Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Telewizja w monitorze - tuner TV AG Neovo
    

 

Telewizja w monitorze - tuner TV AG Neovo


 Autor: NimnuL | Data: 04/11/05

Telewizja w monitorze - tuner TV AG NeovoGdy lubimy oglądać TV, a w pomieszczeniu w którym pracujemy na komputerze nie ma miejsca na telewizor, rozwiązaniem jest wyposażenie swojej maszyny w tuner TV. Dzięki temu na ekranie monitora swobodnie możemy oglądać ulubione programy. Na rynku istnieją dwa rodzaje tunerów TV: wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te pierwsze występują w formie kart rozszerzeń oparte na złączu PCI. Niewątpliwą zaletą jest cena, możliwość zgrywania materiału video oraz brak zajmowanego miejsca poza komputerem. Podstawową wadą jest natomiast fakt, że komputer musi być włączony gdy chcemy oglądać programy.

Urządzenie zewnętrzne daje większy komfort użytkowania, gdyż komputer w czasie oglądania TV może być wyłączony. W niniejszym artykule przyjrzę się dokładniej właśnie zewnętrznej wersji tunera TV-02 firmy AG Neovo.

AG Neovo TV-02

Urządzenie przybyło w czarnym, sporych rozmiarów pudełku.


(kliknij, aby powiększyć)

W skład zestawu wchodzi zasilacz sieciowy, przewód D-sub, przewód audio, przejściówka video, instrukcja obsługi oraz pilot.


(kliknij, aby powiększyć)

Pilot zasilany jest dwoma ogniwami AAA. Jest dość poręczny, a rozmieszczenie przycisków jest dobre. Wspomnę jeszcze o instrukcji obsługi która występuje w postaci dużej, złożonej kartki zapisanej w różnych językach, ale nie po polsku. Opis tunera oraz informacje użytkowe są bardzo skromne i część użytkowników z pewnością będzie miała problemy z rozpoczęciem pracy z urządzeniem.


(kliknij, aby powiększyć)

Tuner może pracować w pozycji poziomej, a dostarczona w komplecie ciężka podstawka umożliwia również jego postawienie w pionie.


(kliknij, aby powiększyć)

Przedni panel zawiera rząd miękko działających przycisków. Zaczynając od dołu napotkamy: guzik włączający tuner oraz przełączający sygnał pomiędzy anteną, a wejściem video. Kolejne dwa umożliwiają regulację głośności, a następna para przełącza odbiór pomiędzy kanałami. Dodatkowo na samym dole znajduje się gniazdo słuchawkowe.


(kliknij, aby powiększyć)

Na samej górze znajduje się dioda sygnalizująca działanie oraz odbiornik IR.


(kliknij, aby powiększyć)

Tył tunera usiany jest złączami.
Zaczynając od dołu napotkamy gniazdo zasilania sieciowego, wyjście i wejście liniowe audio, gniazdo antenowe (75ohm), wyjście i wejście VGA, wejście A/V oraz gniazdo wejściowe do którego wpina się specjalną "przelotkę".


(kliknij, aby powiększyć)

Na jej końcach umieszczono gniazda S-Video oraz trzy odseparowane kanały Component.
Dzięki górnym gniazdom wejściowym można bez problemu do tunera podłączyć np. odtwarzacz DVD.

To tyle jeśli chodzi o zewnętrzne cechy urządzenia. Jeszcze tylko zobaczmy dane techniczne i sprawdźmy jak tuner sprawdza się w praktyce.


poprzednia strona (AG Neovo TV-02)    -   następna strona (Podłączenie...)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Telewizja w monitorze - tuner TV AG Neovo
 
 » AG Neovo TV-02
 » Podłączenie...
 » Podsumowując
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »