Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative
    

 

Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative


 Autor: Adam | Data: 21/11/22

Wygląd i oferowane interfejsy

Głośniki wysokotonowe są w Katanie V2X umieszone w górnej części obudowy, a średniotonowe w przedniej, gdzie dzielą przestrzeń z wbudowanym wyświetlaczem. W przeciwieństwie do stonowanego modelu Stage 360 przeznaczona dla graczy Katana aż krzyczy cała sobą, że mamy do czynienia ze sprzętem dla fanów elektronicznej rozrywki (w sensie tej bardziej interaktywnej niż filmy).


Katana V2X (kliknij, aby powiększyć)


Katana V2X (kliknij, aby powiększyć)

Co prawda listwa nadal ma bardzo prostą bryłę, którą w całości pomalowano na czarno, ale już elegancką siateczkę znajdziemy tylko z przodu, a dodatkowo w tym modelu wyświetlacz nie został za nią ukryty, a jest w pełni wyeksponowany. Podobnie jak znajdujące się w górnej części przetworniki, które dają nam znać, że mamy do czynienia z bardziej rozbudowanym sprzętem.

Nie mogło też rzecz jasna zabraknąć podświetlenia. W modelu Katana V2X ukryto je pod soundbarem, który jest przez nie od spodu podświetlany. Mimo iż jest to sprzęt dla graczy całość wygląda bardzo estetycznie. No a przynajmniej do momentu aż nie zażyczymy sobie ferii mrugających barw, bo takie ustawienie oczywiście też jest tu dostępne.


Katana V2X (kliknij, aby powiększyć)


Katana V2X (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli chodzi o zestaw wejść/wyjść, to mamy tu do czynienia z HDMI ARC, wejściem optycznym Toslink, AUX, USB-C, i złączem SXFI, a do komunikacji bezprzewodowej używany jest moduł Bluetooth 5.0. Jego funkcjonalność jest identyczna jak w modelu Stage 360.

Na koniec zobaczmy jak przedstawia się podświetlenie w Katanie V2X, które ma pięć trybów pracy (piąty tryb to wyłączenie podświetlenia). Jeden tryb świetlny reaguje w rytm muzyki, pozostałe trzy jedynie świecą same sobie. Jest także wyświetlacz na froncie prezentujący aktualne źródło dźwiękowe, ale nie tylko. Prezentowane są tutaj dla przykładu informacje czy aktualnie wspierane jest Dolby Digital, czy też otrzymujemy dźwięk w postaci PCM. Z kolei jeśli połączymy się przez Bluetooth, to wyświetli nam się nazwa podłączonego urządzenia. Wyświetlacz można w każdej chwili przyciemnić, lub całkiem wyłączyć korzystając z odpowiedniego przycisku z pilota. Przyjrzyjmy się tym barwnym efektom:

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative
 
 » Be Creative
 » Dolby Atmos w kompaktowej formie
 » Creative Stage 360
 » No dobrze, a jak ma się to w praktyce?
 » Ulepszona Katana V2X
 » Wygląd i oferowane interfejsy
 » Technologie stworzone z myślą o graczach
 » A jak to gra, ta Katana?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »