Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Głośniki 2.0 vs. 2.1 - GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1
    

 

Głośniki 2.0 vs. 2.1 - GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1


 Autor: NimnuL | Data: 22/08/07

Głośniki 2.0 vs. 2.1 - GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1Trudno sobie wyobrazić, aby komputer w dzisiejszych czasach był niemy. Dlatego też na biurku stawiamy przynajmniej parę głośników, a często wokół maszyny rozstawionych jest ich przynajmniej pięć sztuk. Jednak nie zawsze jest miejsce i potrzeba montażu czegoś więcej, niż zwykłe stereo. Dlatego też w niniejszej recenzji przedstawię Wam dwie, niewątpliwie ciekawe propozycje głośników. Będą nimi Creative GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1 1250. Być może ten opis pomoże Wam w wyborze czegoś dla siebie. Zapraszam.
     

Wzornictwo - Creative GigaWorks T20

Stało się już tradycją, że we wstępie przedstawiam Wam sprzęt od strony wizualnej. Nie inaczej będzie i tym razem, zatem do dzieła.

Wewnątrz estetycznego pudełka, prócz samych głośników znajdziemy bogate wyposażenie. W jego skład wchodzą dwa przewody audio o długości 0,5 oraz 2m, zasilacz sieciowy (znajdujący się na środku przewodu o długości 3,8m), instrukcję obsługi oraz gwarancję na okres dwóch lat. Do kompletu zalicza się również przejściówka 2RCA->jack umożliwiającą bezpośrednie podłączenie np. stacjonarnego DVD lub TV. Dodatkowo do lewego głośnika na stałe przymocowany jest przewód audio o długości 2m. To za jego pośrednictwem połączymy oba kanały.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Zestaw GigaWorks T20 jest najwyższym modelem w ofercie marki Creative w segmencie głośników 2.0. To zestaw dwudrożny, co w tej klasie urządzeń jest czymś rzadkim. Na górze zamontowano głośnik średnio-niskotonowy, który mierzy około 2,5'' (6cm) średnicy. Jego membrana została wykoana z włókna szklanego. Nieco poniżej zainstalowany jest natomiast głośnik wysokotonowy o średnicy 1'' (2,5cm).

Moc całego zestawu wynosi 28W, a deklarowane przez producenta pasmo przenoszenia ma się zawierać w przedziale 50Hz-20kHz. Niestety nie wiadomo przy jakim tłumieniu. Stosunek sygnału do szumu powinien natomiast wynosić co najmniej 80dB. Wymiary obudowy wynoszą około 22x8x13cm (WxSxG).

Całość została utrzymana w szarej kolorystyce, przy czym przedni panel jest nieco jaśniejszy i wypolerowany na wysoki połysk.


(kliknij, aby powiększyć)

Prawy głośnik jest elementem aktywnym. To w nim znajduje się wzmacniacz oraz panel sterujący, na którym zainstalowano metalowe pokrętła regulujące poziom tonów niskich, wysokich oraz głośności. Jest tu również wyjście słuchawkowe oraz wejście liniowe. Całość uzupełnia niebieska dioda sygnalizująca działanie sprzętu. Jasność owego LED-a jest jednak zbyt duża. Zwyczajnie oślepia gdy pomieszczenie jest zaciemnione i rozprasza nawet w dzień. Będzie to szczególnie uciążliwe gdy głośniki zostaną ustawione np. blisko telewizora.


(kliknij, aby powiększyć)

Podstawa obudowy jest ścięta dzięki czemu przód głośników skierowany jest nieco do góry. T20 zostały podklejone niewielkimi, gumowymi nóżkami, co polepsza ich stabilność i zmniejsza drgania przenoszone na podłoże.


(kliknij, aby powiększyć)

Na górze znajdują się otwory nazwane przez producenta mianem Bass Xport. Mają one za zadanie polepszyć transmisję tonów niskich. Takie umiejscowienie tych elementów pozwala na postawienie głośników tuż przy ścianie bez wyraźnego uszczerbku na brzmieniu dźwięku.


(kliknij, aby powiększyć)

Na tyle prawego głośnika umieszczono wejście audio, wyjście dla lewego głośnika, a także gniazdo zasilania.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Przednią maskownicę można zdjąć odsłaniając tym samym świetnie wyglądające, żółte membrany.


(kliknij, aby powiększyć)


Creative GigaWorks T20 vs. Logitech S100 (kliknij, aby powiększyć)

Jakość wykonania T20 jest znakomita. Obudowa głośników została wykonana z bardzo masywnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu sztywność konstrukcji jest idealna. Elementy są bardzo dobrze skręcone i precyzyjnie dopasowane. Wrażenie wysokiej jakości uzupełniają metalowe pokrętła na przednim panelu. Głośniki, dzięki stosunkowo niedużym rozmiarom, można używać nie tylko z komputerem stacjonarnym, ale również notebookiem, a i przy telewizorze będą się prezentowały bardzo dobrze.

poprzednia strona (Wzornictwo - Creative GigaWorks T20)    -   następna strona (Wzornictwo - Genius SW-HF2.1 1250)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Głośniki 2.0 vs. 2.1 - GigaWorks T20 oraz Genius SW-HF2.1
 
 » Wzornictwo - Creative GigaWorks T20
 » Wzornictwo - Genius SW-HF2.1 1250
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »