Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test MP3 Playera Creative MuVo
    

 

Test MP3 Playera Creative MuVo


 Autor: DYD | Data: 14/10/02

Test MP3 Playera Creative MuVoPopularność utworów zapisanych w formacie MP3 cały czas rośnie i nic nie wskazuje, aby ta sytuacja wkrótce miała się zmienić. Duży procent naszych twardych dysków zajmują osobiste zasoby "empetrójek", a w szafkach zalegają nam płyty z utworami. Co jednak zrobić, jeśli czasem wpadniemy na pomysł, aby część tych naszych skrupulatnie zbieranych muzycznych zasobów zabrać na spacer lub wycieczkę? Firma Creative w tym celu wychodzi ze swoim produktem o nazwie MuVo, dzięki któremu możemy w ten przenośny odtwarzacz plików MP3 i WMA załadować do 64MB muzyki... i nie tylko muzyki. Zapraszam na krótki test tej miłej i małej "playerki".
     Zacznijmy od zawartości opakowania. W niewielkim pudełku, znajdziemy naprawdę miniaturowy odtwarzacz wielkości zapalniczki, słuchawki stereofoniczne wtykane w ucho, instrukcję w kilku językach (brak polskiej wersji), informacje o pomocy technicznej (tutaj jednak już w wersji PL), jedną bateryjkę alkaiczną typu mini-paluszek AAA, płytkę z CD z driverami oraz pasek do zawieszenia urządzenia na szyi. Opakowanie ma tylko jedną wadę, aby się dostać do elementów wyposażenia, trzeba uszkodzić plastykowe pudełko... Idźmy dalej.

Odtwarzacz MuVo składa się z dwóch, rozłączanych, odrębnych elementów. Pierwszy, większy, w kolorze granatowy metalik, posiada w sobie mechanizm do odtwarzania muzycznych plików MP3 i WMA. Do niego przyczepiamy pasek i w zasadzie więcej funkcji on już nie pełni. Drugim elementem, jest nieco mniejszy "wkładzik" w kolorze białym, przypominający bardzo przenośne karty pamięci USB, którego obładowano większą ilością zadań. Posiada on 64MB pamięci, które możemy przeznaczyć nie tylko na pliki muzyczne, ale również na inne dane jako przenośny mini-dysk. Ale o tym za chwilę. Co jeszcze znajdziemy na drugim elemencie? Wszystkie klawisze sterowania, a więc po kolei:
  1. przycisk Play/Pause/Power: włączenie i wyłączenie odbywa się poprzez przytrzymanie specjalnego przycisku przez około 3 sekundy
  2. następny utwór / szybkie przewijanie w przód
  3. poprzedni utwór / szybkie przewijanie w tył
  4. głośność + / -
  5. Pętelka zaznaczonego fragmentu utworu (A-B)
Razi trochę brak przycisku Stop, zwłaszcza jeśli nie chcemy, aby bateria zbyt szybko nam się wyczerpała (wytrzymuje około 12 godz. ciągłego słuchania). Dodatkowo znajdziemy wtyk słuchawkowy oraz kontrolkę, która świeci w dwóch kolorach: zielony ciągły: włączony, czerwony ciągły: połączenie z PC lub Pause, czerwony migający: przerzucanie danych.

Po włożeniu tego ważnego elementu MuVo do portu USB (komunikacja poprzez wersję 1.1) w systemach Windows ME, 2000 i XP od razu mamy odpowiedni komunikat i dostępne nowe urządzenie (dodatkowy dysk) bez instalowania żadnych sterowników. Posiadacze systemów W98i 98SE muszą skorzystać z driverów z płytki CD. Spójrzmy, ta obrazki:

Po wykryciu urządzenia możemy wykorzystać wedle uznania dostępne 64MB pamięci, mieści się średnio koło 15 plików typowych MP3. Do przenoszenia plików używamy eksploratora lub np. Windows Commandera.

Duża zaletą MuVo są jego nie wielkie wymiary i mała waga - około 30 gramów. Nie ma żadnej możliwości rozbudowy, ale nie wymagajmy od tak małego urządzenia dodatkowych kart rozszerzeń. Dla bardziej zasobnych koneserów "przenośnej" muzyki Creative oferuje model JukeBox ZEN z 20GB dyskiem twardym i wadze 270 g. To cacko potrafi zmieścić około 5000 plików MP3 (128 Kb/s), jednak cena na pewno będzie kilkakrotnie wyższa, do i tak nie taniego MuVO (122 USD + VAT cena z sierpnia 2002r). Jako dodatkową zaletę dostajemy możliwość przenoszenia danych poprzez MuVo. Wykonanie urządzenie nie budzi zastrzeżeń, choć jakość przycisków mogła być nieco wyższa. Także jakość dźwięku płynącego ze słuchaweczek dołączonych do zestawu nie powali na kolana. Urządzenie doskonale nadaje się do słuchania podczas ruchu, biegu, gdyż nie posiada żadnych elementów ruchomych. Producent ostrzega przed używaniem MuVo podczas deszczu, a także przed wysokimi i niskimi temperaturami, magnesem oraz upadkami.
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test MP3 Playera Creative MuVo
 
Wyświetl komentarze do artykułu »