Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test pięciu 120-tek SSD: Kingston HyperX 120GB, SanDisk Extreme 120GB, Verbatim 3 120GB i OCZ Petrol 120GB
    

 

Test pięciu 120-tek SSD: Kingston HyperX 120GB, SanDisk Extreme 120GB, Verbatim 3 120GB i OCZ Petrol 120GB


 Autor: phtm | Data: 16/04/12

Konkluzja

Czas na wnioski. Po przeprowadzonych przez nas testach wyłania się następujący obraz - wyraźnym liderem w większości testów okazał się dysk Kingston z serii HyperX. Testy syntetyczne ukazały dominację (w większości testów) napędu Kingstona z serii HyperX nad pozostałymi rozwiązaniami. Również dysk OCZ Petrol pokazał się z dobrej strony, szczególnie przy zapisie małych i bardzo małych plików wyprzedzając znacznie swoich rywali.

W testach praktycznych, dokładnie w testach wczytywania, uzyskujemy wyniki bardzo do siebie zbliżone. Wczytywanie stanów gier ukazuje jedynie mikroskopijne różnice, które są dla użytkownika nieodczuwalne. Również wczytywanie systemu Windows 7 przebiega w bardzo podobnym przedziale czasowym i jedynie OCZ Petrol odstaje od reszty napędów notując stratę ponad 1 sekundy do lidera tego testu. Na sześć testów kopiowania cztery wygrywa bezdyskusyjnie Kingston HyperX, bardzo pozytywne wyniki zanotowały również napędy firm OCZ oraz SanDisk. Najsłabiej w testach kopiowania wypadły dyski Kingston V+200 oraz Verbatim 3.

Podsumowując, jeżeli chodzi o przetestowane przez nas napędy, to dyskiem na który warto zwrócić szczególną uwagę jest niewątpliwie najdroższy, najlepiej wyposażony oraz najbardziej wydajny SSD Kingston HyperX. Zawdzięcza to przede wszystkim synchronicznie pracującej pamięci, której brak innym napędom w naszym teście.

Drugie miejsce przyznajemy napędowi SanDiska, który przez zastosowanie dużych 32GB (takich jakie znajdziemy w droższych rozwiązaniach) kości pamięci własnej produkcji, mimo ich asynchronicznej pracy w testach praktycznych uzyskał wysokie wyniki. Ex equo z w/w dyskiem drugą pozycję przyznajemy dla dysku OCZ Petrol. Przede wszystkim za dobre rezultaty osiągane w testach praktycznych oraz za zastosowanie kontrolera Indilinx (wiadomo, monopol szkodzi zdrowej konkurencji oraz rozwojowi) jak się okazuje dobrze rywalizuje on z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Oczywiście najniższa cena w teście też nie jest bez znaczenia i zaliczamy ją na plus.

Trzecie miejsce przyznajemy pozostałej dwójce: Verbatimowi 3, i Kingstonowi V+200, które osiągnęły bardzo zbliżone wyniki. Natomiast minus przyznajemy dla Verbatima, który ma wyższą cenę, a jest oferwany bez dodatkowych akcesoriów.

Tak naprawdę każdy posiadacz PC przymierzający się do zakup któregoś napędu SSD z naszego zestawienia musi sobie zadać następujące pytanie: "Do jakich zastosowań najczęściej będzie wykorzystywał taki właśnie napęd?", a odpowiedź mamy nadzieję znajdzie w naszym artykule.CENY: Dysk Kingston HyperX SH100S3B/120G (2.5", 120GB, SATA/600)
Agito cena: 749,00 zł

Dysk Kingston V+200 SVP200S3B/120G (2.5", 120GB, SATA/600)
Agito cena: 573,00 zł

Dysk OCZ Petrol PTL1-25SAT3-128G (2.5", 128GB, SATA/600)
Agito cena: 498,00 zł

Dysk VERBATIM 3 SSD 120GB
Neo24 cena : 609,00zł

Dysk Sandisk 120GB SSD Extreme
Pixmania cena: 519,02 zł· · · Sprawdź ceny dysków SSD w ofercie sklepu · · ·

plusy i minusy

plusy i minusy

plusy i minusy

plusy i minusy

plusy i minusy


poprzednia strona (Testy 'praktyczne')    -   następna strona (Konkluzja)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test pięciu 120-tek SSD: Kingston HyperX 120GB, SanDisk Extreme 120GB, Verbatim 3 120GB i OCZ Petrol 120GB
 
 » Wstęp i specyfikacja techniczna
 » Wyposażenie
 » Kontrolery i pamięci
 » Platforma i procedura testowa
 » Testy syntetyczne
 » Testy 'praktyczne'
 » Konkluzja
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

eXtremeMem      eXtremeMem

SANDISK      SANDISK

KINGSTON      KINGSTON

VERBATIM      VERBATIM