


Autor: materiały partnera | 00:02
(2)
2016 w pamięci kierowców zapisał się jako rok podwyżek składek OC. Dziś, choć nie rosną już one tak szybko, nadal są wyższe niż przed rokiem. A to powinno skłonić cię do tego, by dobrze przemyśleć wybór kolejnej polisy.

Rok 2016 to dla polskich kierowców przede wszystkim czas podwyżek składek OC. UOKiK przeprowadził nawet badanie, które miało sprawdzić, czy rosnące ceny nie są wynikiem zmowy cenowej ubezpieczycieli. Kontrola nie wykazała jednak żadnych nieprawidłowości, a jej wykonawcy wskazali zupełnie inne przyczyny tego stanu rzeczy. Ten niekorzystny dla polskich kierowców trend utrzymał się także w 2017. Co jednak spowodowało wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych? Jak sytuacja zmieni się w najbliższym czasie? Jak radzić sobie ze stale drożejącym OC?


Dlaczego OC drożeje?


Wzrost wysokości składek obowiązkowego ubezpieczenia OC jest w największej mierze wynikiem zaniżania cen, które firmy jeszcze kilka lat temu stosowały by przyciągnąć klientów. Okazało się jednak, że rezerwy ubezpieczalni nie wystarczają do tego, by pokryć wszystkie roszczenia. By zdobyć środki na wypłatę bieżących odszkodowań, stopniowo podnosiły stawki. W 2016 poziom wzrostu okazał się największy od lat, bo w skali całego roku wyniósł aż 56%. W mijającym roku stawki nadal rosły, ale nie tak szybko, jak w poprzednim. To zaś sprawia, że wielu kierowców z niepokojem myśli o podpisaniu kolejnej umowy. Czy słusznie?


Ceny OC – co będzie dalej?


Wiele wskazuje na to, że nie, bo w ostatnich miesiącach podwyżki co prawda odnotowano, ale były one właściwie minimalne. Co więcej, tegoroczne wakacje w branży ubezpieczeniowej minęły bez żadnych podwyżek, a przeciętna składka za OC plasowała się na stałym, wynoszącym niewiele ponad 750 złotych poziomie. I choć różnica w stosunku do analogicznego okresu w 2016 jest naprawdę spora (wówczas płaciliśmy przeciętnie ponad 100 złotych mniej), to sam fakt pozwala spojrzeć w przyszłość z nieco większym optymizmem.


Jak znaleźć tańsze OC?


Niemały pułap cen to z kolei najlepszy powód, by staranniej wybrać ofertę przy podpisywaniu nowej umowy. W znalezieniu najtańszego ubezpieczenia pomoże porównywarka OC. Dzięki temu narzędziu możesz szybko uzyskać dostęp do szczegół polis proponowanych przez różnych ubezpieczycieli i wybrać wśród nich tę, która będzie dla ciebie najbardziej opłacalna. Jedną z takich aplikacji znajdziesz na stronie www.wygodnie.pl. Dzięki ofertom zebranym przez Wygodnie.pl unikniesz pomyłek, których efektem będą zbędne wydatki przez cały okres obowiązywania umowy.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Kilka lat temu (autor: @lek | data: 13/12/17 | godz.: 12:31)
    płaciłem za auto z 1999 roku około 350zł, a teraz płacę ponad 700 złotych, wiec ja się pytam, dlaczego płacę teraz 100% więcej, a zniżek mam 60%?
    To zmowa pomiędzy zakładami ubezpieczeniowymi, a obecnym rządem, żebyśmy kupowali nowe auta (na które z resztą mało kogo stać), bo oc jest prawie równe z wartością 18-letniego auta.


  2. Hmmm... mało płacisz... (autor: DrLamok | data: 14/12/17 | godz.: 09:57)
    W Uk ubezpieczenie auta średnio kosztuje 2400PLN na rok, a świeżo upieczony młody kierowca płaci około 18 000PLN za pierwszy rok. Na ubezpieczenie w poważnej firmie młody kierowca nie ma szans, jest tylko parę firm "krzak" które ubezpieczą.

    Zniżki maks 50% po 20 latach.
    Na wysokość ubezpieczenia wpływa wszystko, miejsce zamieszkania (kod pocztowy), twój zawód, roczny przebieg, to czy jesteś singlem czy żonaty, to czy masz dzieci poniżej 16 roku życia, punkty i z 50 innych rzeczy.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.