Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 30 sierpnia 2002  
    

The Bat! w wersji 1.62 Beta2


Autor: DYD | 13:50
(4)Komentarzy (4)
The Bat! z firmy RITLABS jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę lokalnego serwera pocztowego. The Bat! wykonuje wszystko, czego można oczekiwać od programu pocztowego, a nawet jeszcze więcej. Najnowszą wersję BET można pobrać stąd lub z ftp.twojepc.pl (1.58 MB). Lista zmian tutaj.

Windows Commander 5.10


Autor: DYD | źródło: Fileconnect | 13:33
(1)Komentarzy (1)
Co prawda na stronie Ghisler.com jeszcze cisza, to na Fileconnect ukazała się nowa wersja (5.10) bardzo popularnego i znanego programu Windows Commander. W skrócie, Windows Commander (shareware) jest to nakładka na system operacyjny Windows 95/98/ME/NT/2000/XP ułatwiająca zarządzanie plikami i katalogami, a także pomagającą przy kopiowaniu, archiwizowaniu i usuwaniu danych. Najważniejsze zmiany wersji 5.0 to wsparcie dla Windows XP themes, wbudowany packer TAR i GZ, download manager i SOCKS4+5 proxy support w kliencie FTP. Najnowszy Windows Commander 5.10 dostępny jest stąd (1.30 MB) lub z ftp.twojepc.pl.

Netscape w wersji 7.0


Autor: DYD | źródło: BluesNews | 12:18
(3)Komentarzy (3)
Na stronie firmy Netscape od dziś dostępna jest najnowsza przeglądarka Netscape w wersji 7.0. Program posiada pełne wsparcie dla systemów Windows XP i Mac OS X oraz wiele nowych opcji i liczne optymalizację w Netscape Navigator. Pakiet zawiera także pocztę Netscape Mail, komunikator Netscape Instant Messenger, Netscape Composer (tworzenie stron WWW), oraz książkę adresową Netscape Address Book. Netscape 7.0 posiada także nowości Quick Launch (szybsze uruchamianie przeglądarki), Tabbed Browsing (organizuje kilka otwartych witryn na jednej stronie przeglądarki), Click-to-Search (łatwe wyszukiwanie słów) oraz najnowszy Instant Messaging. Netscape 7.0 można instalować na platformach Windows 95, 98, 98SE, ME, NT 4.0, 2000, XP , Mac OS, Red Hat Linux 6.0, 6.2, 6.2, 7.0 (z X11 R6). Nie ma jeszcze dostępnej polskiej wersji językowej.

WinRamTurbo XP v1.9


Autor: DYD | źródło: FileFlash | 12:04
Komentarzy (0)
W Sieci na stronie WinRamTurbo.com ukazała się wersja 1.9 narzędzia WinRamTurbo XP, który złączy w w sobie funkcję menadżera pamięci, optymalizację systemu oraz przyspieszacz Internetowy. Z głównych funkcji jakie posiada WinRamTurbo to zwiększenie wydajności systemu poprzez poszerzenie zasobów wolnej pamięci RAM dla aplikacji i systemu operacyjnego. Wersję 30-dniową Trial przeznaczoną dla systemów Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP można pobrać stąd lub z naszego serwera (686 KB).

Super-pamięć Hynixa


Autor: Anitka | źródło: 4D | 11:08
(4)Komentarzy (4)
Hynix Semiconductor poinformował o opracowaniu najszybszych i najbardziej pojemnych układów pamięci dla aplikacji graficznych dostępnych na rynku. Przedstawiciele firmy twierdzą, że inni producenci będą dysponować podobną technologią nie wcześniej niż za trzy-cztery miesiące. Układy DDR o pojemności 256Mb są taktowane zegarem 350MHz, co pozwala na transfer z prędkością 700Mb/sekundę. To najlepszy wynik spośród wszystkich chipów 256Mb produkowanych obecnie. W tej chwili stosowane są rozwiązania z zegarem 333MHz.

Szybsze pamięci to możliwość sprawniejszej obróbki dużych plików graficznych I wydajniejsza praca z grafiką 3D. Nowe kości Hynixa trafią nie tylko komputerów osobistych, ale także serwerów, stacji roboczych, a być może również do konsol do gier i odtwarzaczy DVD. Wkrótce firma wprowadzi do swojej oferty układy 256Mb pracujące z częstotliwością 400MHz. Aktywna praca nad nowymi produktami może pomóc Hynixowi w znalezieniu inwestora. Wierzyciele borykającej się z problemami finansowymi firmy chcą ją sprzedać najpóźniej do grudnia. Wtedy bowiem rozpoczynają się w Korei wybory prezydenckie i sprawa Hynixa mogłaby stać się elementem kampanii politycznej, a tego wierzyciele i zarząd firmy chcą uniknąć.

Mobilny Radeon 9000


Autor: Anitka | źródło: 4D | 11:01
(1)Komentarzy (1)
Dzisiaj ATI wypuściło akcelerator graficzy Radeon 9000 przeznaczony dla notebooków. Producent chwali się, że to "pierwsza mobilna architektura quad-pipe 3D". To także pierwszy chip dla notebooków z obsługą DirectX 8.

Architektura quad-pipe pozwala na równoczesną obsługę 4 potoków renderingu. Tom's Hardware zauważa, że specyfikacja techniczna układu dla notebooków jest identyczna z wersją „stacjonarną”. ATI skierowuje mobilnego Radeona 9000 na rynek gier, do biur i biznesu multimedialnego. Sprzedaż chipa rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Już dziś wiadomo, że Radeon 9000 trafi do notebooków Medion Microstar i Compaq Presario 2800T.

Mniej serwerów


Autor: Anitka | źródło: 4D | 10:38
Komentarzy (0)
Wartość rynku serwerów w drugim kwartale bieżącego roku była o 13% niższa, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – donosi firma Dataquest. Obroty branży między kwietniem a czerwcem wyniosły 10,1 mld USD – rok wcześniej było to 11,6 mld USD. Spadły wpływy wszystkich liczących się na rynku producentów.

Liderem branży wciąż jest IBM, który kontroluje 29,6% rynku (rok wcześniej firma generowała 27,9% obrotów branży). Wartość sprzedanych przez IBM serwerów spadła jednak z 3,24 mld USD do 2,99 mld USD. Na drugim miejscu znalazł się Hewlett-Packard z udziałem 24,7% (rok wcześniej: 27,4%). Trzecie miejsce to Sun z udziałem 18,4% (wcześniej: 16,6%) i Dell – 7,2% (6,5%).

Więcej telefonów...


Autor: Anitka | źródło: 4D | 10:04
Komentarzy (0)
Wydaje się, że sprzedaż telefonów komórkowych powoli zaczyna rosnąć – w drugim kwartale na całym świecie sprzedano 98,7 mln aparatów, czyli o 0,8% więcej, niż przed rokiem. Pierwszy kwartał roku był o 3,8% gorszy niż analogiczny okres roku ubiegłego, niemniej wzrost sprzedaży w drugim kwartale daje nadzieję, że w ciągu całego roku sprzeda się 420 mln telefonów.

Analitycy firmy Dataquest podają, że pod koniec roku rynek czeka silne ożywienie. Wszystko za sprawą nowych modeli z kolorowymi wyświetlaczami i usług MMS, które są już wprawdzie dostępne od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz pojawiają się w przystępnych cenach. Dataquest opublikowało też ranking firm, które sprzedały najwięcej telefonów w pierwszym kwartale. Prowadzi oczywiście Nokia (35,089 tys. sztuk), przed Motorolą (15,496 tys. sztuk) i Samsungiem (9,342 tys. sztuk).

 
Czwartek 29 sierpnia 2002

Nowe Detonatory 40.41 dla Win2K/XP...


Autor: Kilgor | źródło: Board | 17:57
(14)Komentarzy (14)
...które ponoć mają dodać 25%-owy przyrost prędkości! Na stronie Nvidia można znaleźć najnowszą wersje sterowników Detonator dla systemów Windows 2000/XP. Z opisu na stronie wynika, że najnowsze sterowniki głównie dla GeForców mają być szybsze o uwaga 25%. Dodatkowo wnoszą nowy panel zarządzania i nView w wersji 2.0. Powyższe "cudowne" sterowniki można już pobrać bezpośrednio z ftp.twojepc.pl (9.03 MB). Jak zawsze testujecie je na własną odpowiedzialność. Kilka opinii o tych "dętkach" znajduję się u nas na Boardzie.

Hakerzy walczą z RIAA


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:54
(2)Komentarzy (2)
Po raz drugi w tym miesiącu strona internetowa organizacji Recording Industry Association of America (RIAA) padła ofiarą ataku hakerskiego. Środowy atak był jednak mniej poważny niż ten sprzed miesiąca, kiedy to strona RIAA była zablokowana przez 4 dni. W środę rano na stronie RIAA można było przeczytać komunikaty propagujące wymianę plików muzycznych i skorzystać z łącza do serwisu Kazaa. Przedstawiciele RIAA wyłączyli stronę na kilka godzin, w tym czasie przywracając jej „poprawny” wygląd.

RIAA twierdzi że piractwo sieciowe ponosi winę za spadek sprzedaży płyt CD, która podczas pierwszych 6 miesięcy 2002 r. była o 7% niższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Obecnie w amerykańskim Kongresie znajduje się projekt ustawy, złożony przez RIAA oraz MPAA (organizację broniącą interesów branży filmowej), która ma ograniczyć wymianę plików muzycznych w sieci. Niedawno RIAA wystosowała też do Verizon Communications żądanie udostępnienia danych personalnych abonenta zajmującego się nielegalną dystrybucją plików. Posunięcia RIAA spowodowały falę krytyki ze strony społeczności internetowej i właśnie z nimi łączy się włamania na stronę organizacji.

Nawigacja z Toyotą


Autor: DYD | źródło: 4D | 15:03
Komentarzy (0)
Toyota zaprezentowała wczoraj system G-BOOK. Dostarcza on informacje dla samochodowych systemów nawigacyjnych za pośrednictwem sieci komórkowej trzeciej generacji. Sprzęt do obsługi G-BOOK zadebiutuje w nowym modelu Toyoty, który do sprzedaży trafi jesienią bieżącego roku. W połowie roku 2003 standard G-BOOK będzie obsługiwany przez wszystkie systemy nawigacyjne Toyoty.

System opiera się na urządzeniu, które Toyota opracowała wspólnie z Matsushitą, oraz module komunikacyjnym zbudowanym przy wsparciu Denso i KDDI. Wśród usług jakie zaoferuje G-BOOK kierowcom znajdują się powiadamianie pomocy technicznej o awarii lub wypadku, przesyłanie informacji o pozycji samochodu pocztą elektroniczną oraz wsparcie w nawigacji podczas poruszania się po mieście. Usługa umożliwi także dystrybuowanie różnego typu informacji, które będą pojawiać się w formie komunikatu systemu nawigacyjnego

Na potrzeby G-BOOK powstał specjalny język programowania – G-BOOK-ML. Automatyzuje on pewne procesy, pozostawiając jednak klientom sporą swobodę konfiguracji – np. zmianę wyglądu menu. Toyota zamierza udostępnić program, który pozwoli na korzystanie z systemu G-BOOK za pośrednictwem telefonów komórkowych, handheldów i komputerów osobistych.

Athlon XP 2700+ 7 października?


Autor: DYD | źródło: x-bit | 12:55
(2)Komentarzy (2)
Według niektórych tajwańskich źródeł, 7 października AMD oficjalnie zaprezentuje procesor Athlon XP 2700+. Ten CPU jako pierwszy wyrób z platformy Athlon będzie wykorzystywał szynę systemową 333MHz. Nadchodząca nowość będzie oparta o najnowsze jądro Thoroughbred stepping, podobnie jak aktualnie dostępne Athlony XP 2400+ i 2600+. Zegar nowego procesora ze stajni AMD będzie wynosił 2.17GHz.

Nowa i szybsza magistrala na pewno doda trochę punktów wydajności w procesorach Athlon XP. Jest też dosyć jasne, że wzrośnie popularność platform Socket A obsługujących pamięci PC2700 (DDR333) DDR SDRAM. Dodajmy, że układy VIA KT400, NVIDIA nForce2 oraz SiS746 bez kłopotu obsłużą nadejście nowych procesorów AMD z 333MHz FSB. Także niektóre płyty z KT333 pozwolą użytkownikom na osadzenie nowych CPU z 333MHz FSB, jednakże nie wszyscy producenci gwarantują taką możliwość w swoich wyrobach.

Logitech QuickCam Zoom i Pro 4000


Autor: DYD | źródło: e-mail | 12:25
Komentarzy (0)
Logitech Europe oficjalnie zaprezentował dziś dwie zupełnie nowe konstrukcje kamer internetowych - QuickCam Zoom oraz QuickCam Pro 4000. Obie kamery wyposażone zostały w fnkcję DIGITAL ZOOM. Funkcja ta pozwala na cyfrowe przybliżanie i oddalanie rejestrowanego obrazu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można koncentrować uwagę osoby oglądającej na dowolnym elemencie z całości obrazu. Funkcja DIGITAL ZOOM to również kompromis dla osób które chcą pokazać obiekty oddalone, a nie chcą poruszać kamera internetową. DIGITAL ZOOM jest w stanie pięciokrotnie (x5) przybliżyć obraz.

Logitech QuickCam Pro 4000
QC Pro 4000 to następca słynnego modelu Pro 3000. QC Pro 4000 będzie najwyższym modelem wśród kamer internetowych pod względem zaawansowania technologicznego w ofercie firmy Logitech. QC Pro 4000 to przede wszystkim doskonała jakość obrazu oraz zaawansowane oprogramowanie do wszechstronnej obróbki sygnału wideo oraz dźwięku. Kamera używać będzie sensora 1.3 megapixela który pozwoli przechwycić obraz w standardowej rozdzielczości 640 x 480 i wyższej rozdzielczości interpolowanej. Sensor VGA CCD w który wyposażono QC Pro 4000 to najwyższe i najlepsze rozwiązanie dla komputerowej kamery internetowej. Do tego kamera wyposażona jest w funkcje DIGITAL ZOOM która umożliwia przybliżenie określonej części obrazu i to aż pięciokrotnie (x5). Ruchoma podstawa daje duże możliwości obracania kamerą w pełnym zakresie 360 stopni. Do pełnej komunikacji poprzez internet potrzebny jest również mikrofon - QC Pro 4000 posiada wysokiej jakości mikrofon cyfrowy który zapewnia krystalicznie czysty dźwięk. Dopełnieniem zestawu jest doskonałe oprogramowanie. » czytaj dalej

Bezpieczne media?


Autor: DYD | źródło: 4D | 12:02
(2)Komentarzy (2)
JVC zastosuje schemat "niełamliwego" zabezpieczenia przed kopiowaniem płyt CD-R. Algorytm o nazwie Root został opracowany we współpracy z japońską firmą Hudsonsoft. Klucz szyfrujący umieszczany na płytach po skopiowaniu generuje błędy i tym samym uniemożliwia korzystanie z nieautoryzowanej kopii. JVC liczy na sprzedaż swojego pomysłu innym producentom. Sposób zabezpieczenia może być używany do ochrony płyt DVD i innych mediów.

 
Środa 28 sierpnia 2002

Przegląd płyt pod Pentium 4


Autor: Lancer | 14:40
(69)Komentarzy (69)
Wraz z rosnącą popularnością platformy Pentium 4 na rynku pojawiają się coraz to nowe płyty główne współpracujące z tym procesorem. Jak to w życiu bywa - dla każdego coś miłego - wobec tego mamy do czynienia z produktami przeznaczonymi dla różnych klientów. Jak różne mogą to być płyty można się przekonać czytając ten przegląd. Tym razem zebrała się naprawdę miła gromadka. Od stosunkowo prostej i pozbawionej bajerów płyty Gigabyte GA-8IR533, poprzez nieco bardziej zaawansowane i kierowane do szerokiego grona użytkowników Abita BD7 II i zbudowanego na chipsecie SiS Asusa P4S533, aż po multimedialny kombajn w postaci wyrobu Abita IT7. Stawkę zamykają dwie płyty na układzie i850E przeznaczone pod pamięci RDRAM - „zwykły” Asus P4T533-C i Gigabyte GA-8IHXP druga płyty „all in 1”, dźwigająca na swym laminacie chyba wszystko co tylko dało się wlutować producentowi. Za dostarczenie tak szacownego grona do testów należy z tego miejsca podziękować firmom ACT i Simmtech i zaprosić na szczegóły. » czytaj dalej

Plextor: nowa nagrywarka zewnętrzna


Autor: Anitka | źródło: Alstor | 14:00
Komentarzy (0)
Firma Plextor poinformowała o rozszerzeniu oferty o model oznaczony symbolem PX-W4824TU. Zewnętrzny napęd z interfejsem USB 2.0 bazuje na wewnętrznej nagrywarce PX-W4824TA. PX-W4824TU zapisuje płyty CD-R z maksymalną prędkością 48x, dzięki czemu czas nagrania całej płyty 650MB wynosi mniej niż 3 minuty. Dodatkowo, nowy Plextor jako jeden z pierwszych na świecie zapisuje płyty CD-RW z maksymalną prędkością 24x. Odczyt płyt CD odbywa się z maksymalną prędkością 48x. Czas dostępu do danych wynosi poniżej 65 ms.

Tak jak w podstawowym modelu z interfejsem ATAPI, w PX-W4824TU zastosowano m.in. technologię VariRec, polegającą na możliwości regulowania mocy lasera podczas nagrywania muzyki w formacie CD-Audio. Wynikiem odpowiedniej regulacji mocy lasera jest znaczna redukcja współczynnika zniekształceń „jitter” podczas odtwarzania, co z kolei przekłada się na wyjątkowo czysty dźwięk porównywalny do brzmienia oryginalnej płyty tłoczonej. » czytaj dalej

Bezprzewodowe sieci 3COM


Autor: Anitka | źródło: e-mail | 13:55
Komentarzy (0)
3Com światowej klasy producent urządzeń do budowy sieci komputerowych przedstawił, kompletną ofertę produktów do tworzenia i rozszerzenia sieci przewodowej o dostęp bezprzewodowy. Zastosowanie koncentratorów AccessPoint, kart bezprzewodowych Wireless LAN PC Card i Buliding to Buliding Bridge 3Com pozwala na budowę sieci bezprzewodowej dopasowanej do wymagań każdego klienta.

AccessPoint 2000 jest najprostszym koncentratorem dedykowanym do budowy małych sieci bezprzewodowych w biurach, salach konferencyjnych oraz ze względu na niską cenę może być użyty do budowy sieci domowych: w lokalach mieszkalnych lub domach jednorodzinnych. Urządzenie posiada wbudowaną szyfrację 40 i 128-bitową zgodną z WEP zapewniającą podstawową ochronę danych.

AccessPoint 6000 jest przeznaczony dla średniej wielkości firmy i posiada dodatkową funkcjonalność w postaci zasilania koncentratora bezprzewodowego poprzez skrętkę, zaawansowane funkcje zabezpieczenia transmitowanych danych przez wprowadzenie dodatkowej 128-bitowej szyfracji z dynamicznymi kluczami (Dynamic Security Link - DSL). Szyfracja DSL wymaga dodatkowej autoryzacji użytkowników poprzez podanie nazwy użytkownika i hasła w celu uzyskania dostępu do sieci bezprzewodowej. AccessPoint 6000 jest w stanie obsłużyć do 1000 użytkowników (256 jednoczesnych). » czytaj dalej

Nagra wszystko...


Autor: DYD | źródło: 4D | 13:48
(4)Komentarzy (4)
Zewnętrzna nagrywarka DVR-ABH2 japońskiej firmy I-O Data obsługuje wszystkie formaty rejestracji danych. Urządzenie wypala płyty w formatach DVD-ROM, DVD-RAM, DVD-R i DVD-RW, a także kompakty w formatach CD-R i CD-RW. Dołączone oprogramowanie umożliwia pracę pod systemem operacyjnym Windows 98 lub nowszym

Sercem urządzenia jest układ GMA-4020B wspólnego autorstwa Hitachi oraz LG. Rozwiązanie to umożliwia nagrywanie w trybie DVD-RW z prędkością x2, w trybie DVD - z prędkością x1, zaś płyty CD-RW oraz CD-R – odpowiednio x 8 i x 12. Na razie urządzenie można kupić tylko w Japonii. Cena - 329 USD.

Corel na pokładzie HP


Autor: DYD | źródło: 4D | 13:03
(1)Komentarzy (1)
Hewlett-Packard zawarł umowę z kanadyjską firmą Corel, na mocy której od 1 września wszystkie komputery Hewlett-Packard serii Pavilion będą wyposażane w pakiet Corel's Word Perfect Productivity Pack, składający się z edytora tekstu Word Perfect oraz Quattro Pro. Kanadyjski software zastąpi kosztowniejsze oprogramowanie Office XP lub Works Microsoftu. Dla koncernu z Redmond to wielki cios – HP tylko w USA sprzedaje co roku 125 tys. komputerów.

Motherboard Monitor 5.2.0.0


Autor: DYD | 12:08
Komentarzy (0)
Dziś Alexander van Kaam poinformował mnie o nowej, oficjalnej wersji (5.2.0.0) znanego programu do monitoringu parametrów płyty głównej Motherboard Monitor. Motherboard Monitor informuje między innymi o temperaturze płyty głównej, napięciach, obrotach wiatraczków i oczywiście temperaturze CPU. Obsługiwane są następujące układy: LM75, LM78, LM78-j, LM79, LM80, WinBond W83781D, WinBond W83782D, WinBond W83783S, WinBond W83627HF, Asus AS99127F, GL518SM, GL520SM, ADM9240, ADM1021, ADM1020, MAX1016, MAX1016a, FMS2701, VIA686A, THMC10, THMC50, M810L, M810LR, M810LMR. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Alexa van Kaama. Program można pobrać ze strony autora mbm.livewiredev.com (1.68 MB) lub lokalnie z naszego oficjalnego mirrora (1.98 MB - zwiera Extra Languages z polskim językiem) tego utilsa.

Poprawka dla Internet Explorera


Autor: DYD | źródło: e-mail | 11:13
(3)Komentarzy (3)
Wojtek dał znać (dzięki!), że Microsoft kilka dni temu zamieścił zbiorczą poprawkę dla użytkowników przeglądarki Internet Explorer (Microsoft Internet Explorer 5.01, Microsoft Internet Explorer 5.5 oraz Microsoft Internet Explorer 6.0). Poprawka zbiorcza z sierpnia 2002 usuwa wszystkie dostrzeżone wcześniej luki w zabezpieczeniach dotyczące programu Internet Explorer oraz nowo wykryte luki w zabezpieczeniach. Więcej informacji o tym patchu znajduje się tutaj. Natomiast sama poprawka dostępna jest z tej strony.

ABIT wprowadza płyty AT7-MAX2 i KD7-RAID


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:54
(4)Komentarzy (4)
Płyty AT7-MAX2 i KD7-RAID - obie na bazie długo oczekiwanego chipsetu VIA KT400 - cechuje pełna kompatybilność z obecnymi i przyszłymi procesorami AMD AthlonXP. AT7-MAX2 i KD7-RAID wspierają stosowane obecnie szyny FSB 200 i 266 MHz, ale są zaprojektowane tak, by obsługiwać również procesory AthlonXP nowej generacji - z FSB 333 MHz.

ABIT AT7-MAX2 z Serillel ATA jest zbudowana jest na bazie chipsetu VIA KT400 i wyposażona w dziesięć portów USB 2.0, trzy porty IEEE 1394 (FireWire), kontroler Serial ATA RAID, układ sieci LAN 10/100-Mbit, 6-kanałowy kodek audio oraz ABIT SoftMenu. W skład zestawu z AT7-MAX2 wchodzi także najnowsza innowacja ABIT-a: Serillel ATA. Odtąd do czterech kanałów RAID podłączyć można dyski twarde IDE zarówno z równoległą, jak i szeregową wersję interfejsu ATA.

  
Od lewej: AT7-MAX2 i KD7-RAID

Model KD7-RAID jest "napędzany" chipsetem VIA KT400, który cechuje m.in. wsparcie dla magistrali USB 2.0, 6 slotów PCI oraz portu AGP w wersji 3.0 (transfery w trybie 8X). Cztery złącza pamięci w standardzie DIMM umożliwiają zainstalowanie do 3,5 GB pamięci DDR266 (PC2100) lub 2 GB pamięci DDR333/DDR400 (PC2700/PC3200). Płyta KD7-RAID, dzięki wbudowanemu kontrolerowi sieci LAN 10/100-Mbit, jest gotowa do szybkiej komunikacji za pomocą Internetu. W skład jej "arsenału" wchodzi także 6-kanałowy układ dźwiękowy wraz z towarzyszącym mu profesjonalnym, 24-bitowym cyfrowym interfejsem S/PDIF OUT. Kontroler HPT372 IDE RAID umożliwia pracę w trybach RAID 0, 1 oraz 0+1.

AMD wprowadza Athlona MP 2200+


Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:49
(2)Komentarzy (2)
SUNNYVALE, CA-27 sierpnia, 2002-AMD przedstawiło dzisiaj procesor AMD Athlon MP 2200+, oparty na najnowszej technologii AMD 0.13 mikrona z użyciem miedzi. Procesor produkcji AMD 0.13 mikrona pozwala procesorom osiągać większą wydajność przy niższym poborze energii i mniejszej powierzchni jądra. Dzisiejsza premiera oznacza przejście trzeciego członka rodziny procesorów AMD Athlon do technologii 0.13 mikrona. Procesory AMD Athlon dla komputerów przenośnych i desktop zostały przeniesione do tej zaawansowanej technologii wcześniej w 2002 roku.

"Użytkownicy biznesowi wymagają wyższej wydajności, aby zwiększyć produktywność, a nasz proces technologiczny AMD 0.13 mikrona pozwala to zrealizować," powiedział Ed Ellett, wiceprezes marketingu w AMD, Computation Products Group. "W dodatku menedżerowie IT mówią nam, iż potrzebują produktów o dłuższych okresach żywotności, aby sprostać napiętym budżetom wielu przedsiębiorstw. Dzięki stabilnej infrastrukturze procesora AMD Athlon MP - Socket A, AMD może pomóc obniżyć łączny koszt posiadania i chronić inwestycje firm w nowe technologie."

Systemy oparte na procesorach AMD Athlon MP 2200+ powinny być dostępne natychmiast od ponad 34 producentów na całym świecie. Procesor AMD Athlon 2200+ kosztuje $224 przy ilości 1000 sztuk. Więcej informacji o cenach można znaleźć na stronie www.amd.com/pricing.

 
Wtorek 27 sierpnia 2002

Nowe artykuły w polskiej Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 22:19
Komentarzy (0)
  • 'Dzikie Podkręcanie' - Przeźroczysty zasilacz: "Ostatnimi czasy można zaobserwować nową modę wśród użytkowników komputerów: modding obudów. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzanie zmian w wyglądzie swoich komputerów. Zwykle pierwszym krokiem jest przemalowanie całej obudowy na jakiś kolor. Później wycinanie otworów na dodatkowe wentylatory, zakładanie okien, oświetlenia i tak dalej i tak dalej... Możliwości są w zasadzie ograniczone tylko wyobraźnią i zasobnością portfela."

  • WinXP.pl - Windows XP SP1 wprowadza zmiany w WPA: "Już przed premierą Windows XP w sieci dostępnych było wiele cracków i "patch'y" wyłączających mechanizm aktywacji Windows XP - Windows Product Activation. Jego funkcjonowanie zostało pokrótce omówione w artykule: "WPA w skrócie". Wraz z Windows XP Service Pack 1 Microsoft wprowadza nowe techniki zabezpieczające, które umożliwią użytkownikom czerpanie pełnych korzyści z posiadania licencjonowanego oprogramowania oraz utrudnią życie piratom, którzy "kradną" te same korzyści."

  • VIA gospodarzem konferencji AGP 8X


    Autor: DYD | źródło: e-mail | 16:35
    Komentarzy (0)
    VIA Technologies, Inc. poinformował o zorganizowaniu Plugfest, imprezy dotyczącej wydajności grafiki AGP 8X w płytach opartych na chipsetach VIA Apollo P4X400 oraz KT400. Plugfest odbędzie się 28 sierpnia 2002 (środa), w Taipei International Convention Center, Tajwan. Otwarcie imprezy uświetni Microsoft oraz wiodący producenci grafiki, ATI oraz NVIDIA, którzy podkreślą znaczenie AGP 8x dla branży. Podczas Plugfestu odbywać się będą testy wydajności płyt głównych Socket 478 i Socket A, pochodzących od szerokiego spektrum producentów, w tym: Abit, Albatron, Acorp, Aopen, Azza, Biostar, Chaintech, DFI, ECS, EpoX, Giga-Byte, Iwill, Jetway, Micro-Star, Shuttle, Soltek, Soyo, Tyan.

    Oferujący karcie graficznej transfer 2.1GB/s, nowy, zaakceptowany przez przemysł IT standard AGP 8X umożliwia podniesienie jakości wyświetlanego obrazu oraz zwiększenie wydajności 3D podczas pracy w najwyższych rozdzielczościach. Impreza podkreśla zaangażowanie VIA w otwarte standardy i techniczną kompatybilność, gromadzi kluczowe firmy, które wdrażają do najnowszego hardware'u tę cechę. » czytaj dalej

    MAXDATA wchodzi na polski rynek


    Autor: DYD | 14:13
    (1)Komentarzy (1)
    MAXDATA AG - niemiecki producent komputerów PC, notebooków, serwerów i monitorów Belinea, w dniu dzisiejszym rozpoczął oficjalnie działalność w Polsce. Siedziba spółki MAXDATA Polska Sp. z o.o. pełniącej rolę polskiego oddziału MAXDATA znajduje się w Warszawie a prezesem jej zarządu został Jarosław Nowicki. Jednocześnie firma - jako pierwsza w kraju - zaprezentowała markowy komputer PC z procesorem Intel Pentium 4 taktowany zegarem o częstotliwości 2,8 GHz.

    "Wszystko wskazuje na to, że mimo trudnych czasów powiedzie się wprowadzenie pełnej oferty firmy MAXDATA na polski rynek. Startujemy z bardzo dobrym zespołem, który już dzisiaj liczy osiem osób. Nowoczesność i jakość produktów MAXDATA wybiegające daleko przed lokalne standardy oraz ich atrakcyjna cena pozwalają na podjęcie gry rynkowej" - mówi Jarosław Nowicki, szef polskiego oddziału. "Szacujemy, że w ciągu trzech lat uda nam się zdobyć około 15% polskiego rynku".

    Dystrybutorem wszystkich produktów firmy MAXDATA w Polsce została firma ACTION. Prowadzone są też rozmowy z dwoma innymi dystrybutorami. "Marka Belinea jest od wielu lat doskonale znana na polskim rynku i kojarzona z wysoką jakością i eleganckim designem." - powiedział Marcin Babiak odpowiedzialny za budowanie kanału sprzedaży. "Chcemy stworzyć naszym partnerom biznesowym warunki do tego aby współpraca z nami przynosiła im wymierne korzyści. Osiągniemy to poprzez sprawnie działające programy marketingowe i doskonały serwis" » czytaj dalej

    PDA made in Taiwan


    Autor: DYD | źródło: 4D | 13:05
    (1)Komentarzy (1)
    Tajwańska firma Asus - producent płyt głównych i kart graficznych - przedstawiła swój pierwszy palmtop o nazwie MyPal A600.

    PDA wyposażono w procesor Intela PXA 250 taktowany częstotliwością 400 MHz, 64 MB pamięci SDRAM i 32 MB pamięci flash ROM, mieszczącej system operacyjny palmtopa - Microsoft Pocket PC 2002. Nie zabrakło oczywiście kolorowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 240x320 w ponad 65 tys. kolorów. Litowo-jonowy akumulator zapewnia energię na 15 godzin ciągłej pracy.

    Z wymiarami 75 x 125 x 12,8 mm Asus MyPal A600 należy do najmniejszych i najlżejszych PDA w świecie.

    Tańsze i szybsze


    Autor: DYD | źródło: 4D | 12:05
    (5)Komentarzy (5)
    Intel, największy producent procesorów, zaprezentował wczoraj swój najnowszy chip Pentium 4, o częstotliwości taktowania 2,8 GHz. Z końcem wakacji nabiera rumieńców rywalizacja Intela i jego największego konkurenta, koncernu AMD, który na wrzesień zapowiada premierę najnowszego procesora Athlon XP 2600+. Dla podkreślenia, że nowa konstrukcja nie jest prototypem – jak pokazany na tegorocznych targach CeBIT chip 4Ghz – Intel zaprezentował procesory wbudowane już do komputerów. Producent zapewnia, że chipy trafią do sprzedaży już we wrześniu, w cenie ok. 510 USD za sztukę. Jednocześnie zapowiedziano dużą – sięgającą 60 proc. – obniżkę cen procesorów z rodziny Pentium III.

    XVid;-) wersja 1.6


    Autor: DYD | źródło: e-mail | 09:08
    Komentarzy (0)
    Piotr Zagawa, autor programu XVid;-) do odtwarzania filmów poinformował nas w dniu dzisiejszym o jego nowej wersji (1.6). Oto zmiany w bieżącej wersji:
    • dodany program instalacyjny
    • cztery skórki zostały dodane do pliku instalacyjnego programu, pozostałe dostępne są na stronie www, jako samoinstalujące się
    • opcja wyłączania automatycznego pobierania i ustawiania napisów do filmu (wartość -1 dla opcji 'Pobierz podobne pliki napisów)
    • możliwość ustalania dowolnego kształtu przycisków w skórkach (skórki z poprzedniej wersji programu, są niekompatybilne z aktualną, należy używać nowych)
    • przypisana funkcja PLAY, jako drugi stan funkcji PAUSE, czyli odtwarzanie/pauzowanie przyciskiem Pauza
    • poprawione przesuwanie okna player'a przez kliknięcie w dowolnym miejscu okna programu
    • poprawione wyświetlanie w polach tekstowych głównego panelu
    • dodana opcja 'Opóźnienie rozpoczęcia odtwarzania z playlisty'
    • usunięte miganie wyświetlaczy napisów/cyfr przy szybkich zmianach wartości
    • dodany typ pliku *.divx dla funkcji otwierania pliku filmu
    • możliwość zmiany trybu wyświetlacza, przez kliknięcie na nim
    • dodany skrypt dla nowej wersji programu sterującego Girder (podkatalog Girder)
    • dodana opcja eksportu danych playlisty do pliku XML
    Dodatkowe skórki do programu, można pobrać z podstrony 'Pliki / Skórki'. Skórki są plikami wykonywalnymi (*.exe). Plik skórki należy uruchomić, a jego rozpakowanie nastąpi automatycznie do katalogu skórek odtwarzacza. Najnowszą wersje XVid;-) można pobrać z tej strony (932 KB).

     
    Poniedziałek 26 sierpnia 2002

    Novell spyta Cię kim jesteś


    Autor: DYD | źródło: 4D | 15:03
    Komentarzy (0)
    Novell wprowadza do Polski pakiet Novell Secure Access 1.5, zapewniający pełną kontrolę i sprawne zarządzanie tożsamością użytkowników sieci. Kontrolowanie dostępu do zasobów sieciowych ma kluczowe znaczenie dla wprowadzenia i utrzymywania bezpieczeństwa firmowej sieci. Jeśli składa się na nią wiele systemów operacyjnych i ważnych aplikacji firmowych, które wymagają osobnych mechanizmów uwierzytelniania, kontrolowanie dostępu do tych wszystkich systemów może być trudnym i czasochłonnym zadaniem. Novell Secure Access to zintegrowany zestaw oprogramowania, zawierający Novell Account Management 3.0 (nowość - zastapił on dotychczasowe rozwiązanie NDS Authentication Services 3.0), Novell Modular Authentication Service Enterprise Edition 2.0, Novell SecureLogin 3.0, Novell iChain 2.1 oraz BorderManager Enterprise Edition 3.7. » czytaj dalej

    Desktop po japońsku


    Autor: DYD | źródło: 4D | 14:27
    Komentarzy (0)
    Japońscy klienci IBM jako pierwsi w świecie mogą zaopatrzyć się w najnowszy komputer tego koncernu - IntelliStation E Pro 6216. Mimo rosnącej popularności notebooków IBM – twórca pecetów – nie rezygnuje z prac nad ulepszeniem linii komputerów biurowych. Najwyższy model IntelliStation E Pro 6216 wyposażony jest w procesor Pentium 4 taktowany zegarem 2,4 Ghz z chipsetem Intela 845E. Standardowa pojemność pamięci operacyjnej DDR to 256 MB, ale z możliwością rozbudowy do nawet 2 GB.

    Producenci nie zapomnieli również o multimediach. Karta graficzna Matrox Millenium G450 DVI w połączeniu z napędem DVD x 24 gwarantuje dobrą zabawę tak przy oglądaniu filmów, jak i grze. Kompletu wyposażenia dopełnia twardy dysk (standardowo 40 GB), cztery gniazda USB, dwa porty szeregowe, jeden równoległy oraz karta sieciowa Ethernet 10/100. Do Europy nowe komputery trafią w połowie września. Orientacyjna cena – ok. 2 tys. USD.

    TwojePC - co w trawie piszczy...


    Autor: DYD | 14:02
    Komentarzy (0)
    Dziś przedstawiam kilka informacji parafialnych dotyczących życia TwojePC. Po pierwsze przez ostatnie dwa tygodnie aktualizacja była trochę zaniedbywana, a wszystko przez okres urlopowy części redakcji w tym mój tudzież. Teraz wypoczęci i z zapasem sił bierzemy się do pracy, co na pewno zaowocuje większą dawką codziennych newsów i recenzji.

    Jeśli chodzi o nowe artykuły to jutro ukaże się już wykonany przez Lancera duży test płyt głównych. Tym razem zebrała się naprawdę miła gromadka. Od stosunkowo prostej i pozbawionej „bajerów” płyty Gigabyte GA-8IR533, poprzez nieco bardziej zaawansowane i kierowane do szerokiego grona użytkowników Abita BD7 II i zbudowanego na chipsecie SiS Asusa P4S533, aż po multimedialny kombajn w postaci wyrobu Abita IT7. Stawkę zamykają dwie płyty na układzie i850E przeznaczone pod pamięci RDRAM - „zwykły” Asus P4T533-C i Gigabyte GA-8IHXP druga płyty „all in 1”, dźwigająca na swym laminacie chyba wszystko co tylko dało się wlutować producentowi. Za dostarczenie tak szacownego grona do testów należy z tego miejsca podziękować firmom ACT i Simmtech.

    W następnej kolejności zaczniemy testować karty Matrox Parhelia (dzięki ACT) oraz Radeon 9000 (z firmy MiNT). Na warszat weźmie je nasz specjalista w dziedzinie grafiki - Kris. Mamy już także z Intel Polska procesor Pentium4 2.8 GHz, który dziś ma swoją oficjalną premierę oraz zestaw pamięci Corsair z firmy Dimm.pl. Wrzesień więc zapowiada się pracowicie...

    Nowa Sonda - cyfraki...


    Autor: DYD | 10:40
    (4)Komentarzy (4)
    Dziś startujemy z nową Sondą w której pytamy Szanownych Czytelników TwojePC o aparaty cyfrowe. Z uwagi na końcówkę wakacji, zapewne wielu z Was wykorzystało aparat (również cyfrowy) do utrwalania najróżniejszych wojaży. Ciekawi nas jak popularne jest to urządzenie i czy jesteście ze swojego "cyfraka" w pełni zadowoleni. Sonda dostępna jest w prawej kolumnie. Zapraszamy do udziału!

    PS. Szybki konkurs: pierwsza zarejestrowana osoba która w komentarzu do newsa (nie do Sondy) napisze jaki dokładnie model aparatu zamieściliśmy na zdjęciu, otrzyma od nas koszulkę TPC w kolorze beżu.

    Logitech MouseWare 9.73


    Autor: DYD | źródło: e-mail | 10:21
    Komentarzy (0)
    Kolega TnT dał znać że na odświeżonych stronach Logitech.com zostały zamieszczone nowe sterowniki MouseWare przeznaczone dla prawie wszystkich myszy i trackbali firmy Logitech. Mogą z nich skorzystać posiadacze takich urządzeń jak: MouseMan Dual Optical, MouseMan Traveler, Cordless MouseMan Optical, Cordless MouseMan Wheel, MouseMan Wheel, Wheel Mouse, Mini Wheel Mouse, First Wheel Mouse, Cordless TrackMan FX, Cordless TrackMan Wheel, Marble Mouse USB, TrackMan Marble Wheel (FX) i wiele innych. Najnowsza wersja (9.61) działa pod systemami Windows XP, Millennium, 2000, NT4.0, 98, 95 i dostępna jest z www.logitech.com (6.03 MB) lub z naszego serwera FTP.

    Detonatory 31.00 dla Windows 2000/XP


    Autor: DYD | źródło: Guru3D | 10:06
    Komentarzy (0)
    Hilbert z Guru3D podczas weekendu uploadował na swój serwer nowe wydanie sterowników Detonator w wersji 31.00! Drivery pochodzą z pakietu dla nForce w którym plik .inf (windows information file) posiada wsparcie tylko dla układów graficznych bazujących na nForce. Driver nForce posiadał certyfikat WHQL, jednakże po ingerencji w plik .inf WHQL nie jest już dostępny. Chłopaki z Guru3D przerobili ten sterownik aby współpracował ze wszystkimi kartami NVidii. Drivery datowane są na 30/7/2002 i pracują tylko pod systemami Windows 2000/XP. Plik można pobrać z guru3d.com lub lokalnie z ftp.twojepc.pl (6.89 MB).

    Nowa wersja CPU-Z


    Autor: DYD | źródło: FileFlash | 08:40
    Komentarzy (0)
    Z FileFlash dowiedziałem się o nowej wersji (1.14 z 25/08) informatora o procesorze i chipsecie płyty głównej CPU-Z. Ten mały program podobnie jak znany WCPUID (dostępny w dziale PLIKI) przedstawia nam informacje techniczne o naszym procesorze, chipsecie płyty głównej (obsługuje Intel i430TX, i440BX/ZX, i815/E/EP/EM, i845, i850, VIA Apollo VP3, Apollo Pro, Apollo Pro +, KX133, KT133, KT133A, AMD 751, 761, 762 (760MP) oraz status pamięci. W nowej wersji dodano wsparcie dla procesorów Celeron Tualatin, pokazuje nowe dane o procesorze oraz obsługę układu Intel i845. Program w wersji dla systemów Windows 95, 98, Me, NT4, 2000 można ściągnąć z www.cpuid.com (143 KB). Nowa wersja posiada m.in. nowy interfejs, wsparcie dla układów SiS645, SiS735, nVidia nForce series, Intel i440FX/LX, i810/E, i845E, i845G oraz support Cyrix M1 & M2, VIA C3 (Samuel, Samuel2, Ezra, Ezra-T).

        
    All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL