Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test czterech kamer od D-Linka, Annke i Vacos
    

 

Test czterech kamer od D-Linka, Annke i Vacos


 Autor: Adam | Data: 04/01/22

Vacos Cam IR, kamera IP z akumulatorem

Teraz będzie produkt z inną filozofią działania, mianowicie kamera zasilana z akumulatora. Oferowana w cenie 80USD (około 326zł) Vacos Cam IR bo takie nosi oznaczenie to zewnętrzna kamera 1080p, posiadająca tryb nocny, pracująca z użyciem wewnętrznej baterii. Producent nie podał pojemności akumulatora, zaś sama bateria ładowana jest przez kabel microUSB lub opcjonalnie przez panel solarny, który także można zakupić na stronie producenta (w kwocie 19 USD za sam panel). Kamera posiada wbudowaną pamięć eMMC o pojemności 16GB, a także możliwość zapisu danych w chmurze. Pierwsze 7 dni za darmo, a później możliwość wykupienia subskrypcji w cenie 16 USD za miesiąc (65zł). Można także kupić krótsze i dłuższe plany, od 3 dni aż po roczne terminy. Kamera może pracować wewnątrz lub na zewnątrz - producent ustalił wartości temperatur przy których może działać ich kamera w zakresie od -20 do 50C i poziom odporności na wodę IP65. Kamera współpracuje z systemami Amazon Alexa praz Asystentem Google, co umożliwia kontrolę kamery przez komunikaty głosowe.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Kamera ma bardzo obłą konstrukcję i ciekawe konstrukcyjnie stworzony system montażu kamery do ściany. Producent udostępnił dwie możliwości. Albo korzystamy z obrotowego uchwytu, którego przykręcamy do kamery. To rozwiązanie będzie lepsze jeśli chcemy montować kamerę na zewnątrz. Druga opcja, to magnetyczne połączenie kamery z uchwytem. Zarówno pierwszy jak i drugi system montażu wymaga wywiercenia otworów dla konkretnego uchwytu. Kamera od spodu posiada głośnik oraz złącze micro USB, umieszczone pod grubą zaślepką. Z przodu kamery mamy mikrofon, czujnik światła i pozostałe czujniki kamery. Z tyłu kamery jest jeszcze przycisk Reset. Jakość wykonania jest dobra, widać że kamera powinna sprostać złym warunkom atmosferycznym. Jakość spasowania elementów nie budzi zastrzeżeń. Kamera jest dość ciężka gdyż posiada w sobie akumulator.

Do zarządzania kamerą służy aplikacja Vacos Smart. Proces instalacji kamery nie powinien sprawić żadnych problemów. Pamiętajcie tylko że musi być to sieć Wi-Fi w standardzie 2.4 GHz. Nie spotkałem się jeszcze z kamerą IP, która pracowała by w także z Wi-Fi 5GHz. Aplikacja sprawnie zarządza możliwościami i funkcjami kamery. Jest dwukierunkowa komunikacja głosowa, możliwość nagrania czy zrobienia zdjęcia z kamery, historia nagrań i zdjęć z pamięci wewnętrznej lub z chmury. Mamy całkiem spore możliwości ustawień do monitoringu. Czułość detekcji, długości odstępów pomiędzy alertami (wyłączone, 2 min, 5 minut 10 minut) wykrywanie w nocy i za dnia, planty alarmowe, czasy nagrywania (10, 20 i 30 sekund). Aplikacja działa całkiem intuicyjnie i sprawnie. Z uwagi że kamera pracuje z akumulatora, nie rejestruje ona obraz cały czas, tylko wtedy kiedy w aplikacji włączymy podgląd lub gdy są rejestrowane zdarzenia. Dzięki temu uzyskano świetny wynik długości czasu pracy na baterii. Może ona pracować nawet kilka miesięcy lub nawet rok, bez konieczności ładowania, o ile nie ma zbyt często podglądu obrazu z kamery.

Z kamery można korzystać tylko z dedykowanej aplikacji, ale w sumie można się tego spodziewać, z uwagi że ta kamera działa tylko z akumulatora. Nie będzie więc tutaj wsparcia dla ONVIF. Nie jest to więc tradycyjna kamera, która non stop rejestruje obraz, gdyż w takim wypadku długo by nie podziałała. Ma to sens, jeśli chcemy tylko mieć pogląd w danym momencie, lub zależy nam na monitoringu i wykrywaniu niechcianego ruchu. Do takich zastosowań jak najbardziej kamera ma sens. Jakość nagrań jest na akceptowalnym poziomie, w 1080p jednak z małą ilością klatek (tylko do 10fps).



Vacos Cam IR (w pokoju, tryb dzienny i nocny)




Vacos Cam IR (na zewnątrz w dzień, pochmurno)




Vacos Cam IR (tryb nocny w deszczu, na zewnątrz)



Vacos Cam IR : cena 325 zł : [ strona produktowa ]

Aktualizacja artykułu (02/02/2022): Okazało się po dłuższych testach, że w kamerze przestało działać ładowanie akumulatora. Kamera po podłączeniu do ładowarki nie zasila baterii. Po rozkręceniu kamery można dowiedzieć się, że zasilany jest on zestawem dwóch baterii typu 18650 o łącznej pojemności 6700mAh, 3.6V zawierający mini złącze z trzema przewodami. Przeglądając stronę wsparcia technicznego firmy Vacos okazało się, że dość powszechne są problemy z ładowaniem baterii w tym modelu. Jeszcze nie udało nam się zinwestygować, czy winę ponosi sam akumulator, czy coś się uszkodziło w systemie ładowania.









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test czterech kamer od D-Linka, Annke i Vacos
 
 » D-Link DCS-6100LH, prosty monitoring w 1080p
 » D-Link DCS-8300LHV2, ze wsparciem ONVIF i microSD
 » Annke NightChroma NC400, zaawansowane funkcje i obraz
 » Vacos Cam IR, kamera IP z akumulatorem
 » Zdjęcia wszystkich kamer
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »