Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja Fritz!Box 7272 rozbudowany router DSL i WLAN 450 Mb/s
    

 

Recenzja Fritz!Box 7272 rozbudowany router DSL i WLAN 450 Mb/s


 Autor: DYD | Data: 19/05/14

Recenzja Fritz!Box 7272 rozbudowany router DSL i WLAN 450 Mb/sDziś w recenzji wystąpił Fritz!Box 7272 - jeden z nowszych routerów niemieckiej firmy AVM, właściciela marki Fritz!. Jest to model routera typu ADSL/ADSL2+ do łączy DSLowych (typu Neostrada), lecz współpracujący także z modemami kablowymi (np. UPC). Posiada bezprzewodowy WLAN 'N' do 450MBit/s, cztery porty LAN (w tym 2 x gigabit) oraz łącze dla 2 telefonów analogowych. Fritz!Box 7272 wyróżnia się dodatkowymi usługami w postaci pracy jako NAS/mediaplayer, wspiera system telefoniczny/stację bazową DECT obsługującą 6 telefonów bezprzewodowych, a także komunikuje się poprzez DECT z inteligentnymi gniazdkami FRITZ!DECT 200. Jak się spisał ten kombajn - zapraszam do lektury po odpowiedź.

Fritz!Box 7272 - wstęp i dane techniczne

AVM, niemiecki producent komunikacji sieciowej, właściciel marki Fritz! niedawno wprowadził na polski rynek nową serię urządzeń sieciowych, w tym trzy nowe routery. Firma w swoich najnowszych rozwiązaniach łączy urządzenia tworzące sieć domową z ideą "Smart Home" zmieniając własne flagowe produkty, czyli routery Fritz!Box, w mini centrum zarządzania inteligentnym domem. W ramach koncepcji Smart Home wielofunkcyjne routery Fritz!Box zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje oprogramowania Fritz!OS, dzięki którym nie tylko pełnią rolę multimedialnego centrum obsługującego całą sieć domową, ale mogą także kontrolować i zarządzać urządzeniami elektrycznymi podłączonymi do sieci domowej. Wszystkie premierowe produkty Fritz! wprowadzane na polski rynek: routery Fritz!Box 7272 i 7490, telefony DECT Fritz!Fon M2 i MT-F oraz gniazdka Fritz!DECT 200 mogą łatwo się integrować tworząc właśnie ideę Smart Home. Jedynie najtańszy model routera Fritz!Box 3272 nie wspiera tych możliwości, gdyż m.in. nie posiada standardu DECT, który służy do bezprzewodowej komunikacji z gniazdkami elektrycznymi Fritza czy telefonami DECT. Poniżej znajduje się lista aktualnych produktów marki Fritz! wraz z sugerowanymi cenami detalicznymi, które w wersji rynkowej są nieco niższe.
Fritz!Box 7272 obsługuje wszystkie połączenia z liniami ADSL oraz wszelkie połączenia telefoniczne. Posiada zintegrowany modem ADSL2+, możliwość działania z zewnętrznymi modemami, dwa gigabitowe porty LAN i dwa porty Ethernet 100Mbit/s. Producent mógłby jednak wprowadzić od razy 4 porty gigabitowe, zwłaszcza jeśli korzystamy z sieci kablowej (typu UPC). Wówczas trzeba "wpuścić" internet (WAN) do pierwszego portu, który jest gigabitowy. W efekcie pozostanie nam tylko 1 port gigabitowy do wykorzystania, a to trochę za mało. Do obsługi Wi-Fi zastosowano wysokiej prędkości sieć WLAN N 450 (MIMO 3x3), który ma zapewnić bezprzewodowy transfer danych z prędkością do 450 Mbit/s w paśmie 2.4 GHz. Oprócz tego, router 7272 wyposażony jest w zintegrowany system telefoniczny z bazą DECT do obsługi telefonii internetowej, analogowej, ISDN oraz IP.


Fritz!Box 7272 - porty i możliwości połączeń (kliknij, aby powiększyć)


Dane techniczne: Fritz!Box 7272

 • Router WLAN posiada serwer DHCP, maskowanie pakietów (IP-Masquerade) i translacje adresów sieciowych (NAT)
 • Zintegrowany modem DSL dla standardu ADSL (6 Mbit/s) oraz ADSL2+ (24 Mbit/s)
 • Współpracuje z nowym protokołem internetowym IPv6
 • Bezprzewodowe sieci WLAN wg 802.11n (na jeden zakres częstotliwości przypada do 450 Mbit/s brutto), kompatybilność z poprzednimi wersjami WLAN 802.11g i b
 • 2 x Gigabit LAN (10/100/1000 Base-T),
  2 x Fast Ethernet LAN (10/100 Base-T)
 • Szyfrowanie sieci WLAN metodą WPA/WPA2 Mixed Mode, WPA2, WPA, WEP-64 lub WEP-128
 • Tryb Eco WLAN i DECT zapewniają optymalną wydajność przy minimalnym zużyciu prądu
 • Port USB 2.0 dla urządzeń USB, takich jak drukarki lub nośniki danych do wspólnego użytkowania wewnątrz sieci; udostępnianie dysków wewnątrz sieci LAN, WLAN oraz w Internecie.
 • Serwer multimediów FRITZ!Mediaserver udostępnia muzykę, zdjęcia i video wewnątrz sieci
 • Wake on LAN: budzenie urządzeń sieciowych z trybu standby
 • Zapora sieciowa wraz z funkcja Stateful Packet Inspection i funkcja bezpiecznego udostępniania portów dla lokalnych serwerów
 • Średni pobór mocy: 6-8 W
Jest jeszcze mocniejszy router w ofercie, flagowy model AVM w postaci Fritz!Box 7490. Posiada on bardzo szybki standard bezprzewodowego AC, a trzy niezależne strumienie danych bezprzewodowych sieci WLAN wedle producenta zapewniają zwiększone odległości transferu danych. Model ten oferuje działającą w paśmie 5 GHz bezprzewodową sieć AC z teoretyczną prędkością do 1300 Mbit/s oraz jednocześnie używaną sieć bezprzewodową N z 450 Mbit/s, która operuje w paśmie 2,4 GHz. Jest wyposażony w gigabitowe porty LAN, porty USB 3.0, system telefoniczny i stację bazową DECT obsługując wszystkie rodzaje połączeń telefonicznych (analogowych, IP, ISDN). 7490 integruje także modem VDSL z technologią vektoringu, który pozwala osiągnąć prędkość ponad 100 Mbit/s w połączeniach z internetem na łączach telefonicznych (u nas to jeszcze pieśń przyszłości, ale może coś się ruszy niebawem). Model ten podobnie jak inne routery FRITZ!Box, pozwala na podłączenie zewnętrznych modemów oraz jest także przystosowany do łącz światłowodowych.

poprzednia strona (Fritz!Box 7272 - wstęp i dane techniczne)    -   następna strona (Router i jego właściwości zewnętrzne)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Fritz!Box 7272 rozbudowany router DSL i WLAN 450 Mb/s
 
 » Fritz!Box 7272 - wstęp i dane techniczne
 » Router i jego właściwości zewnętrzne
 » Fritz!Box 7272 w użytkowaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »