Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test dokanałowych słuchawek Aurvana In-Ear3 i Brainwavz R1 / B2
    

 

Test dokanałowych słuchawek Aurvana In-Ear3 i Brainwavz R1 / B2


 Autor: NimnuL | Data: 06/02/13

Test dokanałowych słuchawek Aurvana In-Ear3 i Brainwavz R1 / B2Powiedzieć, że IEMy (In-Ear Monitor - słuchawka dokanałowa) upowszechniają się na rynku to mało. One były popularne już lata temu, a do ich popularyzacji przyczynili się znani i lubiani producenci jak Koss (Spark Plug), Creative (seria EP) czy SONY (seria MDR EX). Dynamiczny spadek cen zaowocował tym, co dziś obserwujemy - IEMy dołączone do telefonów i odtwarzaczy muzyki na niemal każdym kroku. Myślę, że każdy segment rynku konsumenckiego można podzielić na cztery sektory: dolna półka (entry level), średnia klasa (mid range), dla zaawansowanych (advanced) oraz dla profesjonalistów. Regułom tym podlega również sprzęt audio, którym w niniejszej recenzji przyjrzę się z bliska, a który wpasowuje się w okolicach drugiego i trzeciego sektora. Pomówimy o słuchawkach dokanałowych Creative Aurvana In-Ear3, oraz dwóch modelach Brainwavz: R1 oraz B2. Dodatkowo omówię najmniejszy na rynku, przenośny wzmacniacz słuchawkowy FiiO E5. Nie wiem jak Wy, ale ja spodziewam się fajerwerków w moich uszach i burzy w głowie. Zapraszam.

Dane techniczne

Tradycję należy pieczołowicie pielęgnować, a ta, sukcesywnie przeze mnie ustanawiana nakazuje mi omówić stronę techniczną w pierwszej kolejności.

Jaki koń jest, każdy widzi. Aurvana In-Ear3 oraz Brainwavz B2 mają wspólną cechę: zbalansowana konstrukcja armaturowa. Poszukiwaczy wiedzy odsyłam do: www.earcom.pl oraz sonusmobile.pl. Brainwavz R1 wyposażono natomiast w podwójne przetworniki dynamiczne.
FiiO E5 to natomiast kieszonkowy wzmacniacz słuchawkowy, do którego budowy użyto komponentów Texas Instruments: przedwzmacniacz OPA2338UA oraz wzmacniacz TPA6130A.

Strony producenta: Brainwavz B2 (PL) oraz (EN), Creative, FiiO.
Co ciekawe, Brainwavz na temat modelu R1 milczy, zarówno na oryginalnej stronie jak i w naszej rodzimej wersji. Dane techniczne dla tego modelu pochodzą ze strony: audiomagic.pl.

Tak FiiO E5 wygląda w środku, zdjęcie zapożyczone jest ze strony: moneyexpertsteam.blogspot.com na której opisano również jak wymienić akumulator. Może ktoś skorzysta.
A tu dodatek, na wypadek gdybyście mieli ochotę sprawdzić jak R1 wyglądają wewnątrz:

Zdjęcie zapożyczone ze strony: www.head-fi.org Budowa In-Ear3 została zaprezentowana na schemacie poniżej:

Nigdzie w Internecie nie udało mi się znaleźć zdjęć pokazujących wnętrzności B2, pewnie dlatego, że operacja rozebrania tych słuchawek ze względu na ich konstrukcję byłaby nieodwracalna. Być może kiedyś w programie "Will it blend?".

poprzednia strona (Dane techniczne)    -   następna strona (Wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test dokanałowych słuchawek Aurvana In-Ear3 i Brainwavz R1 / B2
 
 » Dane techniczne
 » Wygląd
 » Muzyka gra
 » Wnioski
 » Dodatek: Zdrowie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »