Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test 13-stu flashy PenDrive 1GB
    

 

Test 13-stu flashy PenDrive 1GB


 Autor: DYD | Data: 17/08/06

Test 13-stu flashy PenDrive 1GBW niniejszym artykule na testerski warsztat poszło kilkanaście modeli przenośnych pamięci flash, zwanych popularnie pendrive'ami czy stickami. Oprócz sprawdzenia wydajności odczytu i zapisu danych, każdy model został opisany, wyróżnione zostały jego cechy specjalne i wartości dodane, takie jak np. dołączone oprogramowanie.

Wśród testowanych modeli znalazły się pendrive'y firm: Mode Com, Kingmax, Kingston, Patriot, PQI i SanDisk. Wszystkie posiadały wspólną cechę: pojemność 1GB - czyli aktualnie najbardziej popularną wartość braną pod uwagę przy wyborze pendrive'a. Po recenzję i wyniki testów, które mocno podzieliły testowane egzemplarze, zapraszam dalej.

Patriot Xporter XT


Test 13-stu flashy PenDrive 1GB

Patiot (www.patriotmemory.com) to dość świeża firma na polskim rynku, jednak z uwagi na szeroką ofertę pamięci DDR i DDR2, coraz bardziej staje się u nas rozpoznawalna. Oprócz tradycyjnych pamięci, Patiot posiada też w ofercie kilka pendrive'ów z dostępnej w Polsce linii Xporter XT. Aktualnie liczy ona trzy modele, różniące się pojemnością i prędkością transferów – dostępne modele to 1GB, 2GB oraz 4GB. Z tej linii to właśnie "czwórka" wedle zapewnień producenta ma charakteryzować się najszybszym transferem dochodzącym do 32MB/s przy odczycie oraz 26MB/s przy zapisie danych. Dlatego też, dodatkowo sprawdzimy jej wydajność na tle pozostałych 1-gigabajtowych modeli. Rzeczywiste testy później, na razie ogólny opis pendrive'a.

Do redakcji trafiły dwa modele: Patriot Xporter XT 1GB oraz Patriot Xporter XT 4GB. Zawartość opakowania, gabaryty i wygląd obydwu modeli jest identyczna, różnią się tylko oznaczeniem pojemności. W zestawie znajduje się, oprócz samego sticka, biała smycz ze sznurka, 40-cm przedłużacz USB oraz specjalny "cap-holder" z łańcuszkiem, doczepiany do pendrive'a. Cap-holder to ciekawe rozwiązanie, które pomaga zabezpieczyć przed zgubieniem (co często się zdarza) nakładki (główki sticka). W kwestii wyposażenia, nie znajdziemy tutaj żadnego oprogramowania ani na płycie, ani w samym pendrivie - Patriot stawia głównie na wydajność, na co ma wskazywać sufiks XT w oznaczeniu (eXtreme Transfer).

Innym czynnikiem wyróżniającym Patrioty jest ich budowa. Pendrive o kształcie lekko wydłużonego i rozpłaszczonego jajka, obudowany jest gumowym materiałem. Guma jest na tyle solidna, iż pendrive odporny jest na wiele przykrych zdarzeń. Dane na nim zapisane będą bezpieczne nawet przy kontakcie z wodą, przy solidnym upadku czy silnych wstrząsach. Mimo tej dość "pancernej" obudowy Patriot nie sprawia wrażenia toporności - dobrze leży w dłoni, a sam materiał jest przyjemny w dotyku.

Po włożeniu do gniazda USB, Patriot wita nas mruganiem czerwonej diody, po czym przestaje ona świecić. Dioda jest także aktywna w przypadku zapisu bądź odczytu czegokolwiek na pendrivie. Zdejmowanie gumowej nakładki z pendrive'a może być troszkę kłopotliwe, gdyż palce się po niej lekko ślizgają.

Obudowa jest w kolorze czarnym, z wyżłobionymi czerwonymi i białymi oznaczeniami. Wymiary: długość 73 mm, szerokość 24 mm, głębokość 13 mm. Waga 18g. Wieczysta gwarancja. Pojemność:
  • Patriot Xporter XT 1GB = 1,039,892,480 bajtów = 991 MB


Patriot Xporter XT 1GB oraz Patriot Xporter XT 4GB (kliknij, aby powiększyć)


Opakowanie, plastykowy blister (kliknij, aby powiększyć)


Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)


"cap-holder" (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Pendrive podczas pracy ... (kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Patriot Xporter XT)    -   następna strona (Mode Com IO 1GB)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 13-stu flashy PenDrive 1GB
 
 » Patriot Xporter XT
 » Mode Com IO 1GB
 » SanDisk Cruzer Micro 1GB
 » Kingston DataTraveler (5 modeli)
 » PQI Cool Drive (3 modele) i Card Drive U510
 » Kingmax Super Stick 1GB
 » Testy wydajności
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »