Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 30 listopada 2001  
    

Opera w wersji 6 Final


Autor: Jakub | 14:28
Komentarzy (0)
Pojawiła się finalna wersja alternatywnej przeglądarki internetowej Opera, w wersji 6. Spis najważniejszych nowości na stronie producenta można znaleźć tutaj (po angielsku). Opisywałem kilka z najwazniejszych także kilka dni temu w informacji o wersji Beta. Opera w nowej wersji jest bardziej zgodna z pozostałymi przeglądarkami, jednak stara się ściśle trzymać standardów, więc niektóre strony pisane tylko pod Microsoft Internet Explorera mogą nie wyświetlać się poprawnie, jeżeli webmasterzy nie zadbali o zgodność. Przeglądarka zachowała niewielkie rozmiary (3,5MB w wersji podstawowej), wymagania i szybkość. Możan ją pobrać z jednego z serwerów ftp wymieniowych na tej stronie: opera.com.

Porównanie coolerów SocketA


Autor: DYD | 12:37
Komentarzy (0)
Lisek z Tweak.Pl nadaje: "Nie da się ukryć, że ostatni cooler na naszych stronach recenzowany był dość dawno. Przez ten czas udało nam się zdobyć całkiem ładną gromadkę nowych chłodziarek. Ostatnio da się wyraźnie zauważyć, że producenci powoli zaczynają rezygnować z tworzenia nowych konstrukcji opartych o radiatory tylko z aluminium. Niemal wszystkie nowości posiadają, choć wstawkę miedzianą lub są zrobione całkowicie z miedzi." Artykuł dostępny jest pod tym adresem.

Nowe Biosy do płyt Asusa


Autor: DYD | 12:21
(2)Komentarzy (2)
Strona techniczna ASUS Deutschland -= SUPPORT =- w dniu dzisiejszym została zaktualizowana. ASUS zamieścił nowe Biosy w wersjach Beta do swoich płyt głównych. Z datą 31 listopada ukazały się Biosy dla następujących modeli: P4B 1007 - 01 Beta, TUSL2 / TUSL2-M ( i815e ) 1011 - 05 Beta, CUSL2 / - M / -LS ( i815e ) 1011 - 05 Beta, CUWE - Seria 1017 - 03 Beta, CUW - Seria 1017 - 03 Beta, MEW (-L / -B / -RM) 1017 - 03 Beta, P3W-E 1017 - 03 Beta, P3W 1017 - 03 Beta. Natomiast z datą 29.11.2001 ukazał się Bios dla A7V133 1008 w wersji 001-B Beta. Wszystkie wymienione Biosy można pobrać stąd.

 
Czwartek 29 listopada 2001

Nowe Beta Detonatory nr 23.10


Autor: DYD | 22:18
(4)Komentarzy (4)
Na serwisie Guru3d.com pokazały się nowe Beta Detonatory w wersji 23.10 przeznaczone oczywiście dla kart NVidii. Nie wiele o nich wiadomo, ponoć przy ich użyciu można zaobserwować "pewien" wzrost wydajności. Wszystkich chętnych wypróbowania nowych sterowników zapraszam na site Guru3d.com, gdzie znajduje się wersje zarówno dla systemów Windows9x/ME jak i Windows 2K/XP. Drivery datowane są na 13/11/01 - mam nadzieje, że ta "trzynastka" nie okaże się pechowa...

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | 22:04
Komentarzy (0)
Dziś ukazało się kolejne uaktualnienie (datowane na 28 listopada) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58293 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (2.97 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca (PS. Pozdrowienia Pet).

Rekord prędkości w 3DMark2001


Autor: R4v | źródło: VR-Zone | 14:23
(5)Komentarzy (5)
Na stronie VR-Zone pojawił się opis sprzętu do bicia rekordu w 3DMark2001. Rekord postanowiono wykręcić na płycie Epox 8KHA+ z Athlonem 1800+ podkręconym do 2035MHz (185MHzx11). Do tego doszedł Geforce3 chłodzony cieczą i ogniwem Peltiera, podkręcony do prędkości 310MHz/670MHz. A teraz przyszła kolej na podanie wyniku. Otóż liczba 3d marków to... 11199. Ten wynik z pewnością utrzyma się jeszcze długi czas na pierwszym miejscu.

Nowe artykuły w Sieci


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:19
Komentarzy (0)
Będzie o dwóch. Po pierwsze, przez remont w redakcji i pośpiech, wczoraj uleciał mi gdzieś e-mail od NetCopa z serwisu in4.pl. Już już się poprawiam i informuje, że u kolegów z in4.pl ukazała się recenzja karty Radeon 8500LE firmowanej przez Procompa. Natomiast u Frazira dziś znajdziemy artykuł pod tytułem K7 - Siedem Błogosławieństw Konkurencji, czyli jaki wpływ na świat PC wywarł Athlon.

Recenzja MouseMan Dual Optical i MouseMan Traveller


Autor: Jakub | 03:06
(3)Komentarzy (3)
Firma Logitech zaskakuje nas coraz ciekawszymi i coraz lepiej zaprojektowanymi urządzeniami wskazującymi. Ostatnio znana stała się mysz optyczna i zarazem bezprzewodowa, potem firma zaatakowała nas fantastyczną klawiaturą bezprzewodową. Zanim zdążyliśmy ochłonąć, do rąk dostaliśmy poprawioną i tym razem przewodową wersję myszki MouseMan Optical, tym razem z podwójnym czujnikiem optycznym oraz całkowitą nowość - myszkę przeznaczoną dla podróżujących posiadaczy notebooków, którzy cenią sobie wygodę. Do testów zajechały dwa najnowsze urządzenia giganta w dziedzinie akcesoriów: przeznaczony do typowo domowo/biurowego użytku MouseMan Dual Optical, charakteryzujący się absolutnie unikalnym rozwiązaniem opartym na dwóch, jednocześnie pracujących czujnikach optycznych, oraz myszka do zadań specjalnych - podróżniczych - MouseMan Traveller, o zredukowanej masie i wymiarach, podwyższonej trwałości i oczywiście wyposażonej w pojedynczy czujnik optyczny. » czytaj dalej

Winamp3 Developers Beta 2


Autor: DYD | 02:09
Komentarzy (0)
Właśnie została wydana druga oficjalna wersja Beta odtwarzacza plików dźwiękowych Winamp3 firmy Nullsoft. Wydanie nosi sylbol 3.0 Beta 2 cold (11/28/01) build #454. Dotąd można było jedynie zdobyć wczesne wersje Alpha tego programu oraz pierwszą Betę. Winamp3 Beta może zawierać jeszcze liczne błędy - jak każda Beta. Autorzy programu zalecają instalacje programu w innym katalogu niż wersje poprzednie Winampa z serii 2.x. Program jest nadal w fazie tworzenia i dopracowywania - Nullsoft, swoją Betę kieruje głównie do twórców skór, plug-inów i oprogramowania. Winamp 3.0 Beta 2 cold leży na nullsoft.com (1.33 MB). W nowej wersji poczyniono liczne zmiany w media playback, skórach, edytorze playlisty oraz w konfiguracji. Usunięto także masę błędów z poprzedniej wersji.

Rambus znów przegrywa z Infineonem


Autor: DYD | źródło: x-bit | 01:58
(1)Komentarzy (1)
Spór między producentami pamięci Infineon kontra Rambus prowadzony przez Federalny Sąd w Wirginii wydaje się być prawie przesądzony. Po rozważaniu wszelkich szczegółów w tej sprawie, sąd wydał następujące decyzje. Rambus powinien przerwać oskarżenie przeciw firmie Infineon dotyczących jakichkolwiek naruszeń patentów Rambusa zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej (dotycząc też SDRAM lub DDR SDRAM). Z kolei federalny sędzia Roberta E. Payne zażądał od Rambusa wypłatę odszkodowania dla Infineona za straty i inne uprzedzenia w wysokości 7.12 miliona USD. W ten sposób, jedyną bitwą wygraną przez Rambusa jest zwolnienie z oskarżenia o nielegalnej praktyki podczas rozwijania standardów DDR SDRAM. Pozostałe decyzje sądu decyzje są przychylne dla Infineona. Jednak Rambus będzie apelował, lecz wątpliwe jest inne orzeczenie w tej sprawie.

Nietoperz w wersji 1.54 Beta 12


Autor: DYD | źródło: FileFlash | 01:46
Komentarzy (0)
The Bat! jest programem przeznaczonym do obsługi poczty elektronicznej, spełniającym potrzeby każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika. Interfejs programu jest przejrzysty, dzięki czemu nawet nowicjusz bardzo szybko go polubi i z łatwością będzie mógł z niego korzystać. Dla niewielkich firm The Bat! jest także alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do innych programów do obsługi poczty korporacyjnej, ponieważ wyposażono go w możliwość obsługi wielu użytkowników, dzięki czemu może pełnić rolę lokalnego serwera pocztowego. The Bat! wykonuje wszystko, czego można oczekiwać od programu pocztowego, a nawet jeszcze więcej... Firma RITLABS czuje się zobowiązana do tego, aby The Bat! pracował zgodnie z wymaganiami użytkownika. Program jest często aktualizowany, zaś nowe właściwości pojawiają się jako wynik stałego sprzężenia użytkowników, autorów i pracujących ochotniczo testerów z całego świata. Opis pochodzi z polskiej strony TheBat.pl. Najnowszą wersję 1.54 Beta 12 można pobrać stąd (1.67 MB).

i845 B-Step dostarczany w tym tygodniu


Autor: DYD | źródło: x-bit | 01:30
Komentarzy (0)
Tak jak oczekiwaliśmy, Digitimes potwierdził rozpoczęcie jeszcze w tym miesiącu, pierwszej partii dostaw układu i845 B-Step (czyli znanego i845 ze wsparciem dla pamięci PC2100 DDR SDRAM). Chociaż faza dostarczania nastąpi dopiero pod koniec listopada, nie ma obaw do niepokoju. Przede wszystkich producenci płyt donoszą, że ich zamówienia chipsetu i845 B-Step są już "szczęśliwie" zarezerwowane i nowy układ zostanie dostarczony jeszcze w tym tygodniu (w cenie $38-40). Poza tym, Intel zapewnił, że wszelkie zamówienia zostaną zrealizowane i nie będzie braku w dostawie nowych układów. Inaczej mówiąc, Intel wyprodukował tyle nowych układów, że dla wszystkich zainteresowanych powinno wystarczyć. Warto zaznaczyć, że główni dystrybutorzy płyt rozpoczną dostarczanie modeli z i845 B-Step około połowy grudnia, lecz sprzedaż produktów nastąpi dopiero 7-ego stycznia. Wygląda na to, że cześć dystrybutorów nie będzie miała tyle cierpliwości i możemy się spodziewać wcześniejszych premier - oczywiście w kraju Kwitnącej Wiśni...

ICQ 2001b Beta v5.18 Build #3659


Autor: DYD | źródło: ICQ | 01:25
Komentarzy (0)
A więc mamy kolejną wersję ICQ. Ostatnia, wydana wczoraj wersja, posiada oznaczenie 5.18 Build #3659 i po raz kolejny "obszerną" listę poprawek stanowią dwa słowa: Bug fix. Nowa wersja także trochę "spuchła" w porównaniu z poprzednim wydaniem (około 300 KB). ICQ (I Seek You) potocznie zwany "ickiem", jest najpopularniejszym narzędziem służącym do kontaktów ze znajomymi, wysyłania sms'ów i wielu innych funkcji. Nowe funkcje ICQ 2001b to m.in.: mniejsze rozmiary pliku instalacyjnego, nowy interfejs, możliwość udostępniania i wymiany plików, listy kontaktów na serwerze, zapisywanie i ładowanie listy, sprawdzanie pisowni, wykrywanie firewalla i wiele, wiele innych zmian. Plik z najnowszym ICQ można pobrać z oficjalnej strony icq.com/download (4.31 MB).

Fujitsu 2.3GB MO - dwa razy więcej, dużo szybciej...


Autor: DYD | źródło: Alstor | 00:54
Komentarzy (0)
GigaMO drugiej generacji wykorzystuje dwa nowe rozwiązania, są to: technologia MSR (Magnetically Inducted Super Resolution) oraz metoda zapisu "Land/Groove". Obie odpowiedzialne są za zwiększenie gęstości zapisu oraz dokładności pozycjonowania głowicy. Dzięki nim osiągnięto prawie podwójną pojemność nośnika i szybkość zapisu/odczytu danych. Nowe napędy magneto-optyczne występują w dwóch wersjach: ATAPI - model MCJ3230AP oraz Ultra SCSI - model MCJ3230SS i charakteryzują się następującymi parametrami: prawie podwójną pojemnością danych - 2.3GB oraz 40% wzrostem transferu danych w stosunku do napędów 1,3GB MO - do 8.18MB/s. Nowe napędy MO można przyrównać do dysków twardych, ponieważ osiągają bardzo dużą prędkość obrotową - 5.455 RPM oraz niewiele gorszy średni czas dostępu do plików - 19 ms. Nowe napędy magneto-optyczne widziane są jako kolejny dysk twardy oraz zachowują wszelkie właściwości technologii MO. Są to m.in. odporność na wstrząsy, wilgoć, pył, wysoką i niską temperaturę, działanie pola magnetycznego itp. Urządzenia może stanowić rozwiązanie do archiwizacji danych firmowych czy zasobów prywatnych np. kolekcje zdjęć, filmów, mp3 itp. Argumentem dla "oszczędnych" może być realny koszt przechowywania na dysku MO 1 MB danych - wynosi on zaledwie 4gr. Cena detaliczna modelu MCJ3230AP wynosi 2.080,- PLN a MCJ3230SS 2.139,- PLN (cena brutto).

 
Środa 28 listopada 2001

Mint Radeon 8500 Retail - pełna recenzja


Autor: Kris | 19:31
(7)Komentarzy (7)
No i stało się. Pierwsze egzemplarze kart opartych na najnowszym układzie graficznym ATI Radeon 8500 trafiły do rodzimych komputerów. Karty te od pierwszych zapowiedzi, a potem wstępnych testów wzbudzały ogromne zainteresowanie. Na rynku od dłuższego czasu niemal niepodzielnie panują wszechobecne układy nVidia GeForce a jedyną firmą, która w chwili obecnej jest w stanie uszczknąć azjatyckiemu gigantowi część rynku jest kanadyjska firma ATI. Sensacją minionego roku było opracowanie układu Radeon, który jako jedyny skutecznie mógł rywalizować z GTS'em. Jednak spore problemy z driverami, które na początku ograniczały ekspansję kart, zbyt wysoka cena premierowa oraz szybka reakcja nVidia w postaci serii obniżek cen i wprowadzenia przyspieszonych modeli Pro i Ultra zmniejszyły ilość potencjalnych klientów ATI. Pół roku później nVidia postawiła kropkę nad "i" wydając na świat pierwszy układ graficzny zgodny z Direct3D 8.0, czyli GeForce3 o niespotykanych dotąd możliwościach graficznych i wydajnościowych. Brak konkurencji wśród najsilniejszych układów spowodował niekorzystną dla nas sytuację cenową. 2000 zł dla większości było zaporą nie do przejścia. Na szczęście kilka miesięcy po premierze GF3 firma ATI zaanonsowała nowe produkty wraz z flagowym modelem o roboczej nazwie R200, który dziś pojawia się na rynku w postaci Radeon 8500.

Dzięki uprzejmości firmy Mint (szczególne podziękowania dla Maćka) mam szansę testować najnowsze dziecko ATI równocześnie z jego wprowadzeniem na rynek i chętnie podzielę się wrażeniem z jego tygodniowego użytkowania. Na początek jednak kilka słów o samym układzie graficznym. » czytaj dalej

Warszawska Giełda Komputerowa - aktualne ceny


Autor: DYD | źródło: WGK | 15:42
Komentarzy (0)
W tym tygodniu na Warszawskiej Giełdzie Komputerowej odnotowaliśmy generalny spadek cen procesorów, po zeszłotygodniowym gwałtownym wzroście potaniały także pamięci (patrz cennik). Nie jest to też najlepszy czas na kupienie drukarki HP - prawie wszystkie podrożały, ale za to doszła seria Epson Stylus Color - C20SX 250, C40VX 300, Color C60 450 naprawdę konkurencyjne cenowo. Odnotowaliśmy też coraz większy chłód - spacer po giełdzie nie jest już czystą przyjemnością... Poniżej największe zmiany cen od zeszłego tygodnia:
 • pamięć RAM DIMM 256MB PC133 135PLN (-25PLN),
 • procesor AMD Athlon XP 1800+ 950PLN (-60PLN)
 • procesor Intel Pentium 4 1.7GHz BOX 1070PLN (-50PLN)
 • dysk twardy Seagate Barracuda ATA IV 60GB 670PLN (-50PLN)
 • nagrywarka TDK Cyclone 24/10/40 610PLN (-140PLN)
 • drukarka Lexmark Z53 530PLN (-35PLN)
 • monitor Philips 17" 107T21 895PLN (-35PLN)
 • nagrywarka LG 16/10/40 GCE-8160 410PLN (+20PLN)
 • procesor AMD Athlon 1000MHz FSB266 390PLN (+10PLN)

Roadmap VIA na rok 2002


Autor: R4v | 13:37
(1)Komentarzy (1)
VIA uaktualniła swoje plany na rok 2002. Roadmap zawiera kilka nowych chipsetów, które mają się pojawić już niedługo. Szczegóły przedstawiają się następująco:
 • KT333 jest następcą KT266A. Układ komunikuje się z mostkiem północnym przez magistralę V-Link 266MB/s i obsługuje magistralę 200/266MHz oraz pamięci DDR 333/266 także z ECC. Pierwsze próbki mają pojawić się za miesiąc. W masowej produkcji KT333 ma się pojawić w pierwszej połowie przyszłego roku.
 • KT333A ma się pojawić w drugim kwartale 2002. W stosunku do KT333 przyspieszono magistralę V-Link do 533MB/s i ma obsługiwać AGP 8x.
 • KM266 zastąpi KLE133 i KM/KL133. Obsługuje magistralę V-Link 266MB/s, magistralę FSB 200/266MHz, pamięci PC133/DDR266, zintegrowany układ ProSavage8, AGP 4x. Planowane rozpoczęcie masowej produkcji to pierwsza połowa 2002 roku.
 • KM333 zastąpić ma KM266. Zasadnicza różnica to dwukrotnie przyspieszona magistrala V-Link, obsługa pamięci DDR 266/333MHz, jądro graficzne Zoetrope i AGP 8x. Sprzedaż ma się rozpocząć w połowie przyszłego roku.
 • K8HTB. Ten układ jest przeznaczony dla procesorów z rodziny AMD Hammer. Obsługiwać ma magistrale Hypertransport i V-Link oraz AGP 8x. Gotowy ma być w połowie 2002 roku.
 • P4X333 jest następnym układem dla Pentium 4. Ma się pojawić w drugim kwartale przyszłego roku. Obsługiwane magistrale to 400/533MHz FSB, AGP 8x i V-Link 533MB/s. Ma także współpracować z pamięciami DDR 266/333MHz z ECC.
 • P4M333 będzie miał podobne parametry jak P4X333 oraz zintegrowany układ graficzny Zoetrope.
Dodatkowo VIA wprowadzi kilka nowych mostków południowych:
 • VT8233C z obsługą 6-kanałowego dźwięku, HSP v9.0, 6 portów USB, VIA MAC z interfejsem MII, Home PNA oraz dysków UDMA100.
 • VT8233A identyczny z wersją C poza kontrolerem IDE, który w tym przypadku obsługuje ATA133.
 • VT8235 obsługujący V-Link 533MB/s, dwa kanały IDE ATA133, 6 portów USB, kartę sieciową 10/100Mbps oraz dźwięk 6-kanałowy. Planowana data sprzedaży to drugi kwartał 2002 roku.

Szeregowe SCSI w 2004?


Autor: R4v | 13:36
Komentarzy (0)
Compaq, IBM i inni najwięksi producenci dysków twardych połączyli siły w celu opracowania konkurenta dla Serial ATA. W chwili obecnej na rynku funkcjonują dwa standardy kontrolerów dla pamięci masowych. Jednym z nich jest wszechobecny IDE, który zostanie w niedługim czasie zastąpiony właśnie przez Serial ATA. Drugim standardem jest bardziej wszechstronny SCSI. I także ten standard wkrótce doczeka się szeregowego następcy. Serial Attached SCSI ma się pojawić w 2004 roku. Nie podano jeszcze żadnych wstępnych specyfikacji, jednak można się spodziewać dość dużego przyrostu prędkości. W związku z problemami występującymi przy dużych prędkościach w połączeniach równoległych, możemy się spodziewać coraz większej liczby rozwiązań działających z magistralą szeregową.

Nowa nagrywarka Plextora


Autor: DYD | źródło: Alstor | 01:44
Komentarzy (0)
Japoński oddział firmy PLEXTOR ogłosił specyfikację nowego, zewnętrznego napędu CD-RW z interfejsem USB 2.0. Model PX-W2410TU powstał na bazie popularnej, wydajnej nagrywarki PX-W2410TA z interfejsem ATAPI. Główną innowacją jest zaopatrzenie napędu w estetyczną obudowę oraz szybki port USB 2.0, gwarantujący pełne wykorzystanie następujących parametrów: zapis płyt CD-R z prędkością 24x, zapis płyt CD-RW z prędkością 10x, odczyt płyt CD z maksymalną prędkością 40x. Nową nagrywarkę tradycyjnie wyposażono w technologię BURN-Proof - zapobiegającą błędom "buffer underrun" oraz PoweRec II - dobierającą optymalne warunki nagrywania w zależności od jakości użytego nośnika. Prędkość zapisu 24x (transfer na poziomie 3600KB/s) uzyskiwana jest za pomocą metody Z-CLV (Strefowej - Stałej Prędkości Liniowej). Zestaw Retail Kit zawiera: napęd PX-W2410TU, instrukcję obsługi, 1 płytę CD-R, 1 płytę CD-RW, kabel USB, kabel sieciowy, zasilacz, akcesoria oraz komplet oprogramowania firmy BHA: B's Recorder Gold for Windows (do zapisu CD-R/RW) oraz B's Clip (do zapisu pakietowego); ponadto standardowo aplikację narzędziową Plextor Manager 2000. Istnieje możliwość podłączenia nagrywarki do złącza USB 1.1, jednak wtedy, z racji słabej przepustowości portu, automatycznie następuje ograniczenie parametrów nagrywarki do poziomu 4x/4x/6x. Cena nowej nagrywarki nie jest jeszcze znana. Napęd powinien się pojawić w ofercie Alstor już pod koniec roku.

 
Wtorek 27 listopada 2001

Świeży Winamp w wersji 2.78


Autor: DYD | 21:25
Komentarzy (0)
Mimo, iż na stronie Winamp.Com tradycyjnie nie ma jeszcze żadnej wzmianki o nowej wersji tego popularnego odtwarzacza plików muzycznych, to na oficjalnym serwerze (1.93 MB) firmy Nullsoft - producenta Winampa, znajdziemy już nową wersję (2.78) tego programu w wersji "full". Najnowsza wersja posiada poprawioną mini-przeglądarkę, obsługę dla cddb2 oraz zaktualizowane wsparcie dla standardów mod, midi oraz wav. Najnowszy Winamp dostępny jest także z naszego serwera FTP.twojepc.pl - znajdziecie go w dziale PLIKI (sekcja Programy użytkowe). Winamp to niezbędnik każdego posiadacza PC! Polecamy!

Windows XP po polsku jest już dostępny


Autor: DYD | 19:14
(7)Komentarzy (7)
Warszawa, 27 listopada 2001r. - dziś odbyła się uroczysta premiera polskiej wersji najnowszego systemu operacyjnego Microsoft Windows XP. Wprowadzenie nowego produktu, Microsoft porównuje do rewolucji, jakim był system Windows 95. Na świecie sprzedaż Microsoft Windows XP począwszy od 25 października 2001 roku, kiedy to miała miejsce światowa premiera, przewyższyła już początkową sprzedaż Windows 95. W pierwszym tygodniu grudnia, br. system będzie do nabycia w polskiej wersji językowej. Jak powidział Tomasz Bochenek, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft - wersja Windows XP Home Edition sprzedawna będzie w cenie dzisiejszej pełnej wersji Millennium Edition zaś Windows XP Professional w cenie Windows 2000.

Na polską premierę przybył Jean Philippe Courtois - prezes Microsoft na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i wiceprezes Microsoft Corporation. Jean Philippe Courtois jest odpowiedzialny za działalność firmy Microsoft w 38 krajach. "Ogromnie cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla branży teleinformatycznej w Polsce." Powiedział Jean Philippe Courtois. "Wprowadzenie tak przełomowego produktu, jakim jest Windows XP, może mieć bardzo korzystny wpływ na poprawienie koniunktury na rynku IT. Polska jest zdecydowanym liderem w regionie Europy Wschodniej i bardzo ważnym krajem dla naszej firmy. Liczymy, że nowy produkt zostanie tutaj bardzo dobrze przyjęty." Microsoft Windows XP powstał z połączenia dwóch dotychczasowych linii systemów operacyjnych dla komputerów osobistych - Millennium Edition dla użytkowników domowych oraz Windows 2000 dla użytkowników biznesowych.

Masz Voodoo? - masz tańsze Verto …


Autor: DYD | 12:48
(5)Komentarzy (5)
Firma PNY Technologies wraz NVidią ogłosiły specjalną ofertę dla posiadaczy kart z układem 3dfx Voodoo. Akcja nosi nazwę Got Voodoo - Get Verto i umożliwia zamianę wysłużonego Voodoo na jeden z modeli kart firmy PNY Technologies z układem GeForce. Właściciel oddający Voodoo, dostaje w zależności od wersji kart GeForce specjalny rabat (między $10 a $30) na produkty PNY - wygląda do podobnie jak z naszymi słynnymi promocjami Fiata - oddaj stary wóz, otrzymasz zwrot części gotówki. Oferta dotyczy modeli PNY Verto MX 400 (PCI lub AGP), GeForce2 Ti oraz GeForce3 Ti 500. Akcja firmy PNY Technologies limitowana jest czasowo, do 19 stycznia 2002 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach www.pny.com, www.nvidia.com oraz www.3dfx.com.

CPUCool wersja 7.0.4 Final


Autor: DYD | 00:55
Komentarzy (0)
Podien wczoraj opracował nowe wydanie swojego programu CPUCool w wersji 7.0.4. CPUCool to aplikacja, która monitoruje m.in. temperaturę, prędkość obrotową wiatraka oraz napięcia na płycie głównej. Program także umożliwia zmianę ustawień magistrali FSB, optymalizuje pamięć i procesor oraz posiada funkcję S.M.A.R.T (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technologie) od wersji 7.0.x. CPUCool potrafi chłodzić procesor poprzez wstawianie instrukcji HALT, gdy procesor nie jest zbyt obciążony i w ten sposób wpływać na pobór mocy układu i wydzielane ciepło. Obsługuje procesory firm Intel, AMD i Cyrix. Wersja 7.0.4 dodaje wsparcie dla KT266(A) i usuwa kilka błędów. Najnowszy CPUCool przeznaczony dla systemów W9X, W2K, XP i NT4, osiągalny jest stąd (2.47 MB) lub lokalnie z naszego FTP w dziale PLIKI (sekcja Programy użytkowe).

MSI nForce już w ofercie Incom


Autor: DYD | źródło: e-mail | 00:44
Komentarzy (0)
Wczoraj w INCOM pojawiało się długo oczekiwane dziecko nVidii. Płyta firmy MSI K7N420 Pro (MS-6373) to premiera chipsetu nForce o kodowej nazwie Crush. Płyta ta obsłuży wszystkie procesory AMD (AMDR AthlonT / AthlonT XP / DuronT) do 1800+MHz. Dzięki możliwością chipsetu nForce 420D, znajdziemy tam zintegrowaną kartę grafiki klasy GeForceMX. Płyta zapewnia wsparcie dla FSB 200/266MHz, podwójny kontroler ATA/100, kartę muzyki (AC'97 2.1) oraz opcjonalnie kartę sieciową 10/100 Base-T Ethernet/Fast Ethernet. Sugerowana cena brutto dla końcowego użytkownika wynosi 789 zł. MSI K7N420 Pro (MS-6373) to jedna z pierwszych (o ile nie pierwsza) płyt z nForce, dostępnych w sprzedaży w Polsce.

Kolejny wirus mailowy


Autor: R4v | 00:28
Komentarzy (0)
Internet staje się powoli prawdziwym rajem dla wirusów. Kolejny robak mailowy nazywa się W32.Badtrans.B@mm. Wysyła on swoje kopie pod kilkoma różnymi nazwami. Przy okazji instaluje na zarażonym komputerze konia trojańskiego zapisującego wciśnięte klawisze. Posiadacze Norton Antivirus mogą ściągnąć sobie poczytać o wirusie i ściągnąć nowe definicje ze strony Symantec ARC.

Terahertzowy tranzystor


Autor: R4v | 00:15
(1)Komentarzy (1)
Intel zamierza przedstawić nową technologię budowy tranzystorów. Nowa metoda ma umożliwić przyspieszenie przełączania i jednocześnie znaczne obniżenie poboru prądu. Terahertzowy tranzystor, jak go nazywają potocznie naukowcy Intela, jest odmianą metody Silicon-On-Insulator, technologii, którą Intel wcześniej krytykował. Przerobiona wersja polega na cieńszej warstwie izolatora. Według twórców technologii, ma ona pozwolić na dziesięciokrotne przyspieszenie zegara, przy takim samym poborze mocy jak dzisiejsze procesory. Sam proces wymaga jeszcze dopracowania, ale już zapowiadane są procesory o zegarze 25GHz w 2005 roku.

 
Poniedziałek 26 listopada 2001

SUMA i jej GeForce3 Ti 200 dla overclockerów


Autor: DYD | 14:02
(3)Komentarzy (3)
Koreański producent SUMA ogłosił swój nowy produkt przeznaczony dla użytkowników kochających słowo "overclocking". Nowością w ofercie firmy SUMA, jest karta graficzna SUMA GeForce3 Ti200 SE. Aby spełnić oczekiwania wymagających użytkowników, inżynierowie firmy SUMA zbudowali ten model w oparciu o 8-wartstowy laminat PCB (pochodzący z modelu Ti 500), wyposażyli go w 3.6-ns pamięć produkcji Hynix pracującą z nominalną częstotliwością 550MHz. Karta posiada także solidny system chłodzenia układu graficznego oraz osadzonych pamięci. Można się więc spodziewać, że parametry pracy karty bez trudu będzie można zwiększyć z poziomu 175Mhz/400MHz na 250Mhz/ 550Mhz (rdzeń / pamięć). SUMA GeForce3 Ti 200 SE wyposażona w 64MB pamięci, wyjścia D-Sub, TV-Out i DVI-Out, a także czarne PCB oraz grę Max Payne.

Media Playera 8.0 dla Windows 2000


Autor: DYD | źródło: e-mail | 13:43
(2)Komentarzy (2)
Tomasz Bryja napisał: "Pojawiła się wersja Media Playera 8.0 przeznaczona dla systemu Windows 2000. Na razie w tylko wersji angielskiej, ale w końcu będą mogli nacieszyć się nim nie tylko użytkownicy systemu Windows XP. Można go ściągnąć z polskiego serwera Jamy Mastaha, który przeszedł dość sporą reorganizacje - oprogramowanie do obsługi portalu zostało zmienione na nowszą wersje i cały serwis został mocno odświeżony..."

Pierwsze testy i845D "Brookedale-D"


Autor: DYD | 13:35
Komentarzy (0)
Pierwsze testy płyty ASUS P4B266 (chipset i845 B-Step, spodziewana w cenie $140-$150 na początku 2002 roku), pojawiły się na tureckiej stronie Hardwaremania.com, jednak z uwagi na materiał "przedpremierowy", artykuł został zdjęty z witryny do czasu oficjalnej premiery układu i845 B-Step (16 grudnia). Jednak wyniki zdążyły już wyciec z artykułu i poniżej prezentujemy nieoficjalne porównanie i845 B-Step (DDR) z i845 (SDRAM) oraz i850 (RDRAM). Platforma testowa oparta była o procesor P4 1.5GHz, GeForce3 i 256MB pamięci w wersji zależnej od zestawu. Oto wyniki:


VIA AGP driver 4.10


Autor: DYD | 12:06
(4)Komentarzy (4)
Na Guru3D przeczytałem, że jest już dostępny nowy sterownik VIA AGP w wersji 4.10, który usprawnia działanie AGP pod Windows XP, poprawia pewne wpisy dostępne przy narzędziach weryfikacyjnych opracowany przez inne firmy, dodaje wsparcie funkcji AGP w chipsetach VIA P4X North Bridge oraz posiada certyfikowany plik INF dla Windows XP. Najnowszy VIA AGP driver można pobrać ze strony downloads.viaarena.com (627 KB).

TVTool w wersji 5.5.3


Autor: DYD | 12:05
(1)Komentarzy (1)
Na stronie h.o.t. - home of tvtool dostępne jest przydatne narzędzie TVTool w aktualizowanej wersji 5.5.3. Program pomaga skonfigurować oraz uruchomić opcję TV-Out na kartach opartych na chipsecie BT869, bądź BT868. W najnowszej wersji poprawiono trzy rzeczy. TVTool pracuje obsługuje już układ CH7003 TV, problem z przełączaniem się z powrotem do monitora został rozwiązany, zaś startowy driver pod systemami 2K/XP został usprawniony. Program można ściągnąć z oficjalnej strony www.tvtool.de lub lokalnie z ftp.twojepc.pl (572 KB).

Definicje dla Nortona AntiVirusa


Autor: DYD | 11:54
Komentarzy (0)
W sobotę ukazało się kolejne uaktualnienie (datowane na 24 listopada) baz danych wirusów (łącznie baza liczy już 58283 wirusów) dla oprogramowania firmy Symantec. Z najnowszych definicji (2.97 MB) mogą skorzystać użytkownicy następujących produktów: NAV 2000 dla Win9x/NT/2000, NAV 2001 Professional Edition, NAV 2001 dla Win95b/98/NT/2000/Me, NAV 2002 dla Win98/Me/NT/2000/XP Home/XP Pro, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla Win9x, NAV 4.0, 5.0 i 2000 dla WinNT, NAV dla Firewalls 1.5 i nowsze, NAV dla Lotus Notes (Intel), NAV dla MS Exchange (Intel), Norton SystemWorks (wszystkie wersje), Norton Utilities dla Windows 95/98 (wszystkie wersje) oraz pcAnywhere32 7.5 i wyżej dla WinNT. Szczegóły na stronie Symanteca (PS. Pozdrowienia Pet).

Garść artykułów z polskiej Sieci


Autor: DYD | 11:46
Komentarzy (0)
Przez weekend i dziś spłynęło do naszej redakcji wiele redaktorskich anonsów z informacją o nowych recenzjach. Poniżej przedstawiamy ich listę, którą dziś będziemy także aktualizować w czasie upływającego dnia (przy okazji, bardzo białego dnia, przynajmniej w Warszawie). Oto lista nowości z polskich sprzętowych witryn:

Tweak-XP w wersji 1.23


Autor: DYD | 11:40
Komentarzy (0)
Wczoraj ukazała się nowa wersja (3.65 MB) programu Tweak-XP, który stworzony został w celu optymalizacji ustawień w systemie Windows XP. Tweak-XP posiada wbudowane ponad 22. różne mini-aplikacje do zmiany parametrów systemu Windows XP, jego optymalizacji i tweakowania. Nowa wersja (1.23) tego programu zawiera: poprawioną optymalizację pamięci RAM, usunięty błąd z System-Folder, aktualizowaną listę Pop-Up Blocker, aktualizowany tweaker dla Matrox G400, dodany tweaker @Home-Network modem, aktualizowane wersje językowe. Więcej informacji na stronie autora.

Tualatin + PL-iP3/T = i440BX


Autor: DYD | 11:15
(1)Komentarzy (1)
Jak to zwykle bywa w przypadku nowości sprzętowych, ich premiera ma miejsce na japońskim rynku. Nie inaczej się stało i tym razem. Serwis Akiba PC przedstawił relacje z wejścia na tamtejszy rynek sławnej już przejściówki PL-iP3/T firmy PowerLeap, która umożliwia osadzenie procesorów Tualatin na płytach opartych na poczciwych układach z serii i440BX. W Japonii przejściówka została wyceniona na $47. Cena jest dość wysoka, jednak relatywnie, przy dobrych wynikach zestawu BX+Tulatain może okazać się ciekawą opcją rozbudowy systemu. Czekamy na testy i dostępność w Polsce tego urządzenia.

Gigabyte rozpoczął produkcję płyt z ATA/133


Autor: DYD | 10:48
Komentarzy (0)
Firma Compact Komputery poinformowała, iż Gigabyte rozpoczął seryjną produkcję i sprzedaż płyt głównych przystosowanych pod procesory AMD z nowym standardem złaczą dysków twardych ATA/133. Pierwsze modele płyt głównych będa dostepne w Polsce jeszcze w grudniu tego roku. Pierwsze modele to: Gigabyte GA-7VTXE (socketA, KT266A, ATX, 266MHz, ATA/133, DDR, AGP 4x/2x, sound AC97), Gigabyte GA-VTXH (socketA, KT266A, ATX, 266MHz, ATA/133, DDR, AGP 4x/2x, sound CT5880, ethernet RTL8100L oraz Gigabyte GA-7DXH (socket A, AMD761, ATX, 266MHz, ATA/133, DDR, AGP Pro/4x/2x, sound CT5880, RAID, USB 2.0. Dodatkowym atutem będzie zastosowanie nowego kontrolera USB w wersji 2.0.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL