Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test czterech kamer od D-Linka, Annke i Vacos
    

 

Test czterech kamer od D-Linka, Annke i Vacos


 Autor: Adam | Data: 04/01/22

D-Link DCS-8300LHV2, ze wsparciem ONVIF i microSD

Teraz kolej na bardziej rozbudowaną wersję poprzednika. Tym razem przyjrzymy także modelowi od D-Linka, mianowicie DCS-8300LHV2, który jest ponad dwa razu droższy (ceni się za około 360zł) od wcześniej omawianego modelu DCS-6100LH. Podobnie jak poprzednik, tak też DCS-8300LHV2 jest niewielkich gabarytów stojąca kamerą przeznaczoną do użytku w domu czy mieszkaniu (na zewnątrz nie podziała). Rejestruje ona obraz w rozdzielczości 1080p, ale już do 30fps (obiektyw szerokokątny 110°), także z dźwiękiem mono 16kHz. Rejestrowany obraz jest zapisywany w formacie H.264. Kamera posiada komunikację dwustronną, więc można mówić do aplikacji i mieć odsłuch w kamerce. Dzięki wsparciu podczerwieni posiada tryb nocny (z widocznością do 5 metrów wedle producenta) i możliwość podglądu w całkowitej ciemności.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Czarna kamera DCS-6100LH i biała DCS-8300LHV2 (kliknij, aby powiększyć)

Konstrukcja kamery jest zbliżona do wcześniej opisywanego modelu DCS-6100LH, z tym że główka kamery jest tutaj okrągła i zastosowano biały kolor obudowy. Mamy więc do czynienia również z niewielką konstrukcją, wykonaną z matowego plastiku o dobrej jakości. Kamerę możemy łatwo postawić na płaskiej powierzchni, a główką kamery możemy obracać w każdym kierunku w zakresie 100° / 52° / 120°. Tak samo jak u poprzednika, jest możliwość przymocowania kamery do ściany czy sufitu, dzięki dwóm otworom w podstawie oraz dołączonym wkrętom w opakowaniu. Do zasilania kamery służy także port micro-USB, a w zestawie znajdziemy 150cm kabel oraz ładowarkę sieciową. Pobór prądu zmierzonym miernikiem wykazał zużycie niecałe 3W przez kamerkę DCS-8300LHV2. Z tyłu od spodu główki kamery znajdziemy port micro-USB, z boku slot na kartę MicroSD SDHC SDXC (max 256 GB) a także przycisk reset.

Do zarządzania kamerą służy aplikacja Mydlink od D-Linka dostępna na Android i iOS. W innej, starszej aplikacji tego producenta o nazwie Mydlink Lite (wciąż dostępnej) nie wykryje zarówno kamery DCS-8300LHV2 jak i DCS-6100LH. Aby kamerkę zainstalować w apce Mydlink wystarczy z poziomu aplikacji zrobić zdjęcie kodu QR na obudowie kamery i proces instalacji powinien w paru minutach zakończyć się sukcesem. W tej kamerze w porównaniu do DCS-6100LH jest możliwość korzystania z programów firm trzecich w tej kamerce. A to dzięki profilowi ONVIF S. Dzięki temu kamera będzie kompatybilna wieloma modelami sieciowych rejestratorów wideo i oprogramowania do zarządzania wideo przez ONVIF Profile S. Niedogodnością jest jednak korzystanie w danym momencie zarówno z aplikacji Mydlink jak i przez profil ONVIF (czyli np. w Synology Surveillance Station). Jeśli kamerę skonfigurujemy dla profilu ONVIF, wówczas w aplikacji będzie ona niedostępna do zarządzania. Można jedynie zrobić reset kamery, aby przywrócić jej działanie w dedykowanej aplikacji.

Działanie kamery w aplikacji Mydlink jest takie samo jak u poprzednika. Po konfiguracji mamy do wyboru ustawienie trzech trybów pracy: W domu, Poza domem oraz Drzemka. W zależności od wyboru tryb prywatności będzie włączony lub wyłączony (czyli monitoring będzie aktywny lub nie). Po wejściu do appki nie ma od razu poglądu obrazu z kamery, lecz trzeb kliknąć w Widok. Wówczas pokażę się obraz Audio/Video. Jeśli mamy urządzenie zarządzane przez inny system (ONVIF), wtedy dostaniemy tylko komunikat przy kamerze: Tym urządzeniem zarządza inny system.

Można w podglądzie zarządzać dźwiękiem, zrobić zdjęcie lub nagrać film. Rozdzielczość możemy zmienić w dwóch trybach: 720p i 1080p. Możemy jeszcze ustawić widok obrazu na cały ekran smartfona czy tabletu. To podstawowe funkcje. Mamy możliwość nagrywanie w chmurze mydlink (pierwsze 14 dni jest bezpłatne, później miesięcznie 21zł), do 5 kamer, full HD, nagrania są przechowywane do 14 dni. Kamera posiada slot dla karty microSD, więc nagrania mogą być realizowane za jej pośrednictwem. Do zarządzania nagraniami mamy specjalną sekcję w aplikacji Mydlink. Działa to całkiem sprawnie, jest oś czasu. Powiadomienia dodajemy na telefon z aplikacji o zdarzeniach (wykryciu ruchu). Mając kartę microSD w kamerze możemy włączyć nagrywanie ciągłe lub tylko Rejestrator zdarzeń.

Kamera współpracuje z Amazon Alexa i Asystentem Google, więc można mieć np. w Asystencie Google obraz live z tej kamery. Jakość obrazu jest praktycznie bardzo zbliżona do tej z kamery DCS-6100LH, z tym że jest więcej klatek na sekundę. Także im gorsze oświetlenie, tym obraz jest bardziej zniekształcony i mniej czytelny. Mamy tryb nocny w kamerze, który automatycznie włącza się kiedy zaczyna brakować światła. Jeśli jesteście ciekawi jak prezentują się nagrania z kamery, to przy opisie modelu z kamery Annke NC400 są porównawcze filmy przedstawiające jakość obrazu. Zakres widzenia (szeroki kąt) przez kamerę również jest taki sam jak u poprzednika.

Swobodne korzystanie z aplikacji Mydlink wymaga trochę przyzwyczajenia, szkoda że nie mamy od razu podglądu na wszystkie kamery, tylko trzeba klikać w wybrane aby mieć aktywny widok na żywo. Zarządzanie scenami i prywatnością także pozostawia nieco do życzenia w kwestii intuicyjności obsługi. Co do wad tego modelu, szkoda że nie można korzystać jednocześnie z profilu ONVIF oraz aplikacji Mydlink. Na plus jest obsługa microSD i możliwość zarządzania nagraniami i alertami z poziomu aplikacji. Sama kamera ogólnie pracowała w stabilnie.

D-Link DCS-8300LHV2 : cena 360zł : [ strona produktowa ]







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test czterech kamer od D-Linka, Annke i Vacos
 
 » D-Link DCS-6100LH, prosty monitoring w 1080p
 » D-Link DCS-8300LHV2, ze wsparciem ONVIF i microSD
 » Annke NightChroma NC400, zaawansowane funkcje i obraz
 » Vacos Cam IR, kamera IP z akumulatorem
 » Zdjęcia wszystkich kamer
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »