Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Są odtwarzacze i jest iPod - test iPod Nano 4G
    

 

Są odtwarzacze i jest iPod - test iPod Nano 4G


 Autor: NimnuL | Data: 10/10/08

Są odtwarzacze i jest iPod - test iPod Nano 4GParafrazując proste stwierdzenie znane z geometrii, dotyczące kwadratów i prostokątów, można śmiało napisać: każdy iPod jest odtwarzaczem muzyki, jednak nie każdy odtwarzacz jest iPodem. Firmie Apple udało się coś, za co inni producenci sprzedaliby duszę. Stworzyła produkt powszechnie rozpoznawany i jednoznacznie kojarzony z wysoką jakością. Podobnym sukcesem może pochwalić się niewiele firm, jak choćby Adidas lub Mercedes. Jednakże prezes Apple – Steve Jobs - pomimo ogromnych osiągnięć swojej firmy, nie spoczął na laurach i nieustannie rozwija linię produktów. Dowodem tego niech będzie iPod Nano czwartej już generacji, który w niniejszym teście będzie głównym bohaterem. Zapraszam.

iTechnika

Zanim przejdziemy do miłej pogawędki o sprzęcie, porozmawiajmy krótko o liczbach. Cóż, od tego nie uciekniemy. Apple na swoich stronach bardzo obszernie potraktowało tematykę specyfikacji technicznej, odsyłam Was zatem tutaj.

Informacje tam zamieszczone zostały przedstawione w tak detaliczny i przystępny sposób, że zrobię wyjątek i po raz pierwszy w moim teście nie sporządzę osobnej tabelki.

Waszą uwagę zwracam na niewielkie wymiary urządzenia (w szczególności grubość wynosząca zaledwie 6mm) oraz jego wagę, a także mnogość obsługiwanych formatów plików. Interesujące jest również to, że tak mały odtwarzacz radzi sobie z całkiem sporymi plikami video, bo o rozdzielczości aż 640x480 @30fps skompresowanych popularnym kodekiem H.264.

Ciekawostką jest, że na Polskim rynku pojawiły się również wersje nowych Nano o pojemności 4GB. Nie znajdziemy o nich oficjalnej wzmianki Apple, jednak faktem jest, że taka wersja w przyrodzie występuje i jest o około 140zł tańsza niż jej dwukrotnie pojemniejszy odpowiednik.

poprzednia strona (iTechnika)    -   następna strona (Osprzęt)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Są odtwarzacze i jest iPod - test iPod Nano 4G
 
 » iTechnika
 » Osprzęt
 » Dźwięk, dźwięk ... dźwięk!
 » Dodatki, różności
 » iTunes 8
 » Z prędkością dźwięku
 » Dla kogo?
 » Werdykt
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »