Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test notebooków HP @ Core Duo i Turion 64 X2
    

 

Test notebooków HP @ Core Duo i Turion 64 X2


 Autor: NimnuL | Data: 07/03/07

Test notebooków HP @ Core Duo i Turion 64 X2Dwa Paviliony w jednym stały domu... Dzisiaj gromadzimy się tutaj wspólnie wokół dwóch nowych notebooków. Tym razem przyjrzymy się serii Pavilion marki Hewlett-Packard. Komputery te zostały stworzone głównie z myślą o szeroko pojętej rozrywce. Ciekawy design oraz dobre parametry w połączeniu z niewygórowaną ceną powinny przyciągnąć uwagę sporej liczby osób. Dodatkowo bogate wyposażenie i spora wszechstronność pozwalają wyróżniać się Pavilionom wśród tłumu. W niniejszej recenzji przeanalizuje zatem dwa modele różniące się przede wszystkim zainstalowanym procesorem. W jednym komputerze czai się Core Duo Intela, natomiast w drugim Turion 64 X2 marki AMD. Co wyniknie z tego pojedynku? Sprawdźmy.

Parametry techniczne

Jak widać z powyższej tabeli podstawowa różnica tkwi w zainstalowanym procesorze. Model 6140 wyposażono w dwurdzeniowy układ Intela, natomiast wewnątrz Paviliona 6150 tkwi analogiczny układ marki AMD. Poza tym różnic można dopatrzyć się w układzie graficznym. Notebook z oznaczeniem 6140 wyposażono w nVidia GeForce Go 7400 z 256MB własnej pamięci, natomiast we wnętrzu HP 6150 tkwi GeForce Go 7200 z 256MB pamięci współdzielonej. Pozostałe różnice to już tylko detale. Inny producent dysku czy napędu optycznego, a także inna wersja systemu operacyjnego nie sprawią wyraźnej różnicy w użytkowaniu.

Zanim przejdziemy do sprawdzenia co te maszyny potrafią w praktyce, rzućmy okiem jak prezentują się od strony wizualnej.

poprzednia strona (Parametry techniczne)    -   następna strona (Wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test notebooków HP @ Core Duo i Turion 64 X2
 
 » Parametry techniczne
 » Wygląd
 » Platforma testowa
 » Testy: rozrywka
 » Testy: użyteczność
 » Kilka słów od użytkownika
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »