Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative
    

 

Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative


 Autor: Adam | Data: 21/11/22

A jak to gra, ta Katana?

Na pierwszy ogień podobnie jak w przypadku pierwszego soundbara idzie podłączenie przez Bluetooth smartfona i puszczenie materiału muzycznego z YouTube (różne gatunki, rock, pop, hihop, dance, rave). Mimo że siedzi tutaj ten sam codec SBC Bluetooth co w modelu Stage 360, to wrażenia z odsłuchu są dużo lepsze niż w pierwszym testowanym soundbarze. Dźwięk nie jest już przytłumiony, wyraźniejsze są tony wyższe i średnie. Mimo że nie powala bardzo dużą mocą, to jednak dźwięk jest ostry, dynamiczny i przyjemny w odsłuchu. Przy bardzo dużej głośności lub daniu na max, zaczynają nieco kłuć w uszy wysokie tony. Przy typowym odsłuchu jest jednak optymalnie zróżnicowana barwa zarówno wysokich, średnich i bassów (te ostatnie łatwo skorygować poprzez +/- na pilocie).

W przypadku gier i komunikacji z PC, mamy możliwość pobrania aplikacji Creative App, z poziomu której mamy wiele możliwości dostosowania dźwięku i podświetlenia do naszych oczekiwań. Aby urządzenie zostało wykryte w systemie należy je połączyć poprzez złącze USB z pecetem. Z ciekawszych funkcji aplikacji warto wymienić Acoustic Engine usprawniający dźwięk przestrzenny, czystość dźwięku (Crystalizer) czy Dialog+ wzmacniający głos w muzyce i filmach. W zakładce Oświetlenie mamy pełen wachlarz ustawień kolorystyki i rodzaju podświetlenia. Dekoder umożliwia podbicie dynamiki w materiałach Dolby Digital. Tryb Scout Mode usprawnia usłyszenie cichych dźwięków, co możę być przydatne w grach. Możemy także zapisywać dane ustawienia dźwięku i przypisywać je do jednego z sześciu specjalnych przycisków na pilocie. Nie zabrakło także miksera oraz korektora dźwięku, zaś w ustawieniach możemy sprawdzić wersje oprogramowania w Katanie. Sama rozgrywka przy użyciu Katany, zwłaszcza jak mamy listwę ustawioną blisko nas daje wiele frajdy. Wówczas czujemy od stóp (do głów) moc efektów dźwiękowych czy klimatycznej muzyki. Niskie tony rozchodzą się ciepło po naszym całym ciele kiedy damy odpowiednią moc. Oprawa dźwiękowa w grach mocno rośnie przy użyciu Katany V2X.


Creative app (kliknij, aby powiększyć)


Creative app (kliknij, aby powiększyć)


Creative app (kliknij, aby powiększyć)

Filmy odtwarzane przy użyciu Katany V2X także napełnią się odpowiednio dynamiczną sceną dźwiękową. Co do dźwięku przestrzennego mam podobne odczucia jak przy Stage 360. Mamy pewną namiastkę dźwięku otaczającego. W filmach jest wsparcie Dolby Digital 5.1, innych standardów niestety nie uświadczymy. Trochę szkoda, przydało by się choćby DTS, nie wspominając o DTS-X, Dolby Digital Plus czy Atmos. Przydałaby by się także aplikacja pod Androida oferujące te same funkcje co aplikacja pod Windows. Taki Crystalizer, wzmocnienie Dolby czy wyszczególnienie wokalu byłoby wówczas możliwe także bez podłączenia przez USB z pecetem.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative
 
 » Be Creative
 » Dolby Atmos w kompaktowej formie
 » Creative Stage 360
 » No dobrze, a jak ma się to w praktyce?
 » Ulepszona Katana V2X
 » Wygląd i oferowane interfejsy
 » Technologie stworzone z myślą o graczach
 » A jak to gra, ta Katana?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »