Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test pięciu 120-tek SSD: Kingston HyperX 120GB, SanDisk Extreme 120GB, Verbatim 3 120GB i OCZ Petrol 120GB
    

 

Test pięciu 120-tek SSD: Kingston HyperX 120GB, SanDisk Extreme 120GB, Verbatim 3 120GB i OCZ Petrol 120GB


 Autor: phtm | Data: 16/04/12

Wyposażenie

Producenci dysków również w segmencie napędów o pojemności ok. 120GB mają do zaoferowania bardzo zróżnicowane wyposażenie dodatkowe. Często zdarzają się dyski SSD bez żadnego wyposażenia dodatkowego tzw. "golasy". Oczywiście zazwyczaj jest to związane ze znacznie niższą ceną za taki produkt. Są jednak firmy, które rozpieszczają swoich klientów dodatkowym wyposażeniem oraz akcesoriami dodawanymi do napędu.

Kingston w swojej najwyższej serii dysków Hyper X do dysku SH100S3B/120G dołączył duży zestaw dodatkowy. Dostajemy w zestawie ładną zewnętrzną obudowę USB, za pomocą której możemy używać naszego napędu jako dysku zewnętrznego. Producent daje nam również śrubokręt w kształcie długopisu wraz z trzema bitami, adapter 3,5", kabelek sata oraz płytę z oprogramowaniem.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Powyżej mieliśmy do czynienia z bogatym wyposażeniem dodatkowym, którym Kingston obdarzył swój flagowy model. Dla odmiany firma SanDisk do swojego napędu 120GB SSD Extreme oprócz kartonika na dysk nie daje zupełnie nic. Można to tłumaczyć jego niską ceną, ale chociaż jakaś MEGA, TURBO, HIPER naklejka (oczywiście poprawiająca osiągi... ;) mogła znaleźć się w zestawie.


(kliknij, aby powiększyć)

Następnym przedstawicielem grupy ascetycznej jest Verbatim. Tak jak powyższy konkurent do dysku o oznaczeniu "3 SSD 120GB" dostajemy kartonik, ale to nie wszystko, jest jeszcze krótka instrukcja :)


(kliknij, aby powiększyć)

Kingston dla serii V+200, a w naszym przypadku dla dysku V+200 SVP200S3B/120G znowu zasypuje nas dodatkami. Dostajemy: 3,5" adapter, zewnętrzną obudowę USB, kabelek sata dla danych i dla zasilania (przejściówka z molex-a) oraz płytę z oprogramowaniem.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Ostatni dysk w naszym zestawieniu to OCZ Petrol PTL1-25SAT3-128G. OCZ pod względem wyposażenia dodatkowego prezentuje się raczej marnie, ale biorąc pod uwagę to, iż jest to najtańszy napęd w naszym zestawieniu można na to przymknąć oko - przecież dostajemy w zestawie naklejkę... ;) W wyposażeniu znajduje się również plastykowe opakowanie i oczywiście dysk.


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test pięciu 120-tek SSD: Kingston HyperX 120GB, SanDisk Extreme 120GB, Verbatim 3 120GB i OCZ Petrol 120GB
 
 » Wstęp i specyfikacja techniczna
 » Wyposażenie
 » Kontrolery i pamięci
 » Platforma i procedura testowa
 » Testy syntetyczne
 » Testy 'praktyczne'
 » Konkluzja
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »