Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Elita dla każdego? Test odtwarzacza MP3 Genius DJ Elite
    

 

Elita dla każdego? Test odtwarzacza MP3 Genius DJ Elite


 Autor: NimnuL | Data: 26/01/07

Elita dla każdego? Test odtwarzacza MP3 Genius DJ EliteO kieszonkowych odtwarzaczach MP3 wiadomo już wszystko. Ich ekspansja, szczególnie w segmencie tanich playerów zdaje się być niepohamowana. Niestety, mimo zalewu nowych modeli odtwarzaczy nie otrzymujemy nic nowego, czy też ciekawego. A szkoda, bo przecież możliwości rozwoju playerów nie zostały w pełni wyczerpane.

Firma Genius właśnie wprowadziła na rynek odtwarzacz oferujący bazowe funkcje, a nosi on imię DJ Elite. Jego atutem zdają się być bardzo niewielkie wymiary oraz waga. Mam jednak nadzieję, że do atutów dołączy także wysoka jakość. Sprawdźmy.


Test odtwarzacza MP3 Genius DJ Elite - kliknij, aby przejść dalej


Liczby

Przyjrzyjmy się na wstępie czym DJ Elite może nam służyć.

(1)– obsługiwane są pliki MP3 kodowane z bitrate do 320kbps oraz WMA do 192kbps
(2)– omawiany odtwarzacz występuje także w wersji z wbudowanym 1GB pamięci
(3)– dane producenta

Co można powiedzieć o danych technicznych widniejących w tabeli? Z całą pewnością ciekawie prezentują się niewielkie wymiary oraz waga odtwarzacza. Jest to najmniejszy player z jakim miałem dotąd do czynienia. Pozostałe parametry niestety już nie imponują. Przy obecnym przesyceniu na rynku odtwarzaczy muzyki, bardzo kompaktowe wymiary mogą okazać się niewystarczające by wyróżnić się z tłumu. W segmencie tanich odtwarzaczy istnieje jednak pewna luka. Otóż brakuje playera zdolnego obsługiwać szerszy wachlarz plików. Absolutnie nie mam tu na myśli filmów, tekstu czy obrazów. Mówię tylko o muzyce, a mianowicie obsługa OGG czy nawet FLAC lub APE byłaby dość silną kartą w tej grze.

Pasmo przenoszenia określone przez producenta na 20Hz – 20kHz można już zawczasu włożyć między bajki. Martwi mnie jednak niska moc wzmacniacza, może się okazać niewystarczająca by prawidłowo wysterować większe słuchawki. Ograniczenie mocy wyjściowej do 5mW wynika jednak z przepisów prawnych istniejących w Europie, tak więc nie można mieć pretensji do producenta.

Tak czy inaczej, prezentowane przez DJ Elite parametry wyglądają dość typowo. Jednak liczby to tylko początek. Na ostateczną ocenę playera składa się wiele innych elementów, do których przejdę po kolei. A zacznę od strony wizualnej.

poprzednia strona (Liczby)    -   następna strona (Wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Elita dla każdego? Test odtwarzacza MP3 Genius DJ Elite
 
 » Liczby
 » Wygląd
 » Informacje użytkowe
 » Podsumowanie
Wyświetl komentarze do artykułu »