Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Cyfrowa księga - WD My Book Pro Edition 500GB
    

 

Cyfrowa księga - WD My Book Pro Edition 500GB


 Autor: NimnuL | Data: 16/01/07

Cyfrowa księga - WD My Book Pro Edition 500GBPojemności pamięci masowych rosną w zawrotnym tempie. Trendowi temu podlegają nie tylko wewnętrzne dyski twarde - także pamięć zewnętrzna puchnie dosłownie w oczach. W końcu są to te same dyski, które montujemy wewnątrz komputera, jednak zaszyte w specjalnej obudowie. Przykładem tego jest najświeższy produkt marki Western Digital z serii My Book. W niniejszej recenzji przyjrzymy się temu właśnie produktowi w wersji o pojemności 500GB. My Book to zewnętrzne dyski twarde charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami, przy zachowaniu wyjątkowo estetycznego wzornictwa. Zapraszam.


WD My Book Pro Edition 500GB - kliknij, aby przejść dalej

     

Piękne szaty


(kliknij, aby powiększyć)

Wewnątrz czarnego pudła powinniśmy znaleźć komplet przewodów takich jak: FireWire 400, FireWire 800, USB, a także zasilacz sieciowy. Dodatkowo w zestawie powinna znajdować się instrukcja obsługi oraz oprogramowanie.


(kliknij, aby powiększyć)

Powiało Mackintoshem, prawda? Nie wiem jak Wam, ale mnie pierwsze co przyszło na myśl gdy spojrzałem na My Booka to było właśnie „Jabłko”. Szalenie podoba mi się obudowa tego napędu. Z przodu znajduje się włącznik, który zostaje podświetlony kolorem niebieskim. Co więcej, podczas operacji zapisu lub odczytu świetlisty pierścień zaczyna wirować. Taki swoisty graficzny efekt specjalny.

My Book wygląda jak gruba księga lub segregator w aluminiowej oprawie i na biurku wygląda wprost wyśmienicie.


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu znajduje się spory zestaw portów. Począwszy od gniazda zasilania, poprzez port USB i FireWire 400, a na dwóch portach FireWire 800 skończywszy.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

To tyle jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Ja osobiście jestem nim zauroczony. Prostota konstrukcji jest tu tak daleko posunięta, że aż piękna.

Co się natomiast tyczy jakości wykonania, śmiało można wystawić tutaj najwyższą notę.

Okładka My Book wykonana jest z matowego aluminium, natomiast zamiast kartek umieszczono kratkę wentylacyjną wykonaną z tworzywa sztucznego. Krawędzie okute są natomiast gumową listwą co nie tylko chroni dysk, ale pozwala mu pewnie stać na podłożu.

poprzednia strona (Piękne szaty)    -   następna strona (Istota sprawy)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Cyfrowa księga - WD My Book Pro Edition 500GB
 
 » Piękne szaty
 » Istota sprawy
 » Podsumowanie
Wyświetl komentarze do artykułu »