Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 23 kwietnia 2013 
    

Znamy ceny procesorów z rodziny Haswell


Autor: Wedelek | źródło: Vr-Zone | 07:06
(5)
Od kilku miesięcy na łamach TPC możecie znaleźć najświeższe doniesienia dotyczące nowych procesorów Intela z rodziny Haswell, które jak wiadomo zadebiutują na początku czerwca. Dzięki gromadzonym informacjom znamy specyfikację techniczną następców Ivy Bridge, a także ich wydajność. Teraz, do wszystkich tych danych możemy dodać informację na temat ceny, jaką będziemy musieli zapłacić za poszczególne Haswelle z rodziny Core i5 i i7. Najmocniejszy Core i7-4770K, a więc model z odblokowanym mnożnikiem, został przez Intela wyceniony na 327 dolarów, a najtańszym układem będzie Core i5-4430, kosztujący 175 dolarów.

Szczegółowe dane, wraz ze specyfikacją poszczególnych modeli dla przejrzystości umieściliśmy w zbiorczej tabelce, którą znajdziecie poniżej.



Procesory Haswell będą się mogły pochwalić całkiem nową architekturą CPU i otrzymają pakiet nowych 256-bitowych instrukcji AVX2 oraz bardziej wydajny zintegrowany układ graficzny. Ten ostatni będzie oferowany w trzech odmianach - najsłabszej GT1 z 6 jednostkami wykonawczymi, średniej GT2 z 20 jednostkami wykonawczymi oraz najmocniejszej GT3 z 40 jednostkami wykonawczymi. Pierwsze dwie z nich zastąpią dotychczasowe HD Graphics 2500 i 4000 z Ivy Bridge, wyposażone w 6 i 16 jednostek wykonawczych. Ostatnia GT3 powinna według Intela oferować minimum 2-krotnie wyższą wydajność przetwarzania grafiki 3D niż HD Graphics 4000 procesorów Ivy Bridge. Należy również dodać, że w sprzedaży pojawią się też odmiany wyposażone w dodatkową pamięć eDRAM dla IGP GT3, o których pisaliśmy TUTAJ. Szybkość działania funkcji Quick Sync zapewniającej sprzętową obsługę konwersji materiałów wideo ma natomiast wzrosnąć nawet 12-krotnie.

Warto dodać, że w układach znajdzie się także zintegrowany regulator napięcia, a poza instrukcjami AVX2 pojawią się także instrukcje TSX (Transactional Synchronization Extensions), mające zwiększyć wydajność i ułatwić tworzenie aplikacji wielowątkowych, dzięki wprowadzeniu synchronizacji w dostępie do współdzielonej pamięci na poziomie transakcji.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jak zwykle lol (autor: loccothan | data: 23/04/13 | godz.: 10:33)
    To znamy odpowiedź na pytanie czemu intel zaczyna generować STRATY ! a AMD odzyskuje swoją Pozycję dzięki procesorom Tanim i Wydajnym ! płacić 1350 zł za proca 4 jajkowego tylka za to żeby go kręcić , ja niemogę PZDR
    Jak tylko będzie premiera 1100FX i soc. AM4 + Steam Roller 12 rdzeni za 890zł wtedy Intel się stoczy na swoja pozycje sprzed 4 lat he he


  2. TDP zamiast zmaleć (autor: Dather | data: 23/04/13 | godz.: 10:53)
    to wzrosło i teraz widać że duży zbuk "trochę" papu potrzebuje.
    Dodatkowo liczba rdzeni jak i taktowanie rdzeni od lat się nie zmienia
    Jedynie AMD coś z tym dziubie i oby ze Steamrollerem się postarali to może wrócą na rynek wydajnych CPU które pozwolą i ugryźć kwałek tortu :)
    Ja czekam na następce hasswela lub poprawione steamrollery (mam nadzieje że konkurujące ze srintelem) w których AMD upora się z napięciami i poborem mocy poprzedniej epoki


  3. Widac (autor: mbe | data: 23/04/13 | godz.: 11:10)
    ze restrykcyjne TDP w IB dalo intelowi po d... i teraz poszli po rozum do glowy.

  4. Dather (autor: Markizy | data: 23/04/13 | godz.: 12:12)
    o ile pamiętam technologia intela 3d dla tranzystorów najlepiej sprawdza się przy niskich częstotliwościach i niskich napięciach. A swoją drogą widać że intel metodą siłową próbuje rozwinąć swoje igp.

  5. Intel - 3 uwagi (autor: Conan Barbarian | data: 23/04/13 | godz.: 13:40)
    1. Core i5 4670 w dobrej cenie (oby tak zostało).
    2. TDP wzrosło, gdyż rozbudowano zbuka.
    3. Jak tam pasta dla IHS?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.