Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 9 kwietnia 2021 
    

Zdobądź Windowsa 10 Pro OEM za niecałe $14, a Office 2016 Pro Plus za $26


Autor: Wedelek | źródło: Artykuł sponsorowany (reklama) | 18:01
(25)
Jak doskonale wiecie ceny podzespołów komputerowych w ostatnim czasie po prostu zwariowały. Dochodzi do kuriozalnej sytuacji, w której kosztujące krocie nowe procesory i karty graficzne są po prostu niedostępne, a za modele z zeszłej generacji musimy zapłacić więcej niż w momencie ich premiery. Przez to cena gotowego zestawu komputerowego jest dziś dużo wyższa niż jeszcze rok lub dwa lata temu. Przy tym w ramach tego samego budżetu musimy zadowolić się niższą wydajnością. Reasumując nie ma lekko. Na domiar złego sprzęt to dopiero połowa sukcesu. Potrzebujemy przecież jeszcze odpowiedniego oprogramowania.

To warto kupić u niezależnego sprzedawcy detalicznego, kierując się przy wyborze nie tylko poziomem obsługi ale i ceną. Możemy w ten sposób oszczędzić kilka cennych dolarów, które można później wydać na coś innego.

Jednym z takich tanich sklepów jest WhoKeys. Oferowane przez nich produkty są cyklicznie przeceniane, a dzięki nastawieniu na sprzedaż w formie cyfrowej cała transakcja przebiega szybko i bezproblemowo. Klucz aktywacyjny do zakupionej aplikacji otrzymujemy drogą mailową, wraz z linkiem do instalatora. W większości przypadków podczas pierwszego uruchomienia przypisujemy licencję do dedykowanego konta i dzięki temu nie musimy przechowywać nigdzie otrzymanego klucza ani tym bardziej go pamiętać.

Dodam jeszcze, że jeśli chcecie kupić oprogramowanie firmy Microsoft, to możecie skorzystać z dodatkowej promocji odpalanej po wpisaniu na etapie finalizacji zamówienia kodu TW25. Obejmuje ona następujące oprogramowanie:
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. "przypisujemy licencję" (autor: myszon | data: 9/04/21 | godz.: 23:13)
  na tych stronach nie kupicie licencji. Tylko sam klucz. Sam klucz jest gówno wart. Wedelek dobrze o tym wie i dalej wciska ludziom kit za cebuliony. Nie wstyd ci Wedelek?

 2. Ale (autor: Franz | data: 10/04/21 | godz.: 11:53)
  Z Ciebie filozof. Jak to jest nie legalne to powinieneś to zgłosić zamiast pisać pod komentarzami.

 3. MS wie o tym (autor: myszon | data: 10/04/21 | godz.: 21:15)
  powoli się za to zabierają. W Niemczech już policja puka do domów ludzi kupujących te klucze.

  Ja ostrzegam ludzi przed kupnem bubla. Do tego takie same klucze można na Allegro za parę zyko kupić a z keygena są za darmo.


 4. @myszon (autor: Wedelek | data: 11/04/21 | godz.: 10:36)
  Ty tak na serio? Naprawdę? Niby czego mam się wstydzić? Że wykonuję pracę na czyjąś rzecz? Serio? I nie, nie oczekuję odpowiedzi - to pytanie retoryczne...

  #łopatologicznie
  Jeśli chodzi o treść artykułu, to jest to reklama, a te rządzą się własnymi prawami. Rozumiem, że nie każdemu musi się to podobać, ale też utrzymanie serwisu swoje kosztuje. Dlatego też musicie się pogodzić z takimi formami zarobku. IMHO nie jest ro zresztą duże poświęcenie. Jeśli chodzi o oburzonych, to zrozumiałbym Wasz sprzeciw, gdyby wpis nie był w żaden sposób oznaczony, ale nie. Informacja znajduje się w bardzo eksponowanym miejscu - tuż pod tytułem. Jeśli ktoś tego nie wyłapie, to naprawdę nie jest to wina ani TPC ani moja. My staranności dokładamy, żeby nie było żadnych wątpliwości z czym macie do czynienia. Zauważcie też, że w żaden sposób nie cenzurujemy Waszych komentarzy, nie ważne jak negatywne by nie były. A nie dla wszystkich (portali) jest to norma... 5. myszon (autor: Markizy | data: 11/04/21 | godz.: 19:55)
  Ciekawe że żaden portal technologiczny o tym nie napisał. A druga sprawa pamiętaj że jesteśmy w PL i nas obowiązuje nasze prawo który nie jest takie samo jak w Niemczech.

  Ponadto jak kupujesz windowsa w wersji cyfrowej (ESD) to o zgrozo dostajesz tylko klucz.


 6. klaruję (autor: myszon | data: 12/04/21 | godz.: 09:51)
  ta strona sprzedaje klucze, które bez licencji są bezwartościowe.

  @Markizy Kupując od MS bezpośrednio, albo od pośredników, kupujesz _licencję_. Klucz jest tylko metodą zabezpieczenia.

  Wedelek, jesteś podobno autorem tego artykułu, to jest napisane nad newsem. W twoim artykule napisane jest: "podczas pierwszego uruchomienia przypisujemy licencję do dedykowanego konta". Wprowadzasz tym samym ludzi w błąd. Mam nadzieję że rozumiesz różnicę pomiędzy licencją a kluczem. Jeśli nie to powinieneś przestać pisać dla strony poświęconej technologiom komputerowym.

  Rozumiem że ciężko jest teraz zarabiać kasę w necie z reklam, ale to co robicie to jest po prostu oszukiwaniem ludzi. Napiszcie wprost że ta strona nie sprzedaje licencji i taki Windows lub Office nie jest legalny w świetle prawa i wtedy wszystko będzie ok.


 7. @5. (autor: myszon | data: 12/04/21 | godz.: 09:58)
  link jest w jednym z podobnych "artykułów" na TPC. Nie ja go wrzucałem, ktoś inny to znalazł. W Polsce musisz mieć licencję na SW od wczesnych lat 90. Czyba że znasz prawo, które pozwala mi używać oprogramowania bez licencji.

 8. a brałeś (autor: Franz | data: 12/04/21 | godz.: 10:50)
  pod uwagę że to są używane klucze OEM, które można w ten sposób sprzedawać ? Zdajesz sobie sprawę jakie ilości sprzętu są złomowane każdego roku ? Jak masz wiedzę że linkowane oferty są lipne to działaj gdzie trzeba. Jak na razie Twoja wiarygodnośc jest mniejsza niż tych kluczy.

 9. brałem, ta strona nie sprzedaje licencji OEM (autor: myszon | data: 12/04/21 | godz.: 11:24)
  ta strona sprzedaje klucze. Klucze nie są licencją. Chcesz odkupić licencję OEM to odkup licencję a nie klucz. Na tej stronie jest jak byk napisane że kupujesz tylko klucz.

  Klucz jest gówno warty bo z punktu widzenia prawa klucz nie daje ci prawa do używania softu. Dlatego możesz go kupić za taką ceną. Na Allegro te same klucze chodzą za parę zyko. Z keygena takie klucze są za darmo.

  Podpowiem: licencje są więcej warte. Na Allegro kupisz za stówkę najmarniej.


 10. nic takiego nie piszą (autor: Franz | data: 12/04/21 | godz.: 11:30)
  Opis produktu

  OEM EDITIONS ARE BOUND TO YOUR MOTHERBOARD (PC). IN CASE OF MOTHERBOARD REPLACEMENT, YOU CAN CALL MICROSOFT SUPPORT TO HAVE YOUR OEM KEY TRANSFERED TO YOUR NEW MOTHERBOARD (PC).


 11. @Wedelek (autor: Franz | data: 12/04/21 | godz.: 11:34)
  proponuję wyłączyć komentarze pod materiałami reklamowymi i po temacie. Kto chce to kupi, kto nie chce to nie kupi i już.

 12. Tyle tylko (autor: ligand17 | data: 12/04/21 | godz.: 17:09)
  że ko. myszon ma rację - tutaj kupujesz klucz, a nie licencję. I żadne manewry typu oznaczenia "materiał sponsorowany" bądź wyłączenie komentarzy nie zmienią rzeczywistości, że nawwt, jak zapłacisz, to nie kupujesz licencji na oprogramowanie, a jedynie sam klucz. Ten klucz może działać, ale nie musi. A niezależnie od tego, czy zadziała, czy nie - oprogramowanie jest nielegalne.
  Klucz można sobie wygenerować dowolnym keygenem i będzie miał taką samą wartość. A wyjdzie taniej.


 13. @up (autor: Franz | data: 12/04/21 | godz.: 17:43)
  W sensie że nie ma naklejki ? A jaki to ma związek jedno z drugim?
  Na terenie EU masz prawo zbyć dowolną licencje oprogramowania pod warunkiem że ją skasujesz z komputera. Naklejka czy nośnik nie mogą ograniczać odsprzedaży. Na tej samej zasadzie możesz sprzedać dowolne produkty np. Adobe - fizyczne kopie, Maintenance a nawet subskrypcje. Oni co prawda kasują opłatę administracyjną w przypadku tych dwóch ostatnich ale nie robią z tego problemu.
  MS nie kasuje bo ma system w pełni automatyczny i faktem jest że to powoduje sytuację w której ktoś może nas łatwiej oszukać. Ja jestem daleki od tego aby pisać że akurat na tej stronie klucze licencyjne które technicznie aktywują przenoszone licencje na nowego właściciela są lipne. Jeśli wystawiają fakturę / paragon ? A co z kluczami do Xbox na tej stronie ? MS im sprzedaje wiedząc że oszukują ich na kluczach windowsa ? Masochizm ?


 14. ligand17 (autor: Markizy | data: 12/04/21 | godz.: 17:46)
  Tylko przy zakupie Windowsa w wydaniu cyfrowy esd też dostajesz sam klucz który musiałby być licencja. I mowa o zakupie u MS, a jedyny sposób weryfikacji to zakup o kontakt z nimi.

  Więc w takim wypadku licencja to klucz czy pseudo naklejka która kiedyś kleili na obudowę? Chociaż laptopy i kompy OEM nie mają takiej naklejki więc w tym wypadku co nią jest?


 15. z licencją to jest tak (autor: myszon | data: 12/04/21 | godz.: 18:34)
  że dobrze mieć umowę kupna licencji. W przypadku kupna od MS albo od firmy to może być np. paragon lub faktura. W przypadku kupna używki warto podpisać umowę kupna/sprzedaży i dołączyć kopię oryginalnej faktury.

  Przyda się jedynie gdy np. Windows się błędnie zdezaktywuje i kludz przestanie działać. Wtedy uderzasz do MS i oni to naprawiają.

  Drugi przypadej to jak masz kontrolę legalności oprogramowania. Np. sąsiad powie na policji że masz nielegalnego windowsa.

  @Franz. Kup tam Windows 10 Pro i poproś o fakturę ze wskazaniem że kupujesz licencję na software. Jak dostaniesz taki dokument to odkupię od ciebie tę licencję za 55zł, ok?


 16. czyli (autor: kosa23 | data: 13/04/21 | godz.: 01:35)
  Gry/ programy na steam, epick, orgini, itd. są sprzedawane nielegalnie.

  Na epiku te płatne, które rozdają za darmo(promocja), to jakie są? legalne czy nielegalne? XD


 17. @13/14/16 (autor: ligand17 | data: 13/04/21 | godz.: 08:14)
  @13 nie musisz mieć naklejki. Po prostu nie masz licencji na korzystanie z programu, bo jej nie kupiłeś.
  @14 jak kupujesz ESD to ją rejestrujesz w MS i przypisujesz do swojego konta na podstawie klucza.
  @16 na Steam/Epic/Origin nie kupujesz gry, tylko ją wypożyczasz. Ona nie jest twoja.


 18. @15 (autor: Semy | data: 13/04/21 | godz.: 08:30)
  Wątpię by sprzedawali z fakturą. Microsoft by miał na nich dowód. Bez faktury nie kupujesz licencji, a sam klucz i dla microsoftu jesteś nielegalny. A skoro bez faktury, to po co wydawać 14$, skoro na allegro są po 10zł?

 19. @up (autor: Franz | data: 13/04/21 | godz.: 10:50)
  taa sprawdziłem to jest jakaś firma z HongKongu, więc pewnie będzie z tym kiepsko. Jakby była zarejestrowana w EU to powinni bez problemu wystawić rachunek z adnotacją że sprzedają klucz aktywujący licencję.

  Tak na prawdę klucz to tylko zabezpieczenie licencji i aktywują ją tylko technicznie więc powinno coś byc o przeniesieniu licencji. Pewnie jakby napisali na maila to był by to jakiś tam dowód, nikt przecież nie wymaga posiadania faktur, starczy paragon, płatność z karty lub jakikolwiek inny dowód zakupu


 20. @16 (autor: myszon | data: 13/04/21 | godz.: 12:05)
  Dokładnie jak ligand pisze: Steam subscriber agreement punkt 2A: Your license confers no title or ownership in the Content and Services.

  Musisz przeczytać to co podpisujesz albo klikasz żeby zobaczyć za co tak naprawdę płacisz.


 21. @19 (autor: myszon | data: 13/04/21 | godz.: 12:16)
  Te firmy istnieją bo działają w ostro szarej strefie. Klient kupuje klucz i klucz dostaje. Jak się przestanie aktywować to piszesz do nich i dostajesz następny. Nie masz powodu ich o nic pozwać. Na dowodzie zakupu nic nie dostaniesz o przeniesieniu licencji. Najpewniej nic nie dostaniesz. W tytule sprzedaży i w mailu pewnie będzie tylko mowa o kluczu. Na stronie tylko mała wzmianka o tym że licencje OEM można transferować. Nic nie ma o tym że kupujesz licencję OEM. Wszystko jest tak napisane żebyś nie wiedział co kupujesz. Dlatego zawsze przestrzega przed tym.

 22. @21. (autor: Mariosti | data: 13/04/21 | godz.: 13:46)
  Jeśli to jest licencja OEM na jeden komputer to technicznie wszystko jest ok, ale zgodnie z postanowieniami licencji jest to nielegalne, mimo iż takie postanowienia licencji też są nielegalne w myśl prawa UE bo z zapisów tych wynika że licencja na oprogramowanie znika wraz z komputerem do którego jest przypisana, a przecież nie jest jego integralną częścią.

  Dalej, na allegro popularne jest podawanie klucza licencji VLK, czyli takiej gdzie można jeden klucz aktywować np na 50-500 stanowiskach (dla dużych firm dla uproszczenia coś takiego jest sprzedawane, a przynajmniej było dawniej, a z Win10 działają licencje/klucze z Win7 zgodnie z polityką darmowego upgrade'u). W tym przypadku nawet klucza na wyłączność nie masz i zwykle to jest najtaniej na allegro sprzedawane i tutaj często są problemy jak za dużo osób sobie taki klucz aktywuje.


 23. @myszon (autor: kosa23 | data: 13/04/21 | godz.: 14:28)
  "Steam subscriber agreement punkt 2A: Your license confers no title or ownership in the Content and Services"

  Abonent (niem. Abonnent, fr. Abonné) – osoba mająca prawo do korzystania z usługi (np. e-booka, parkowania w strefie), urządzenia (np. radia, telefonu) lub otrzymywania czegoś (np. gazeta, obiady) na zasadzie uiszczania stałej, regularnej opłaty (tzw. abonamentu)

  Ciekawe gdzie jest abonament na Steam? oczywiście pomijając gry z Orgina, które są od niedawna na Steam i posiadają opcje subskrypcji czyli abonamentu.

  W Orginie to ja jeszcze rozumie formę wypożyczenia, bo tam jak korzystamy z opcji abonamentu, to z oprogramowania możemy korzystać tak długo jak opłacamy abonament, ale jak zakupimy grę(abo nie ma znaczenia), to jest przypisana dożywotnio do konta.

  post 16 jest na podstawie waszych wypocin na temat kupowania klucza, licencji na stronach czy też platformach.


 24. @23 (autor: myszon | data: 13/04/21 | godz.: 15:19)
  jesteś abonentem usługi Steam jeśli masz tam konto.

  You become a subscriber of Steam ("Subscriber") by completing the registration of a Steam user account.

  As a Subscriber you may obtain access to certain services, software and content available to Subscribers.

  To jest po prostu legalne obejście tego że w EU możesz odsprzedać licencję. Zamiast sprzedawania ci licencję wypożyczają ci grę na czas nieokreślony. A tego już odsprzedać nie możesz.

  Co nie zmienia faktu że MS nie wypożycza Windowsa. MS sprzedaje licencje. Whokeys i temu podobne strony sprzedają tylko klucze.


 25. ligand17 (autor: Markizy | data: 13/04/21 | godz.: 17:40)
  A jak sprzedajesz windowsa lub nawet kompa z nim to co dasz gościowi jak nie klucz + umowa kupna sprzedaży która powinna być. I to bez znaczenia jaka wersję systemu nabędziesz.

  Ogólnie firmy programistyczne mają ból 4liter przez prawo UE odnośnie sprzedaży używanego softu gdzie żadna licencja nie może ci zakazać sprzedaży. Inna sprawa to respektowanie prawa ale nie o to w tym temacie idzie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.