Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray
    

 

Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray


 Autor: phtm | Data: 12/03/13

Wnioski

Przedstawiony przez nas komputer spełnił nasze oczekiwania. Cena całego zestawu Micro-ATX oscyluje około kwoty 2500zł (bez systemu operacyjnego, cena MS Windows 8 OEM 64-bit PL 1-pack to koszt rzędu 349zł, a MS Windows 8 Pro OEM 64-bit PL 1-pack to koszt 519zł) a otrzymaliśmy multimedialną platformę, na której pracuję się szybko i przyjemnie, pozwala ona na odtwarzanie oraz nagrywanie filmów Blu-ray. Świetnie nadaje się do szybkiego zgrywania danych z kart SD lub przez Wi-Fi, a najmocniejsze APU od AMD daje sobie nieźle radę w środowisku 3D i nawet nowe tytuły gier możemy bez problemów odpalić na naszym 'mini' pececie - może nie w najwyższych detalach, ale i tak jest to duże osiągnięcie.

Jeżeli ktoś chce pograć w rozdzielczości FullHD 1080p (1920x1080px) na pełnych detalach to pozostają mu 3-4 letnie produkcje, ponieważ z nimi APU w dużej większości radzi sobie bardzo dobrze nawet na najwyższych ustawieniach (przykładem może być Need For Speed Shift i Call of Juarez 2: Bound In Blond) Należy również wspomnieć o tym, że możemy w prosty sposób podnieść wydajność naszego komputera poprzez bezproblemowe podniesienie taktowania np. rdzenia graficznego (w naszym przypadku bez podnoszenia napięcia GPU pracowało z częstotliwością 1060MHz) lub podkręcenie również procesora i jak już pisaliśmy wcześniej przez użycie szybszych pamięci.


(kliknij, aby powiększyć)

Nasza konfiguracja pozostawia również otwartą drogę do łatwej przyszłej modernizacji naszego komputera. Podstawka FM2 (jak zapewnia producent) będzie obsługiwała na pewno następną generację APU, a może nawet późniejszą, więc wymiana procesora na nowszy nie będzie problematyczna. Jeżeli komuś zabraknie mocy "graficznej" to zawsze może pokusić się o dodatkową kartę graficzną sprzęgniętą z APU trybem CrossFire (coraz to nowsze wersje sterowników rozwiązują podobno problem mikro-przycięć znany z konfiguracji zbudowanych z dwóch lub więcej GPU, więc można się nad tym zastanowić).

Obudowa również okazała się solidną i przemyślaną konstrukcją godną polecenia, do której w przeciwieństwie do rozwiązań ITX możemy zaaplikować pełnowymiarowe komponenty tj. karty graficzne, chłodzenie, itp.

Natomiast najsłabszą stroną prezentowanego zestawu okazał się boksowy układ chłodzenia. Naszym zdaniem nie nadaje się do procesora, z którym jest sprzedawany i za to należy się minus, bo przecież jeżeli i tak musimy zakupić porządny wentylator, to z jakiej racji mamy płacić za dodawany przez producenta zbędny cooler, który zaraz po zakupie wyląduje w koszu.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray
 
 » Krótki wstęp
 » Komponenty zestawu
 » Montaż platformy i jej działanie
 » Testy wydajności AMD A10-5800K i pobór mocy
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »