Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative
    

 

Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative


 Autor: Adam | Data: 21/11/22

Technologie stworzone z myślą o graczach

Na ilości głośników i wyglądzie zewnętrznym lista różnic się jednak nie kończy. W modelu Katana V2X znajdziemy bowiem zupełnie inny procesor dźwięku. A w zasadzie to dwa, bo oprócz układu Sound Blaster z technologią Acoustic Engine, dedykowanego bardziej tradycyjnym treściom znajdziemy tu też chip Super X-Fi UltraDSP.

Układ ten ma za zadanie poprawiać jakość dźwięku w grach, a nawet modyfikować go w taki sposób by w tytułach kompetytywnych zwiększyć szanse na wygraną. Przykładem takiego ulepszenia jest tryb zwiadowcy, który ma wyostrzać i podbijać najważniejsze dźwięki świadczące o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Mowa tu o takich sygnałach jak kroki przeciwnika, czy odgłos przeładowania broni. Innym zadaniem tego chipu jest generowanie tzw. „holograficznego” audio objawiającego się między innymi lepszym pozycjonowaniem źródeł dźwięku. Technika ta jest wykorzystywana między innymi w trybie bitewnym, który w grach FPS ma pomagać w dokładnym rozpoznaniu pozycji innego gracza. Chodzi tu rzecz jasna o zlokalizowanie przeciwnika, którego nie widzimy, po odgłosach jego krzątaniny.

Inne udogodnienia dla fanów interaktywnej rozrywki

Przy tym technologie zebrane w ramach rodziny Super X-Fi są dostępne nie tylko podczas odsłuchu z głośnika, ale też podczas grania na słuchawkach. Z tego też zresztą powodu na przednim panelu soundbara znajdziemy 4-polowe złącze audio do podłączenia słuchawek właśnie.

W listwę wbudowano też dwa mikrofony MEMS, których zadaniem jest komunikacja z innymi graczami. Jest to ukłon w stronę graczy PCtowych oraz użytkowników konsol Xbox, których pady nie posiadają wbudowanych mikrofonów. A przynajmniej nie posiadają ich wersje podstawowe.

Z myślą o graczach powstała też specjalna aplikacja w wersji na komputery z systemem Windows i Mac OS, a także na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Za jej pomocą możemy sterować wszystkimi parametrami urządzenia, od zmiany głośności, przez podświetlenie i dodatkowe tryby audio, a na equalizerze kończąc.

Gdyby jednak komuś nie pasowała aplikacja, to w zestawie z soundbarem znajduje się też tradycyjny pilot, choć nie daje on tyle możliwości zmiany parametrów co aplikacja.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative
 
 » Be Creative
 » Dolby Atmos w kompaktowej formie
 » Creative Stage 360
 » No dobrze, a jak ma się to w praktyce?
 » Ulepszona Katana V2X
 » Wygląd i oferowane interfejsy
 » Technologie stworzone z myślą o graczach
 » A jak to gra, ta Katana?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »